رابط کاربری ایکس‌باکس سری ایکس در زمان عرضه‌ی کنسول تغییر نخواهد کرد

بازخوردهای منفی رابط کاربری کاملا جدید ایکس‌باکس وان، از دلایل مهم این تصمیم به شمار می‌رود!

رابط کاربری ایکس‌باکس سری ایکس

مطابق گزارش‌های منتشر شده، رابط کاربری ایکس‌باکس سری ایکس در زمان عرضه تغییر نخواهد کرد.

کنسول نسل نهمی مایکروسافت با نام ایکس‌باکس سری ایکس در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی رسما روانه بازار خواهد شد. شرکت مایکروسافت علاوه بر رونمایی از شکل ظاهری کنسول، اطلاعات زیادی را درباره قابلیت‌های این پلتفرم در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است؛ با این حال، هنوز مواردی هستند که این کمپانی درباره آن‌ها صحبتی نکرده است و یکی از این موارد رابط کاربری کنسول بعدی مایکروسافت به شمار می‌‍رود. در همین حال، یک سری گزارش‌ها منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند رابط کاربری ایکس‌باکس سری ایکس بر خلاف ایکس‌باکس وان، در زمان عرضه هیچ‌گونه تغییری نخواهد کرد.

مطابق گزارش وب‌سایت The Verge، مایکروسافت قصد دارد تا یک سری امکانات جدید به رابط کاربری ایکس‌باکس وان اضافه کند. بر اساس این گزارش، کاربران این کنسول می‌توانند قسمت Navigation Tabs را به دلخواه خود شخصی‌سازی کنند. علاوه بر این ویژگی، یک زبانه‌ی جدید با نام Parties and Chats به کنسول اضافه خواهد شد که به راحتی تعاملات شما با دیگر کاربران کمک خواهد کرد. همچنین، کاربران در برخی از بخش‌های دیگر می‌توانند کارهای خود را ساده‌تر از قبل به انجام برسانند.

اگر در ویدیوهای پیش‌نمایش ایکس‌باکس سری ایکس دقت کرده باشید، سیستم رابط کاربری این کنسول دقیقا مثل ایکس‌باکس وان است و شاهد کمترین تغییرات در کنسول نسل نهمی مایکروسافت هستیم. حالا در توییتر، یکی از کاربران با نام Missy Quarry که در سال ۲۰۱۳ عضوی از بخش پشتیبانی ایکس‌باکس بوده، توضیحاتی در رابطه با این موضوع ارائه کرده است:

در زمان عرضه‌ی کنسول ایکس‌باکس وان، من در بخش پشتیبانی در حال کار بودم. یکی از بزرگترین مشکلات کاربران، کار با یک رابط کاربری کاملا جدید بود و بسیاری از آنها خواستار بازگشت داشبورد ایکس‌باکس 360 به این کنسول بودند. من فکر می‌کنم این یک حرکت هوشمندانه از سوی آنها [مایکروسافت] است.

مایکروسافت قصد دارد تا از چند مدل ایکس‌باکس به طور هم‌زمان پشتیبانی کند و به همین دلیل قصد دارد تا یک تجربه یکسان از هر کدام ارائه دهد. علاوه بر این موضوع، رابط کاربری جدید ایکس‌باکس وان در زمان عرضه با بازخوردهای مثبتی مواجه نشد و همین موارد سبب می‌شود تا عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس با رابط کاربری یکسان با کنسول‌های قبلی، منطقی به نظر برسد. لازم به ذکر است که ایکس‌باکس سری ایکس، در زمان عرضه بازی انحصاری نخواهد داشت و اثری مثل Halo: Infinite برای ایکس‌باکس وان هم عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا