1%
  • 0/10

ساخت فیلم Zatanna به طور رسمی لغو شد

یک فیلم دیگر نیز به فهرست پروژه‌های لغو شده دی سی پیوست

ساخت فیلم Zatanna به طور رسمی لغو شد ۰ ۰۶ دی ۱۴۰۲ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
فیلم Zatanna

طبق اعلام امرالد فنل (Emerald Fennell)، نویسنده فیلم Zatanna، ساخت این اثر سینمایی توسط استودیو دی سی (DC Studios) لغو شده است تا به این شکل شاهد کنسل شدن ساخت یکی دیگر از آثار زمان دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) به خاطر شروع دنیای دی سی (DCU) به رهبری جیمز گان (James Gunn) باشیم.

زاتانا یکی از شخصیت‌های محبوب کتاب‌های کمیک دی سی است که تا به حال در چندین انیمیشن مثل Batman: The Animated Series، Justice League Unlimited و Young Justice حضور پیدا کرده است. او همچنین به شکل لایو اکشن در سریال Smallville حضور پیدا کرده است. با این حال شرکت برادران وارنر (Warner Bros) سال‌هاست که در نظر دارد تا یک فیلم سینمایی با محوریت این شخصیت تولید کند.

در سال ۲۰۰۵، هدلی دیویس (Hadly Davis) یک فیلمنامه برای یک اثر سینمایی با محوریت جوانی‌های شخصیت زاتانا نوشت، با این حال این اثر هیچ وقت به مرحله تولید نرسید. همچنین گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro)، کارگردان فیلم‌های Pinocchio و Pacific Rim و مجموعه فیلم‌های Hellboy نیز قصد داشت فیلم Justice League Dark را برای دنیای توسعه‌یافته دی سی بسازد که شخصیت زاتانا نیز در آن حضور داشت، با این حال ساخت این فیلم نیز لغو شد. در نهایت در سال ۲۰۲۱ شرکت برادران وارنر با همکاری بد ربات پروداکشنز ( Bad Robot Productions) و امرالد فنل، کارگردان و نویسنده فیلم Promising Young Woman و Saltburn شروع به ساخت فیلم جدیدی با محوریت این شخصیت کردند.

حالا امرالد فنل که قرار بود فیلمنامه این اثر را بنویسند، به تازگی در پادکست Happy Sad Confused‌ حضور پیدا کرده و در آن از لغو شدن ساخت فیلم Zatanna خبر داده است. او در این مصاحبه تائید کرد که نگارش فیلمنامه این اثر را به پایان رسانده است، با این حال به دلیل تغییراتی که در دنیای سینمایی دی سی رخ داد، در نهایت تولید این پروژه مثل فیلم Nightwing به کارگردانی کریس مک‌کی (Chris McKay) لغو شد.

امرالد فنل همچنین از همکاری‌ای که با شرکت بد ربات پروداکشنز در طول نگارش فیلمنامه داشت ابزار خوشحالی کرد و آن را جالب دانست. در ادامه نیز او گفت که ژانر ابرقهرمانی چیزی نیست که او خیلی به آن علاقه داشته باشد، بنابراین قصد داشت فیلم زاتانا را به شکلی بسازد که برای افرادی که به آثار ابرقهرمانی علاقه‌ای ندارند نیز جذاب باشد. این احتمال وجود دارد که روزی جیمز گان قصد داشته باشد تا شخصیت زاتانا را به دنیای دی سی اضافه کند، در این صورت شاید برای این کار به سراغ همکاری با امرالد فنل برود. در حال حاضر هیچ چیزی در این رابطه مشخص نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments