برنامه ده ساله دیسکاوری

۱۸ پروژه سینمایی که باید در برنامه ده ساله دیسکاوری باشند

تغییر استراتژی دیسی و تحقق رویایی شیرین

۱۸ پروژه سینمایی که باید در برنامه ده ساله دیسکاوری باشند پارسا خلیلی ۲ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ دی‌سی

دو هفته گذشته طبق گزارشی رسمی، برادران وارنر از برنامه ده ساله دیسکاوری رونمایی کرد که ظاهرا شباهت بسیار زیادی به استراتژی چندساله استودیو مارول در شکل گیری دنیای سینمایی مارول دارد.

زک اسنایدر (Zack Snyder) یکی از بهترین اتفاقاتی بود که برای دیسی و دنیای سینمایی از هم گسیخده‌اش رخ داد. اکران فیلم Man of Steel در سال ۲۰۱۳ به‌قدری موفقیت آمیز بود که به خلق فرانچایزی سینمایی با نام DC Extended Universe منجر شد. اکران دومین فیلم از سه گانه اسنایدر که تقابل حماسی و مهیج بتمن و سوپرمن را برای طرفداران به ارمغان آورد، خیلی رضایت برادران وارنر را به‌همراه نداشت. گویا به عقیده آنها آثار اسنایدر از لحن دارک و خشنی برخوردار است و بنا به دلایلی نامعلوم برای آینده دیسی مناسب نیست. همین موضوع باعث شد روایت داستان گردهم آیی لیگ عدالت را به جاس ویدون (Joss Whedon)، کارگردان دو فیلم اول انتقام جویان بسپارند. با توجه به محبوبیت و فروش بی‌نظیر فیلم‌های The Avengers و Avengers: Age of Ultron، برادران وارنر انتظار اتفاقی مشابه را داشت ولی هیچ چیز طبق برنامه پیش نرفت و در نهایت شکستی بزرگ با نام Justice League در سال ۲۰۱۷ به پرده سینماها رفت.

وقتی موضوع خلق خطوط زمانی و فرانچایزهای بزرگ مطرح می‌شود، دیسی هیچ حرفی برای گفتن ندارد زیرا نادیده گرفتن ایده زک اسنایدر، کنسل کردن قرارداد بازیگران اصلی فرانچایز و همچنین تسریع بخشیدن به برنامه بلندمدت خود، همه از جمله دلایلی بود که دیسی در توسعه و گسترش DCEU با شکستی بزرگ مواجه شد. اما به‌نظر می‌رسد برنامه ده سال آینده دیسکاوری قراره اوضاع را به کلی عوض کند.

به‌دنبال کنسل شدن ناگهانی فیلم Batgirl، برادران وارنر دیسکاوری طی گزارشی رسمی اعلام کرد که قصد دارند با یک برنامه ده ساله روی دیسی و گسترش دنیای سینمایی شکست خورده‌اش متمرکز شوند. براساس گفته‌های دیوید زاسلاو (David Zaslav)، مدیرعامل برادران وارنر دیسکاوری، می‌توان با اتخاذ رویکردی مشابه آنچه استودیو مارول در خلق دنیای سینمایی مارول استفاده کرد، اشتباهات گذشته را جبران کرده و در مسیر درست قدم برداشت. اکنون در ادامه مطلب قصد داریم پروژه‌هایی که باید در برنامه ده ساله دیسکاوری باشند را بررسی کنیم.

۱۸. Superman: Son of Krypton

سوپرمن یکی از محبوب‌ترین و مهمترین ابرقهرمانان دیسی است، به‌همین دلیل پروژه اختصاصی پسر کریپتون می‌تواند با یک داستان ساده و در عین حال هیجان انگیز که باری دیگر به روایت داستان پیشینه سوپرمن می‌پردازد، دنیای سینمایی دیسی را به بهترین شکل ممکن ریبوت و خط زمانی جدیدی را آغاز کند. به تصویر کشیدن کلارک کنتی جوان که سعی دارد به‌عنوان یک خدا در میان انسان‌ها زندگی تازه و متفاوتی را شروع کند، ایده بسیار جذاب و هوشمندانه‌ای است. همچنین می‌توان با اقتباس از برخی خطوط داستانی کمیک‌ها، ژنرال زاد را به‌عنوان آنتاگونیست اصلی معرفی کرد.

 

۱۷. Wonder Woman: Rebirth

بعد از سوپرمن، شخصیت بعدی برای این دوره جدید DCEU کسی نیست جز واندر ومن. بدون شک بازسازی ترینیتی دیسی (سوپرمن، بتمن و واندر ومن) باید اولویت اول دیسکاوری در عملی کردن برنامه ده ساله‌اش باشد. فیلم سینمایی Wonder Woman: Rebirth با حفظ کردن ارتباط خود با وقایع DCEU قدیمی، می‌تواند در شکل گیری فرانچایز جدید و بهبود یافته نقش پررنگی ایفا کند.

گال گدوت (Gal Gadot) با شرکت در این پروژه هیجان انگیز نه تنها فرصتی خواهد داشت تا سه گانه خود را تکمیل ‌کند، بلکه می‌تواند با واگذاری میراث واندرومن به شخصیتی دیگر، داستان دایانا را به سرانجام برساند. اگر وارنر واقعا قصد چنین کاری را داشته باشد، نوبیا بهترین گزینه روی میز محسوب می‌شود. این شخصیت آمازونیایی در کمیک‌ها ارتباط عمیقی با دایانا دارد و به‌همین منظور می‌تواند کاندیدای برجسته‌ای برای ادامه میراث واندر ومن باشد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، بدون شک فیلم Wonder Woman: Rebirth به جشنی برای برداشت گدوت از این شخصیت و همچنین آغاز عصری جدید تبدیل خواهد شد.

 

۱۶. Batman Beyond

آخرین و شاید گیج کننده‌ترین عضو ترینیتی که باید در DCEU جدید معرفی شود، شوالیه تاریکی است. با موفقیت فیلم بی‌نظیر The Batman، بسیاری از طرفداران خواستار گره خوردن DCEU با دنیای منحصر به‌فرد مت ریوز (Matt Reeves) هستند. در حالی که این ایده بسیار جذاب و هیجان انگیزی است، اما تنها مشکلی که می‌تواند ایجاد کند، ناهماهنگی لحن دارک شوالیه تاریکی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) با نسخه جدید دنیای سینمایی دیسی است.

یکی از راه‌های دور زدن این موضوع، توسعه اقتباس لایو اکشن Batman Beyond است. به‌ تصویر کشیدن یکی از به یادماندنی‌ترین انیمیشن‌های سریالی دیسی به دنیای بتمن مت ریوز اجازه می‌دهد تا با دنباله و اسپین آف‌های متعدد گسترش پیدا کند و در عین حال داستان یک بتمن جدید را در DCEU روایت کند. همچنین برادران وارنر می‌تواند در توسعه فیلم سینمایی Batman Beyond، از یک پیچش داستانی خاص استفاده کند و به جای تری مک گینیس، دیمین وین، پسر بروس وین مایکل کیتون (Michael Keaton) را در قامت بتمن جدید به DCEU معرفی کند.

 

۱۵. Aquaman: Underworld

دیوید زاسلاو پیش‌تر اشاره کرده بود که شخصیت‌های بتمن، سوپرمن، واندر ومن و آکوامن همگی نقشی کلیدی در برنامه ده ساله دیسکاوری ایفا می‌کنند. بنابراین توسعه قسمت سوم Aquaman، امری اجتناب‌ناپذیر است. یکی از مسیرهایی که استودیو می‌تواند درجهت روایت داستان پادشاه آتلانتیس طی کند، مجموعه کمیک محبوب Aquaman: Underworld است. این خط داستانی جذاب اندکی پس از رویداد عظیم Rebirth منتشر شد و کار خارق‌العاده‌ای در زمینه‌سازی مجدد این شخصیت انجام داد.

اکنون برادران وارنر باید با اقتباس از خط داستانی Underworld، آکوامن جیسون موموا (Jason Mamoa) را دستخوش تحولی چشمگیر کرده و با برداشتی متفاوت در DCEU جدید به تصویر بکشد. اگر این اقتباس بتواند نظر طرفداران و منتقدین را به خود جلب کند، آکوامن جیسون موموا می‌تواند به‌عنوان یکی از رهبران اصلی لیگ عدالت، نقشی بزرگ‌تر و پررنگ‌تر در آینده دیسی داشته باشد.

 

۱۴. The Flash: Born to Run

پروژه The Flash: Born to Run بزرگ‌ترین ریبوت برای شخصیتی که قبلا در DCEU حضور داشته، محسوب می‌شود. به طوری که با یک بری آلن کاملا جدید که احتمالا در پایان فیلم پرحاشیه The Flash معرفی می‌شود، داستانی متفاوت و نفس گیر را روایت خواهد کرد. این برداشت جدید از بری آلن در DCEU می‌تواند بسیار شبیه به پیتر پارکر در دنیای سینمایی مارول باشد. از تسلط پیدا کردن روی قدرت‌هایش تا تبدیل شدن به یکی از اعضای اصلی لیگ عدالت، داستان پیشینه او باید خیلی هوشمندانه‌ نسبت به فلش ازرا میلر (Ezra Miller) در دنیای سینمایی جدید دیسی روایت شود.

۱۳. Black Canary and The Birds of Prey

فیلم Black Canary and the Birds of Prey بر خلاف عناوین پیشین ضمن داشتن ارتباط غیرمستقیم با DCEU، بیشتر به‌عنوان یک تفسیر در مورد ژانر ابرقهرمانی تلقی می‌شود. این برداشت جدید از نام Birds of Prey باید با داشتن حال و هوای سری فیلم‌های ددپول، دنیای دیسی و فیلم‌های کمیک بوکی را به سخره بگیرد و با شوخی‌های مختلف داستان را پیش ببرد. شاید این پروژه سینمایی ارتباط کمرنگی با وقایع DCEU داشته باشد، اما می‌تواند با اتخاذ رویکردی شبیه به انیمیشن سریالی هارلی کویین، شخصیت‌های خاصی را معرفی ‌کند و در گسترش این دنیای سینمایی جدید نقش داشته باشد.

 

۱۲. Green Lantern

فانوس سبز یکی از کلیدی‌ترین شخصیت‌ها در شکل گیری DCEU جدید و بهبود یافته محسوب می‌شود، زیرا علاوه بر محبوبیتش بین ابرقهرمانان دیسی، نقشی مهم و قابل توجه در کمیک‌ها ایفا کرده است. در حالی که استودیو سال‌ها پیش توسعه فیلم فانوس سبز را امتحان کرد، اما زمان آن فرارسیده است تا با به‌کار گیری یک استراتژی متفاوت، داستانی شگفت انگیز از هل جوردن را روایت کند. صرف نظر از برداشت نه چندان جالب رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در سال ۲۰۱۱، فیلم سینمایی جدید Green Lantern با بازی گلن پاول (Glen Powell) در نقش اصلی می‌تواند نگاهی تازه به بخش کیهانی دیسی داشته باشد.

 

۱۱. Justice League: Year One

درست مثل اولین فیلم انتقام جویان در سال ۲۰۱۲، داشتن پروژه سینمایی Justice League: Year One در برنامه ده ساله دیسکاوری، راهی هوشمندانه و منطقی برای پایان دادن به فاز اول DCEU جدید به‌شمار می‌رود. طبق برخی خطوط داستانی معروف، اعضای لیگ عدالت باید دوباره دور هم جمع شوند تا به تهدید لکس لوتور، ابرشروری که تا این لحظه به دنیای سینمایی دیسی معرفی شده، پایان بدهند.

با این حال، Year One برخلاف فیلم‌هایی مثل Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame، یک داستان تیمی نسبتا کوچک خواهد بود که درش هیچ خبری از بحران مولتی ورسی یا تهدیدهای بین کهکشانی نیست. فقط ابرقهرمانانی که تاکنون در فیلم‌های اختصاصی خود معرفی شده‌اند با هم متحد می‌شوند تا با تهدیدی عظیم مقابله کنند. درنهایت این فیلم با یک انفجار موج رادیویی پس از شکست لکس به پایان می‌رسد که باعث می‌شود توجه موجودات مختلف در سراسر کیهان به سیاره زمین جلب شود. اینجاست که پس از اولین لیگ عدالت، پایه‌های DCEU جدید محکم شده و زمان آن فرارمی‌رسد تا کمی بزرگ‌تر درباره آینده فکر کرد.

 

۱۰. Shazam vs Black Adam

بعد از Justice League: Year One، نوبت به شزم و بلک آدم می‌رسد. با توجه به صحبت‌های دواین جانسون (Dwayne Johnson) در رابطه با تقابل این دو شخصیت قدرتمند، توسعه فیلم Shazam vs. Black Adam امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. بعد از دنباله Shazam: Fury of The Gods، این پروژه جذاب با داشتن ارتباطی کمرنگ با لیگ عدالت، اولین عنوان کمدی DCEU جدید محسوب خواهد شد و سرانجام تقابل رویایی شزم و بلک آدم را برای طرفداران به تصویر خواهد کشید.

 

۹. Martian Manhunter

در حالی که فیلم Green Lantern نگاهی اجمالی به بخش کیهانی دیسی دارد، پروژه اختصاصی Martian Manhunter به‌طرز شگفت انگیزی این نگاه را گسترش داده و طرفداران را با شخصیت‌های کهکشانی مختلف آشنا می‌کند. پس از وقایع Justice League: Year One، پیرو اتفاق نامعلوم این ابرقهرمان مریخی دوست داشتنی به زمین سفر می‌کند. سفری که با چالش‌هایی سخت و خطرناک همراه است. در واقع این فیلم یک سفر جاده‌ای در فضا است که برای اولین بار طرفداران را با نیروی غیرقابل توقف معروف به Darkseid مواجه کرده و در عین حال به Boom Tubes (دستگاه‌های کرم‌چاله بین‌بعدی) و Mother Box نیز اشاره می‌کند. فیلم سینمایی Martian Manhunter در راه اندازی بخش کیهانی DCEU نقش کلیدی خواهد داشت و درصورت موفق عمل کردنش در گیشه، پای این شخصیت محبوب را به فیلم‌های آینده دیسی باز خواهد کرد.

 

۸. Batman: The Wayne Legacy

اولین دنباله مستقیم بتمن در DCEU جدید بدون شک Batman: The Wayne Legacy خواهد بود. این یک ماجراجویی دیگر از بتمن دیمین وین است که به معرفی اعضای خانواده بتمن می‌پردازد. پس از وقایع Justice League: Year One، دیمین احساس می‌کند که نمی‌تواند به تنهایی از گاتهام محافظت کند، به‌همین جهت تصمیم می‌گیرد دیک گریسون را آموزش بدهد تا به اولین رابین عصر جدید تبدیل شود. این شخصیت همچنین با سلینا کایل مرموز معروف به زن گربه‌ای و باربارا گوردون مواجه خواهد شد.

در این مرحله، سه گانه بتمن مت ریوز خارج از DCEU به پایان می‌رسد، بنابراین این اولین باری است که دیمین تنها بتمن فرانچایز دیسی محسوب خواهد شد. هدف فیلم The Wayne Legacy این است که داستانی را روایت کند که دامنه ارتباط بتمن در DCEU را گسترش دهد و در عین حال شخصیت‌های جدیدی از خانواده شوالیه تاریکی به تصویر بکشد.

 

۷. Supergirl

شخصیت دیگری که انفجار موج رادیویی در پایان فیلم Justice League: Year One را احساس کرده و به زمین فراخوانده می‌شود کسی نیست جز سوپرگرل. این نسخه از شخصیت دوباره توسط ساشا کال (Sasha Calle) که قراره در فیلم فلش سال آینده حاضر شود، بازی خواهد شد. پس از شکست لکس، انفجار موج رادیویی یک سیگنال مرموز به کیهان می‌فرستد و کارا ال را پس از سال‌ها خواب سرد در اعماق فضا بیدار می‌کند.

او هیچ اطلاعی از نابودی سیاره کریپتون ندارد و هویتش را به یاد نمی‌آورد. تنها چیزی که می‌داند این است که به‌طرزی عجیب به زمین کشیده می‌شود. قسمت اعظم فیلم درگیری بین سوپرگرل و سوپرمن خواهد بود، زیرا او کلارک را مقصر نابودی خانواده و سیاره‌اش می‌داند. برخلاف فیلم‌های پیشین اینجا هیچ خبری از ابرشرور بزرگ نیست و فقط یک درگیری خانوادگی است. درنهایت کلارک به سوپرگرل ثابت می‌کند که او مسبب این اتفاقات ناگوار نبوده و تنها قصد دارد ضمن محافظت از زمین، کسانی که پشت نابودی سیاره کریپتون بوده‌اند را پیدا کند و از این راز بزرگ پرده بردارد.

 

۶. Green Arrow

بعد از سریال طویل Green Arrow، معرفی اولیور کویین به DCEU امری ضروری است. کل این دوره DCEU پس از Justice League: Year One در مورد گسترش آنچه قبلا ساخته شده است، به‌همین خاطر این پروژه سینمایی بهترین فرصت عالی برای معرفی یکی دیگر از اعضای لیگ عدالت است.

درست مثل اشاره به تانوس در دو فاز ابتدایی MCU، برادران وارنر باید با اشاراتی به Darksied در طول داستان‌هایی که گفته می‌شود به سمت یک تقابل حماسی عظیم حرکت کنند. بنابراین در Green Arrow، استودیو می‌تواند ضمن روایت داستان پیشینه اولیور کویین، یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمانان دی سی را برای پیوستن به گروه لیگ عدالت به DCEU معرفی ‌کند. همچنین با ملاقات الیور و تحت تاثیر قرار دادن یکی از اعضای لیگ عدالت در پایان فیلم، می‌تواند به آینده‌ ابرقهرمانی خود در Justice League of America یا JLA اشاره کند.

 

۵. Green Lantern Corps

درست مثل بسیاری از فیلم‌های دیگر پس از لیگ عدالت: سال اول، پروژه سینمایی Green Lantern Corps درباره گسترش دنیایی است که در اولین فیلم فانوس سبز ساخته شده است. هل پس از شنیدن شایعاتی مبنی بر وجود یک مامور دوجانبه در گروهشان، بلری دیگر به سپاه باز می‌گردد. بعد از اینکه به هویت واقعی مربی خود، یعنی سینسترو به‌عنوان یک مامور دوجانبه پی می‌برد، باید گروهی ویژه از فانوس‌های سبز را رهبری کند تا بر بقیه سپاه پیروز شده و سینسترو را سرنگون کند. در انتهای فیلم، هل به این نتیجه می‌رسد که سپاه سینسترو شکست خورده‌اند. در صورتی که سینسترو زنده مانده و با سفر به آپوکولیپس، به اسارت ابرشرورهای بسیاری به‌دست دارکساید پی می‌برد و برای بخشیدن جانش به او التماس می‌کند.

 

۴. Constantine

به همان روشی که فیلم Martian Manhunter مخاطبان را با دنیای کهکشانی DCEU آشنا کرد، Constantine نیز همین کار را با قلمرو جادویی انجام خواهد داد. این فیلم تا حد زیادی به‌عنوان اولین نگاه اجمالی به جادو در DCEU عمل می‌کند و به روایت داستان پیشینه کنستانتین می‌پردازد که نحوه به‌دست آوردن قدرت‌هایش و تبدیل شدن به یک جادوگر قدرتمند را برای طرفداران به تصویر می‌کشد. جان کنستانتین، در این مرحله هنوز سال‌ها از دیدار با سایر اعضای لیگ عدالت فاصله خواهد داشت. این فیلم همچنین به معرفی شخصیت‌های مرتبط با Justice League Dark مانند Zatanna و Swamp Thing در دنیای سینمایی دیسی کمک می‌کند.

 

۳. Superman: Man of Tomorrow

فیلم Superman: Man of Tomorrow اولین حضور لایو اکشن برینیاک، یکی از قدرتمندترین و مشهورترین ابرشرورهای دیسی را رقم خواهد زد. در این فیلم مشخص می‌شود که برینیاک مسئول نابودی سیاره کریپتون بوده است. به‌همین دلیل، سوپرمن و سوپرگرل در واقع به دنبال او هستند و نه برعکس. این یک داستان انتقام محور است که قرار است ابرقهرمانان کریپتونین دیسی را به لبه پرتگاه سوق دهد.

کلارک از اتفاقات رخ داده به‌شدت عصبانی است و هر کاری می‌کند تا از شخصی که مسئول مرگ خانواده‌اش بوده، انتقام بگیرد. نتیجه فیلم باعث می‌شود که سوپرمن کنترل خشم خود را از دست داده و خط قرمز خود را رد کند، اما درنهایت با به یاد آوردن جملات پدر زمینی‌اش آرام شده و تصمیم بگیرد با کمک سوپرگرل، برینیاک را در منطقه فانتوم زندانی کنند. فیلم با آخرین اشاره به Darkseid به پایان می‌رسد، جایی که یک دستگاه Boom Tube روی زمین باقی مانده است که امکان سفر مستقیم به سیاره زمین را برای او فراهم می‌کند. تنها مسئله این است که هیچکدام از ابرقهرمانان از وجود آن خبر ندارند.

 

۲. Shazam and Black Adam

قبل از اینکه Darkseid در مقابل لیگ عدالت قراربگیرد، فیلم سینمایی Shazam and Black Adam باید اتفاق بیفتد. این فیلم دنباله مستقیم Shazam vs Black Adam خواهد بود و یک عنوان کمدی دیگر در DCEU جدید را رقم خواهد زد. با این حال خانواده شزم پس از پی بردن به فساد انجمن عدالت آمریکا یا همان Justice Society of America، باید با بلک آدام دواین جانسون متحد شوند. اگر لحظه درود بر هایدرا در DCEU وجود داشت، این همان لحظه خواهد بود.

در ادامه مشخص می‌شود که JSA سال‌ها در سایه کار می‌کند تا بتواند Mother Box زمین را برای رسیدن Darkseid آماده ‌کند. بلک آدام که برای مدتی طولانی نقش آنتاگونیست را در DCEU ایفا کرده، جان خود را در راه از بین بردن JSA فدا می‌کند. این موضوع درنهایت باعث می‌شود که بیلی باتسون با آگاهی از اینکه اتفاق بزرگی در راه است تنها باقی بماند. بنابراین، پس از سال‌ها حسادت کودکانه به‌خاطر عدم دریافت دعوتنامه از سوی لیگ عدالت، اکنون زمان بیلی فرارسیده تا به اعضای لیگ عدالت درباره تهدیدی بزرگ که دارکساید نام دارد هشدار بدهد.

 

۱. Justice League: Dawn of Darkseid

برنامه ده ساله دیسکاوری

پس از سال‌ها تلاش برای رسیدن به این نقطه، فیلم Justice League: Dawn of Darkseid به دهه اول DCEU جدید پایان خواهد داد. در این فیلم دارکساید با تک تک افراد شروری که تا به حال در فرنچایز دیده شده است به زمین حمله می‌کند. ظاهرا Uxas این شخصیت‌هایی منفی را به‌جهت مبارزه کنار دارکساید دور هم جمع کرده است. این فیلم با مقیاسی عظیم مانند Avengers: Infinity War و Avenger: Endgame یک نتیجه گیری حماسی و نفس گیر از ده سال اولDCEU  جدید خواهد بود. لیگ عدالت به افرادی مانند خانواده شوایه تاریکی، سپاه فانوس سبز، سوپرگرل و خانواده شزم ملحق خواهند شد تا با دارکسید و ارتش ابرشرور او مقابله کنند.

قهرمانان در آخر پیروز ظاهر خواهند شد، اما به‌جای از بین بردن دارکساید، در عوض او را از طریق یک پورتال بین بعدی به جهانی نامعلوم در مولتی ورس تبعید می‌کنند. این تصمیم لیگ عدالت DCEU را برای یک رویداد بزرگ‌تر در ده سال بعدی آماده خواهد کرد که شباهت زیادی به حماسه مولتی ورس دنیای سینمایی مارول خواهد داشت.

 

نقش برنامه ده ساله دیسکاوری در تغییر DCEU

بعد از عملی شدن برنامه ده ساله دیسکاوری، برادران وارنر قادر است در مسیر‌های مختلفی قدم بردارد. با کنار گذاشتن دارکساید برای مدتی کوتاه، آنها می‌توانند با تعریف داستان‌های بیشتر از شخصیت‌های معرفی شده و به تصویر کشیدن ابرقهرمانان جدید، در راستای گسترش DCEU تلاش کرده و برنامه ریزی‌های خود را برای ده سال بعدی آغاز کنند.

در صورت وفادار بودن به برنامه ده ساله دیسکاوری و منحرف نشدن از ایده جدید، بدون شک این ۱۸ پروژه سینمایی شروع خوبی برای ریبوت DCEU خواهد بود. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای چه عناوین دیگری در این لیست خالی است؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا