ایکس‌باکس سری ایکس در زمان انتشار هیچ بازی انحصاری نخواهد داشت!

تمام بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس برای سری ایکس و وان عرضه می‌شود

بازی انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس

رییس Xbox Game Studios در مصاحبه‌ای اعلام کرد که حداقل تا یک سال آینده هیچ بازی انحصاری‌ای برای ایکس‌باکس سری ایکس تولید نخواهد شد.

سال ۲۰۲۰ میلادی باید منتظر انتشار کنسول‌های نسل بعد سونی و مایکروسافت باشیم که در آن صنعت بازی‌ها به نسل نهم ارتقا پیدا می‌کند. همچنین با شروع سال جدید میلادی بسیاری در حال بررسی عملکرد این دو کمپانی هستند تا بتوانند بهترین کنسول را برای نسل بعدی انتخاب کنند.

بدون شک بازی‌های انحصاری برای کنسول‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی روند فروش آن‌ها داشته باشد. اخبار جالبی از سوی استراتژی مایکروسافت در خصوص بازی‌های انحصاری به گوش رسیده است که مشخص می‌کند این کمپانی حداقل تا یک سال قصد عرضه‌ی هیچ انحصاری برای کنسول جدید خود ندارد و تمام بازی‌هایی که برای ایکس‌باکس سری ایکس منتشر می‌شود، برای کنسول ایکس‌باکس وان هم عرضه خواهد شد. Matt Booty رییس ایکس‌باکس گیم استودیوز در این باره می‌گوید:

محتویاتی که در سال آینده و حتی دو سال آینده توسط استودیو‌های ایکس‌باکس تولید می‌شود، برای تمام کنسول‌های ایکس‌باکس منتشر خواهد شد؛ مانند حرکتی که مایکروسافت برای انحصاری‌های خود روی رایانه‌‌های شخصی انجام داده است. در واقع ما می‌خواهیم با این کار احساس خوبی را به کسانی که روی ایکس‌باکس کنونی و یا سری ایکس سرمایه گذاری کرده‌اند، منتقل کنیم.

معمولا سازنده‌ی کنسول‌ها بعد از عرضه‌ی سخت‌افزارهای نسل جدید خود، کنسول‌های نسل قبل را ظرف یک سال به باد فراموشی می‌سپارند تا علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی مجاب به خرید پلتفرم‌های جدید شوند. با این حال، به نظر می‌رسد که این بار مایکروسافت قصد سنت‌شکنی دارد و به دنبال این است که تا حداقل دو سال بعد از عرضه‌ی جهانی ایکس‌باکس سری ایکس، رضایت دارندگان ایکس‌باکس وان را هم به خود جلب کند.

برای مثال می‌توان به بازی Halo Infinite اشاره کرد که قرار است اواخر امسال، برای هر سه پلتفرم ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس وان و سیستم عامل ویندوز منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا