ارزهای دیجیتال

۱۰ نکته درباره ارزهای دیجیتال

در مورد دنیای ارزهای دیجیتال هوشمندانه فکر کنید!

۱۰ نکته درباره ارزهای دیجیتال پدرام فلاحی ۰ ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ مقالات فناوری

ارزهای دیجیتال، اولین نوع از پول‌های مجازی که در هر زمان و هرجایی قابل دسترس هستند. ما هنوز در مرحله آزمایشی و پرخطر با بیش از ۱۰ هزار نوع ارز دیجیتال در جهان هستیم که حداقل نظارت و قوانین دولتی روی آن‌ها وجود دارد.

بیت کوین اولین رمز ارزی بود که در سال ۲۰۰۹ توسط فرد یا گروهی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو پا به عرصه تجارت‌های پنهان گذاشت. با گذشت زمان استقبال جهانی کاربران از تجارت ارز‌های دیجیتال بیش‌تر شد و ارزهای دیگری نیز مانند اتریوم وارد بازار شد. امروزه رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم بازارهایی با ارزش میلیاردها دلار دارند. تقریبا همه ارزهای دیجیتال را می‌‌شناسند یا حداقل اصلاحاتی مانند بیت کوین را شنیده‌اند. در ادامه،۱۰ نکته جامع برای آشنایی بیشتر با دنیای ار‌زهای دیجیتال را مرور می‌کنیم.

۱.تغییر نحوه انجام معاملات با ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال نحوه انجام معاملات، زمان و مکان آن‌ها را تغییر خواهد داد. اما درحال حاضر سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر شبیه معامله در سهامی پرخطر اینترنتی است که در آن سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند بهترین انتخاب بلند مدت را داشته باشند.

از آنجایی که مبادلات و پرداخت‌ها به‌طور مستقیم بین کاربران صورت می‌گیرد، ار‌زهای دیجیتال می‌توانند با حذف واسطه‌ها، مراحل پردازش و هزینه‌های مربوط به زیرساخت‌ها را برخلاف روش‌های پرداخت سنتی، از بین ببرند.

۲. ار‌زهای دیجیتال بزرگ‌ترین کشف نسل‌ جدید

ار‌زهای دیجیتال بزرگ‌ترین کشف و تحول مالی در نسل‌های اخیر است. برخی از باهوش‌ترین ذهن‌های اقتصادی جوان دیگر دانشکده‌های حقوق یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری بانکی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمی‌کنند، بلکه انتخاب آن‌ها سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال است.

۳.ارزش ۲ تریلیون دلاری بازار ار‌زهای دیجیتال

ارزش بازار ار‌زهای دیجیتال درحال حاضر ۲ تریلیون دلار است، تقریبا به اندازه ارزش کل شرکت مایکروسافت! تنها در کمتر از دو دهه بازار رمز ارزها رشد چشمگیری داشته است و اکنون نیز به رشد بازار خود ادامه می‌دهد. فقط با ارز دیجیتال بیت کوین روزانه بیش از ۲۷۰ هزار معامله انجام می‌شود.

۴.سرمایه گذاری ۲۵ درصدی میلیونرها در ارزهای دیجیتال

به گزارش CNBC تقریبا نیمی از میلیونرهای جوان حداقل ۲۵ درصد ثروت خود را در ار‌زهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰۶ میلیون نفر از ار‌زهای دیجیتال استفاده کرده‌اند و همچنان این آمار باسرعت بالایی در حال افزایش است، برای مثال از شروع سال ۲۰۲۲ تا ماه مارس (کمتر از سه ماه) فقط ۸۱ میلیون حساب کیف دیجیتال برای بیت کوین ساخته شده است.

۵.تمرکززدایی و غیرمتمرکز بودن

از ویژگی‌های مهم ارزهای دیجیتال، تمرکززدایی و غیرمتمرکز بودن است، مثلاً هیچ مؤسسه‌ای، رمزارزی مانند بیت‌کوین را کنترل نمی‌کند. ار‌زهای دیجیتال در تصرف، اختیار یا مالکیت یک دولت یا سازمان خاصی نیستند.

۶. ار‌زهای دیجیتال را با بلاک چین اشتباه نگیرید

  • بلاک چین فناوری استفاده شده در رمز ارزها است. برای مثال فناوری استفاده شده در ایمیل، فناوری اینترنت است. تازه‌کارها اغلب این دو را با هم اشتباه می‌گیرند.
  • بلاک چین را به‌عنوان یک پایگاه داده بزرگ درنظر بگیرید که هیچکس آن را کنترل نمی‌کند و همه می‌توانند آن را به اشتراک بگذارند. بنابراین در ارزهای دیجیتال همه چیز واضع است و کسی نمی‌تواند در هیچ نوع ارز دیجیتالی تقلب کند.

۷. پول بومی وب تعریف جدید ارزهای دیجیتال

برادی دیل (Brady Dale)، نویسنده خبرنامه ارزهای دیجیتال شرکت Axios، ارزهای دیجیتال را پول بومی وب تعریف می‌کند.

  • وقتی می‌خواهید چیزی را آنلاین بخرید، هنگام پرداخت باید کارت اعتباری خود را در دسترس داشته باشید، اما با ارز دیجیتال چنین پرداخت‌هایی را در مرورگر خود در همه‌ جا و هر زمانی انجام دهید.
  • ار‌زهای دیجیتال ماهیت فیزیکی ندارند و فقط کدهای صفر و یکی هستند که در پایگاه داده‌ها ثبت می‌شوند.
ارزهای دیجیتال

۸. ارزش ارزهای دیجیتال ناشی از تقاضا و تبلیغات

ارزش ارزهای دیجیتال عمدتاً ناشی از تقاضا و تبلیغات است. هر ارز دیجیتالی هر چه محبوبتر شود، ارزش آن بیشتر است.

  • ارزهای دیجیتال تفاوت چندانی با آنچه که قیمت سهام را هدایت می‌کند، ندارد. اما شما به جای تجارت با وضعیت مالی واقعی، روی ایده‌ای شرط بندی می‌کنید. ایده اینکه آینده‌ای برای ار‌زهای دیجیتال وجود دارد.
  • می‌توانید مانند بازارهای سهام از بازار ارز دیجیتال نیز با سرمایه گذاری درست، سود کنید.
  • بیت کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، تتر (Tether) و بایننس کوین (Binance Coin) از مشهورترین ارزهای دیجیتال هستند.

۹. بررسی سایت‌های معتبر برای سرمایه گذاری در بازار رمزارزها

اگر قصد سرمایه گذاری در ا‌رزهای دیجیتال را دارید، سایت‌های خبری مانند Crypto CoinDesk چک کنید. در این سایت‌ها راهنمایی در مورد نحوه شناسایی کلاهبرداری‌ها، انواع ارز دیجیتال، راهنمای چگونگی سرمایه گذاری و غیره وجود دارد.

۱۰. دقت در انتخاب رمز ارزها

حواستان را در دنیای ارزهای دیجیتال جمع کنید. رمزارزها شروع دنیای مجازی جدیدی است که در آن دارایی‌های دیجیتالی مشابه دارایی‌های فیزیکی، و تجربیات مجازی شبیه به تجربیات واقعی هستند. پس در انتخاب ارز دیجیتالی و  میزان سرمایه‌گذاری در آن دقت کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا