1%
  • 10/10

نقدهای A Quiet Place: Day One منتشر شدند؛ ترسناک و انسانی!

اکران گسترده بزودی آغاز می‌شود

نقدهای A Quiet Place: Day One منتشر شدند؛ ترسناک و انسانی! ۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
نقدهای A Quiet Place: Day One

در فاصله دو روز به شروع اکران گسترده، نقدهای A Quiet Place: Day One در شبکه اجتماعی ایکس به اشتراک گذاشته شده‌اند.

فیلم A Quiet Place یکی از شگفتی‌های سال ۲۰۱۸ میلادی بود که توانست تحسین‌ها را برانگیخته و به فروش بسیار بالایی دست یابد. اگرچه جان کرازینسکی (John Krasinski) گفت علاقه‌ای به ساخت قسمت دوم ندارد، نظرش در ادامه تغییر کرد و دنباله را جلوی دوربین برد. اثر مزبور سه سال بعد و تحت عنوان A Quiet Place Part II اکران شد و آن هم توانست عملکرد خوبی را از آن به ثبت برساند.

جان کرازینسکی هم اکنون روی قسمت سوم A Quiet Place کار می‌کند اما هنوز چراغ سبز را دریافت نکرده است. قبل از اینکه مزبور به سینماها بیاید، علاقه مندان می‌توانند پای تماشای A Quiet Place: Day One بنشینند که یک پیش درآمد بوده و طی روزهای آتی اکران عمومی‌اش آغاز خواهد شد. همانطور که از نامش می‌توان حدس زد، داستان با نمایش اولین روز حمله بیگانگان به سیاره زمین آغاز می‌شود.

نقدهای A Quiet Place: Day One در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده‌اند. تقریباً همه بازخوردها مثبت بوده و حتی برخی آن را بهترین فیلم فرنچایز معرفی کرده‌اند. از دیگر نکته‌ای که در نقدها اشاره شده، می‌توان به داستانش اشاره کرد؛ اگرچه چگونگی سقوط تمدن بشری را به تصویر می‌کشد، بخش عمده تمرکز روی روایت قصه‌ای انسانی و تلاش برای بقا در شرایطی تلخ قرار دارد:

Brandon Davis:

A Quiet Place: Day One عالی است. آنطور که انتظار داشتم قتل عام آخرالزمانی نداشت اما داستان انسانی‌ای که روایت می‌شود، هم ترسناک و هم زیبا است. لوپیتان نیانگو (Lupita Nyong’o) و جوزف کویین (Joseph Quinn) عالی هستند. اطلاعات اندکی هم از جهان داستانی ارائه شده و گربه فیلم برای خودش ستاره‌ای است!

Matt Neglia:

A Quiet Place: Day One یک بلاک باستر تابستانیِ غم بار و شدیداً دلهره آور است. سومین فیلم در این فرنچایزِ ترسناک بشدت احساسی است و زمانی که بارقه‌های حیاتی انسانیت و امید را در شرایطی مایوس بار به نمایش می‌گذارد، اوج فیلم است. لوپیتا نیانگو و جوزف کویین علی‌رغم پرداخت کم شخصیت‌هایشان بهترین عملکرد را به نمایش می‌گذارند.

Rachel Leishman:

A Quiet Place: Day One بدون شک محبوبترین فیلم من در فرنچایز است. داستانی انسانی درباره یاس و عدم وجود امید بوده و نشان می‌دهد چطور این موارد باعث پیوند [انسان‌ها] به یکدیگر می‌شود. جوزف کویین، ستاره فیلم است.

Gig Patta:

A Quiet Place: Day One [در مقایسه با قسمت‌های پیشین] کمتر ترسناک است اما المان‌های اساسی بیشتری دارد. صحنه‌های ترسناک قابل پیش بینی هستند. گربه فیلم خیره کننده بوده و هر بار که جلوی دوربین می‌آید، باید نفستان را حبس کنید.

در پایان، لازم به ذکر است فیلم A Quiet Place: Day One از تاریخ ۸ تیر (مصادف با ۲۸ ژوئن) اکران خواهد شد.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments