1%
  • 0/10

شیائومی HyperOS معرفی شد؛ سیستم‌عامل اختصاصی شیائومی برای گوشی‌های هوشمند

سیستم‌عامل اختصاصی شیائومی جایگزین اندروید می‌شود!

شیائومی HyperOS معرفی شد؛ سیستم‌عامل اختصاصی شیائومی برای گوشی‌های هوشمند ۰ ۲۵ مهر ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
HyperOS شیائومی

مدیرعامل شیائومی، لی جون، به تازگی از سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت یعنی HyperOS رونمایی کرده که قرار است به همراه سری شیائومی ۱۴ عرضه شود.

اگرچه شیائومی برخلاف هواوی توسط دولت آمریکا تحریم نشده اما با این حال این شرکت چینی تصمیم گرفته سیستم‌عامل اختصاصی خود را با نام شیائومی HyperOS توسعه دهد. امروز لی جون، مدیرعامل این شرکت به صورت رسمی از این سیستم‌عامل رونمایی و اعلام کرد قرار است جایگزین MIUI شود.

اینطور که از صحبت‌های لی جون پیداست، ظاهرا این سیستم‌عامل قرار است به همراه سری شیائومی ۱۴، اواخر امسال رسما در دسترس کاربران قرار بگیرد و حتی برنامه‌ای برای عرضه‌ی جهانی آن هم در دستور کار قرار دارد اما هفته‌های نخست سال ۲۰۲۴ باید شاهد این اتفاق باشیم.

شیائومی HyperOS همچنان بر اسسا اندروید است اما در واقع باید آن را تلفیقی از خود این سیستم‌عامل و Vela بدانیم که پلتفرم خود شرکت برای اینترنت اشیا است. لی جون برای رونمایی از این سیستم‌عامل پست احساسی را هم در ویبو به اشتراک گذاشت. او گفت:

مردم هسته‌ی اصلی یک اکوسیستم هستند؛ جایی که می‌توانند با سایر افراد، ماشین‌ها، خانه‌ها و… ارتباط برقرار کنند.

او در ادامه افزود:

تیم ما از چند مهندس کار خود را آغاز کرد و حالا به یک شرکت بسیار بزرگ تبدیل شده که حالا تقریبا ۵۰۰۰ کارمند دارد.

لی جون مدعی شده از زمانی که نخستین نسخه‌ی MIUI عرضه شده تاکنون بیش از ۱ میلیارد نفر از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند. رابط کاربری که در ابتدا فقط ۴ کارکرد اصلی داشت اما حالا در دستگاه‌های مختلف به کار گرفته می‌شود. هدف شیائومی از توسعه‌ی چنین سیستم‌عاملی، یکپارچه سازی تمام دستگاه‌های این شرکت است که طبق گفته‌های لی جون در آینده به ده‌ها میلیارد دستگاه در سراسر جهان خواهد رسید. نخستین محصول هم سری شیائومی ۱۴ خواهند بود که از HyperOS استفاده خواهند کرد.

انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک تمام محصولات شیائومی از جمله گوشی‌ها با سیستم‌عامل یادشده در دسترس قرار بگیرند و دستگاه‌های قدیمی هم از طریق یک آپدیت نرم‌افزاری به آن مجهز شوند. هرچند شیائومی سابقه‌ی درخشانی در آپدیت گوشی‌های قدیمی با نرم افزارهای جدید ندارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments