نمرات و نقدهای A Quiet Place Part II منتشر شد؛ یک دنباله شایسته

این اثر به‌زودی روی پرده نقره‌ای خواهد آمد

نمرات و نقدهای A Quiet Place Part II منتشر شد؛ یک دنباله شایسته سورنا رضایی ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
نقدهای A Quiet Place Part II

در حالی که فاصله چندانی با آغاز اکران گسترده نداریم، نقدهای A Quiet Place Part II روی خروجی وبسایت‌ها قرار گرفته است.

جان کراسینسکی (John Krasinski)، یک بازیگر آمریکایی است که با نقش جیم هاپلرت در سریال The Office به شهرتی جهانی دست یافت. او در سال ۲۰۱۸ میلادی یک فیلم سینمایی ترسناک به نام A Quiet Place ساخت و روانه سینماهای سراسر جهان کرد. محصول پارامونت پیکچرز غافل‌گیرکننده ظاهر شد و نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه فروش بالایی را در باکس آفیس جهانی به ثبت رساند. استودیو آمریکایی که از عملکرد فیلم رضایت بالایی داشت، تصمیم گرفت قسمت دوم را بسازد. کراسینسکی در ابتدا مخالفت خود را با این اقدام اعلام کرد و گفت برای نویسندگی و کارگردانی دنباله بازنمی‌گردد؛ زیرا ایده‌ای برای روایت ندارد. با گذشت مدتی، نظرش تغییر کرد و به تیم تولید قسمت دوم پیوست.

A Quiet Place Part II، مدت کوتاهی پس از اتفاقات قسمت اول روایت می‌شود. اعضای خانواده ابت قبلا محوطه و مسیرهایی را برای خود مشخص کرده بودند که اجازه نداشتند از آن‌ها خارج شوند اما در پی اتفاقاتی که در قسمت اول رخ داد، مجبور شده‌اند خانه و مزرعه خود را ترک کرده و در نقطه‌ای دیگر به دنبال یک پناهگاه بگردند. آن‌ها حین جستجو برای خانه جدید متوجه می‌شوند تنها بازماندگان نبوده و انسان‌های دیگری در کمپ‌های مختلف سکونت دارند. امیلی بلانت (Emily Blunt)، میلیسنت سیمونز (Millicent Simmonds) و نوا جوپ (Noah Jupe) برای ایفای نقش‌های خود بازگشته‌اند. کیلین مورفی (Cillian Murphy) هم از هنرپیشه‌های جدید به شمار می‌رود.

در حالی که کمتر از دو هفته تا اکران داخلی فاصله داریم، نقدهای A Quiet Place Part II منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند به مطالعه آن‌ها بپردازند. تاکنون و با انتشار ۲۲ نقد مثبت و ۳ نقد متوسط، متای فیلم به رقم ۷۴ رسیده است. برای مقایسه می‌توان به متای قسمت اول اشاره کرد که ۸۲ بوده است. شرایط در Rotten Tomatoes تفاوت دارد. قسمت اول به نمره ۸۹/۱۰۰ دست یافت اما قسمت دوم موفق شده ۹۱/۱۰۰ را به دست بیاورد. در ادامه می‌تواند خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید:

هوآی- ترن بویی، وب سایت SlashFilm:

یک دوگانگی در اکثر بخش‌های فیلم وجود دارد: با یک فیلم ترسناک یا ماجراجویی و پسا آخرالزمانی مواجه هستیم؟ جان کراسینسکی برای توصیف قسمت اول مکررا از برچسب «ترسناک» اجتناب کرد تا فیلمش مخاطبان بیشتری داشته باشد. قسمت دوم، بین مرز آثار ترسناک و ماجراجویی و پسا آخرالزمانی قرار دارد. این فیلم هیجان و جامپ اسکرهای یک اثر ترسناک را در خود جای داده و در عین حال، از داستانی پسا آخرالزمانی برخوردار است که مشابه‌اش را قبلا دیده‌ایم.

ایان فریر، وب سایت Empire:

A Quiet Place Part II شاید نبوغ و نوآوری قسمت اول را نداشته باشد اما صحنه‌های فوق‌العاده‌ای دارد، میلیسنت سیمونز در آن می‌درخشد و جان کراسینسکی عملکردی عالی داشته است.

لندزی بهر، وب سایت AP:

دلیل اصلی‌ای که A Quiet Place Part II و آثار مشابه قادر به القای ترس هستند، صحنه‌های ترسناکشان نیست. آن‌ها به هدف خود می‌رسند چون در بطن خود روی موضوع فرزندپروری و مراقبت از آن‌ها تمرکز دارند. غافل‌گیری‌های A Quiet Place Part II بدون شک می‌تواند ضربان قلب شما را بالا نگه دارد اما وحشت واقعی در خودآگاه شما ریشه می‌دواند؛ وحشتی که از یک ترس غیرقابل‌رفع در اعماق وجودتان نشات می‌گیرد. شما نگران هستید مبادا قادر به محافظت از فرزندانتان نباشید.

رودریگو پرز، وب سایت Playlist:

A Quiet Place Part II جذاب و دلهره‌آور بوده و می‌تواند انتظارات مخاطبان خود را برآورده  کند، به خصوص اگر مخاطب فقط دنبال ترسانده و سرگرم شدن هستند. آن‌هایی که دنبال اثری عمیق‌تر می‌گردند که داستانش به صورت کامل جمع‌بندی می‌شود، احتمالا باید منتظر قسمت بعدی باشند.

در انتها، لازم به ذکر است قسمت دوم A Quiet Place از تاریخ تاریخ انتشار: ۷ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۸ مه) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا