#مهسا_امینی

از بازی Doom Eternal روی PC می‌توانید هزار فریم بگیرید!

این عنوان روی تمام کنسول‌ها به جز سوییچ به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد

بازی Doom Eternal روی PC

استودیوی id Software اعلام کرد که بازی Doom Eternal روی PC می‌تواند با نرخ فریم ۱۰۰۰ اجرا شود، البته به شرطی که سیستمی داشته باشید که بتواند این کار را انجام دهد!

حالا که کمتر از دو هفته تا انتشار عنوان مورد انتظار Doom Eternal وقت داریم، تیم سازنده جزئیاتی را منتشر کرده است که هنگام تجربه‌ی بازی می‌تواند مفید باشد. اولین مورد فریم‌ریت بازی‌ست که روی پلتفرم‌های مختلف در چه وضعیتی قرار دارد. آقای Billy Khan که برنامه‌نویس ارشد انجین در id Software است، در توییتی اعلام که بازی روی تمام پلتفرم‌های کنسولی شامل پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 4 پرو، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس وان اس  و ایکس‌باکس وان ایکس با نرخ فریم ۶۰ اجرا خواهد شد. این اتفاق با توجه به قدیمی شدن نسخه‌های اولیه‌ی کنسول‌های نسل هشتم سونی و مایکروسافت واقعا جالب است و نشان از تلاش زیاد تیم سازنده برای اجرای بهینه‌ی این عنوان روی کنسول‌ها دارد. البته در این بین حرفی از نسخه‌ی سوییچ زده نشد، ولی با توجه به این که نسخه‌ی قبلی با نرخ فریم ۳۰ اجرا می‌شد، احتمالا قسمت جدید هم وضعیت مشابهی روی سوییچ داشته باشد.

البته در مورد نسخه‌ی رایانه‌های شخصی قضیه خیلی جالب می‌شود. طبق گفته‌ی کان، بازی Doom Eternal روی PC می‌تواند با نرخ فریم ۱۰۰۰ هم اجرا شود! البته شرط لازم برای این کار، وجود یک سیستم بسیار قدرتمند است که هزینه‌ی بالایی هم دارد. کان در مصاحبه با سایت IGN در این باره گفته بود:

در id Tech 6 ما حداکثر را روی ۲۵۰ فریم بر ثانیه گذاشته بودیم. در Doom Eternal (که با انجین id Tech 7 ساخته شده است) ما حداکثر را روی ۱۰۰۰ فریم بر ثانیه گذاشته‌ایم، شما می‌توانید به آن رقم برسید اگر سخت‌افزارش را داشته باشد. هیچ محدودیت بیشتری وجود ندارد.

از این بحث رویایی که بگذریم، بهتر است به این فکر باشید که آیا سیستم‌تان توانایی اجرای بازی را دارد یا خیر. سیستم مورد نیاز بازی ابتدای این هفته در استیم منتشر شد، اما به دلیلی نامشخص حذف گردید. مشخصات سیستم مورد نیاز را در ادامه مشاهده می‌کنید.

سیستم مورد نیاز (وضوح 1080p/ ۶۰ فریم بر ثانیه/ تنظیمات Low Quality)

سیستم عامل: ویندوز ۷ یا ۱۰ (۶۴ بیت)

پردازنده: Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better, or AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz or better

رم: ۸ گیگابایت

کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB), GTX 1060 (6GB), GTX 1650 (4GB) or AMD Radeon R9 290 (4GB)/RX 470 (4GB)

فضای مورد نیاز: ‌۵۰ گیگابایت

سیستم پیشنهادی (وضوح 1440p/ ۶۰ فریم بر ثانیه/ تنظیمات High Quality)

سیستم عامل: ویندوز ۷ یا ۱۰ (۶۴ بیت)

پردازنده: Intel Core i7-6700K or better, or AMD Ryzen 7 1800X or better

رم: ۱۶ گیگابایت

کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB), RTX 2060 (8GB) or AMD Radeon RX Vega56 (8GB)

فضای مورد نیاز: ‌۵۰ گیگابایت

در صورتی که نسخه‌ی فیزیکی بازی را برای کنسول‌ها تهیه می‌کنید، نیاز به دانلود آپدیت روز اول خواهید داشت که تنها پنج گیگابایت حجم دارد. عنوان Doom Eternal در تاریخ ۲۰ مارس (اول فروردین ۹۹) برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و گوگل استادیا در دسترس قرار گیرد. نسخه‌ی سوییچ بازی هم تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا