کنسول Xbox Series X رکورد جدیدی را به نام خودش ثبت کرد

ایکس‌باکس روزهای خوشی را سپری می‌کند

میزان فروش Xbox Series X

طبق آماری که جدیدا توسط مایکروسافت منتشر شده است، کنسول Xbox Series X موفق شده تا در فروش از سایر کنسول‌های مایکروسافت پیشی بگیرد و به این ترتیب رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند.

بنابر این گزارشات، کنسول ایکس‌باکس سری ایکس اکنون سریع‌ترین فروش را میان کنسول‌های ایکس‌باکس در بازه‌های زمانی مشابه داشته و در مجموع تا اینجای کار به فروش ۶.۵ میلیون واحد رسیده است. مدیرعامل مایکروسافت استایا نادلا (Satya Nadella) امروز از میزان فروش این جدیدترین کنسول‌های مایکروسافت رونمایی کرد:

ایکس‌باکس سری ایکس و اس اکنون سریع‌ترین فروش کنسولی تاریخ مایکروسافت را داشته و نسبت به نسل‌های پیشین و در بازه‌های زمانی مشابه، فروش بیش‌تری را تجربه کرده‌اند.

دنیل احمد،‌ تحلیل‌گر شرکت نیکو پارتنرز، در توییتی بیان داشت که برآورد شرکت او از میزان فروش Xbox Series X | S تا تاریخ ۳۰ ژوئن برابر با ۶.۵ میلیون واحد بوده است. این در حالی است که میزان فروش‌ کنسول‌های نسل پیشین در بازه زمانی مشخص بعد از عرضه برای ایکس‌باکس وان برابر با ۵.۷ میلیون واحد و ایکس‌باکس 360 برابر با ۵ میلیون واحد بوده است. او همچنین یادآوری کرد که اگر چه ایکس‌باکس وان توانست در روزهای اولیه انتشار از ایکس‌باکس ۳۶۰ پیشی بگیرد، این کنسول نسل هفتمی مایکروسافت بود که توانست در مدت زمان طولانی فروش بالای خود را حفظ کند.

باید توجه داشت که ایکس‌باکس و پلی‌استیشن (که آن هم سریع‌ترین فروش را میان خانواده کنسول‌های سونی داشته است) در حالتی به چنین فروشی دست یافته‌اند که بازار جهانی با کمبود تراشه مواجه شده و احتمالا تا سال ۲۰۲۳ حتی شدیدتر هم شود.

ناگفته نماند که در جدیدترین گزارش درآمد سه ماهه مشخص شد که ایکس‌باکس در وضعیت خوبی به سر می‌برد. در آمد ناشی از بازی‌های ویدیویی این کنسول ۱۱ درصد افزایش داشته و به رقم ۳۵۷ میلیون دلار در بازه‌ی زمانی مذکور رسیده است. همچنین سخت‌افزار ایکس‌باکس به لطف کنسول‌های نسل نهمی افزایشی برابر با ۱۷۲ درصد داشته که رشد بزرگی به حساب می‌آيد. فروش بازی‌های فرست پارتی و ایکس‌باکس گیم‌پس که یک بخش کلیدی در کسب‌وکار ایکس‌باکس به شمار می‌روند نیز با رشد خوبی روبه‌رو بوده‌اند. هر چند لازم به ذکر است بخش محتوا و خدمات به علت کاهش فروش بازی‌های ترد پارتی ۴ درصد کاهش داشته‌اند.

در مجموع می‌توان گفت که مایکروسافت در دوران خوبی به سر می‌برد و عملکرد کنسول‌ها و سیاست‌های این شرکت به موفقیت‌ زمینه‌های مختلف منجر شده است. حال باید دید که مایکروسافت در مقایسه با رقبای خود چه عملکردی از خود به جای گذاشته است. خوشبختانه نباید زمان زیادی به انتظار نشست چرا که سونی و نینتندو هفته‌ی آینده از درآمدهای خود رونمایی خواهند کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا