#مهسا_امینی

ایستراگ The Last of Us Part 2 در آنچارتد 4 کشف شد؛ آیا دو فرنچایز در یک جهان جریان دارند؟

یک بطری کپسول و گمانه‌زنی‌های بی‌پایان

ایستراگ The Last of Us Part 2 در آنچارتد 4 کشف شد؛ آیا دو فرنچایز در یک جهان جریان دارند؟ سورنا رضایی ۰ ۰۵ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
ایستراگ The Last of Us Part 2 در آنچارتد 4

یکی از کاربران فروم Reddit چندی پیش متوجه‌ی ایستراگ The Last of Us Part 2 در آنچارتد 4 شد و تصویر آن را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

ناتی داگ با همکاری بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی دنباله‌ی The Last of Us را با نام The Last of Us Part 2 عرضه کرد. این بازی به واسطه‌ی انیمیشن‌های واقع‌گرایانه، عملکرد کم‌نقص تیم بازیگری، گرافیک فنی خیره‌کننده و گیم‌پلی جذاب تحسین منتقدان و کاربران را برانگیخت. هر چند، انتقادهایی به داستان و شخصیت‌پردازی‌ها وجود دارد. با این حال، محصول جدید ناتی داگ نه تنها در زمینه‌ی مالی عالی ظاهر شد و رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند، بلکه در فصل جوایز بی‌نظیر عمل کرد و توانست اکثر جوایز مهم را از آن خود کند. در ضمن، داستان این بازی چهار سال پس از اتفاقات قسمت اول روایت می‌شود.

یکی از کاربران فروم Reddit چندی پیش ایستراگ The Last of Us Part 2 در آنچارتد 4 راکشف کرد و تصویر آن را در فضای مجازی به اشتراک گذشت. کاربر مورد نظر kheinrichs547 نام داشته و هنگام گشت و گذار در یکی از محیط‌های Uncharted 4: A Thief’s End توجهش به یک بطری کپسول جلب شد. پس از نزدیک شدن و برداشتن آن فهمید بطری به داروخانه‌ی Weston تعلق دارد؛ همان داروخانه‌ای که در نسخه‌ی دوم The Last of Us وجود دارد. البته تعدادی از کاربران در بخش کامنت‌ها یادآوری کرده‌اند داروخانه‌ی وتسون به قسمت دوم تعلق نداشته و نخستین بار در یکی از مراحل The Last Of Us: Left Behind وجود داشت.

نخستین باری نیست که ارتباطی میان سری بازی‌های The Last of Us و Uncharted کشف می‌شود. سال‌ها قبل یکی از کاربران حین تجربه‌ی Uncharted 3: Drake’s Deception با روزنامه‌ای مواجه شد که از وجود یک بیماری بسیار خطرناک و کشنده خبر می‌داد؛ روزنامه‌ای که عملا اشاره‌ای به The Last of Us بود. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که Drake’s Deception در سال ۲۰۱۱ میلادی و اولین نسخه‌ی The Last of Us در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد. طبق توضیحاتی که ناتی داگ ارائه داد، آن‌ها می‌خواستند The Last of Us را قبل از عرضه‌ی سومین آنچارتد معرفی کنند اما پیشرفت پروژه مطابق انتظار پیش نرفت. از همین رو، آن را تاخیر زدند.

علی‌رغم تغییراتی که در برنامه‌ریزی‌ها به وجود آمد، تیم توسعه فراموش کرد ایستراگ The Last of Us در Uncharted 3: Drake’s Deception را حذف کند. بدین ترتیب، Drake’s Deception به محصولی اشاره دارد که در زمان عرضه‌اش حتی وجود خارجی نداشت. در ضمن، کشف ایستراگ The Last of Us Part 2 در آنچارتد 4 باعث مطرح شدن گمانه‌زنی‌ای از سوی گروهی کاربران فضای مجازی شده است. آن‌ها احتمال می‌دهند دو فرنچایز محبوب ناتی داگ در یک جهان روایت می‌شوند.

در انتها، لازم به ذکر است The Last of Us Part 2 برای کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی سونی در دسترس قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا