1%
  • 0/10

Xbox فعلا برنامه ای برای تماما دیجیتالی کردن کنسول های خود ندارد

Xbox فعلا برنامه ای برای تماما دیجیتالی کردن کنسول های خود ندارد ۰ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک

فیل اسپنسر (Phil Spencer) تایید کرد که اکس باکس هیچ برنامه ای برای تماما دیجیتالی کردن کنسول‌های خود ندارد.

اخیراشایعات گسترده‌ای علیه Xbox  پخش شدند که بسیاری از آن‌ها به تماما دیجیتالی شدن کنسول‌های آینده مایکروسافت اشاره داشت؛ حتی شایعاتی هم به میان آمد که مایکروسافت قصد تعطیل کردن خط تولید بازی‌های فیزیکی را دارد و بخشی از تعدیل نیرو‍‌های این ابر شرکت را به این بخش ربط دادند.

فیل اسپنسر، مدیرعامب بخش سرگرمی و بازی‌های ویدویی Xbox  در آخرین مصاحبه‌ای که با استفن توتیلو (Stephan Totilo) از خبرگذاری کوتاکو داشته اعلام کرد که به هیچ وجه قصد Digital کردن کنسول‌های آینده خود را ندارند و خرید فیزیکی بازی‌ها همچنان برای بازیکنان اهمیت دارد و این بخش همچنان سرپا خواهد بود؛ او در ادامه افزود:

گر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم کنسول‌های بازی به آخرین دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی تبدیل شده‌اند که دارای درایو دیسک هستند و این یک مشکل واقعی است؛ از این نظر که [کاهش] تعداد تولیدکنندگان این درایوها و [افزایش] هزینه‌های مربوط به آن‌ها، روی قیمت نهایی کنسول تاثیر می‌گذارد. ما از بازی‌های فیزیکی پشتیبانی می‌کنیم؛ ولی نیازی نمی‌بینیم که این کار را نامتناسب با تقاضای مشتری‌ها انجام دهیم.
ما بازی‌هایمان را به صورت دیجیتالی و فیزیکی عرضه کرده و در واقع، چیزی که مشتری‌هایمان می‌خواهند را دنبال می‌کنیم. کار ما این است چیزهایی که اکثریت کاربران می‌خواهند را به آن‌ها بدهیم. در حال حاضر اکثریت مشتری‌های ما عناوین دیجیتالی را ترجیح می‌دهند. […] ولی باید بگویم استراتژی ما به اینکه مردم کاملاً به سمت بازی‌های دیجیتالی حرکت می‌کنند وابسته نیست و خلاص شدن از دست نسخه‌های فیزیکی برای ما یک استراتژی نخواهد بود.

قطعا دنیای ویدیوگیم به سمت فناوری‌های ابری و تماما دیجیتال شدن خواهد رفت؛ این مسئله فقط دیر و زود دارد و متاسفانه یا خوشبختانه به آن خواهیم رسید. نظر شما درباره تماما دیجیتالی شدن کنسول‌های آینده و حذف درایو نوری چیست؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments