شایعه: مایکروسافت قصد دارد نسخه جدید ایکس باکس سری اس را عرضه کند!

افسانه مایکروسافت، غول ارزان قیمت و سرویس گیم پس

کنسول ایکس باکس سری اس جدید

طی روزهای اخیر شایعاتی شکل گرفته و خبر از برنامه ریزی مایکروسافت برای عرضه کنسول نسل نهمی جدید خود خبر می‌دهند که می‌تواند بیش از پیش مخاطبین را جذب خود کند.

یوتیوبری معروف با نام Moore’s Law is Dead روز گذشته ویدیویی منتشر کرد که باعث شکل گیری مباحثه و گفتگوهای زیادی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای شد. به گفته این یوتیوبر، مایکروسافت قصد دارد کنسول‌های نسل نهمی خود را بهبود بخشیده و ابتدا نوبت کنسول ضعیف‌تر آن‌ها یعنی ایکس باکس سری اس خواهد رسید. این شخص طی ویدیو خود اطلاعاتی را از کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت و البته سونی منتشر کرد و در ادامه هر آنچه از استراتژی‌های این دو شرکت متوجه شده را با ما به اشتراک گذاشت.

عرضه ایکس باکس سری اس جدید در سال ۲۰۲۲

به گفته Moore’s Law is Dead، مایکروسافت درحال آماده سازی خود و برنامه ریزی برای عرضه ایکس باکس سری اس جدید برآمده است. یکی از اهداف مایکروسافت از این عمل، رقابت با پلی استیشن ۵ اسلیم اعلام شده که احتمالا در زمان یکسان با کنسول بهبود یافته ایکس باکس سری اس در اواخر سال ۲۰۲۲ به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. به گفته او کنسول ایکس باکس سری اس جدید نسخه ارتقا یافته ایکس باکس سری اس کنونی خواهد بود.

بزرگ‌ترین دلیل عرضه زودهنگام ایکس باکس سری اس جدید می‌تواند پایبندی بسیار زیاد آن به سرویس ایکس باکس گیم پس، در برابر ایکس باکس سری ایکس باشد. از آنجایی که شرکت مایکروسافت رویه  Software as a Service(SaaS) یا به عبارت دیگر پایبندی حداکثری سیستم عامل به سرویس انتشار یافته را برای نسل نهم و به‌خصوص کنسول ایکس باکس سری اس پیش گرفته، فروش این کنسول را به‌طور کامل هم‌تراز با فروش سرویس ایکس باکس گیم پس دانسته و به نحوی مایکروسافت دلیل خرید این کنسول را استفاده از سرویس خارق‌العاده ایکس باکس گیم پس تلقی می‌کند.

در همین راستا، مایکروسافت قصد دارد با ارائه کنسول جدید ایکس باکس سری اس میزان فروش سرویس ایکس باکس گیم پس را افزایش داده و بیش از پیش کاربران را به سمت سرویس خود بکشاند. طبیعتا پس از عرضه کنسول جدید ایکس باکس سری اس، نسخه ابتدایی با کاهش قیمت مواجه شده و با پرداخت هزینه‌ای کم‌تر از ۳۰۰ دلار (مبلغ فعلی ایکس باکس سری اس) شما می‌توانید از تجربه بازی‌های نسل نهمی لذت برده و حتی کسانی که درحال حاضر از کنسول‌های نسل نهمی استفاده می‌کنند، ترغیب به خرید این کنسول ارزان قیمت و کاربردی می‌شوند و در سوی دیگر کسانی که علاقه به تجربه بازی‌ها با تکنولوژی روز با قیمت پایین را دارند، می‌توانند با پرداخت مبلغی بسیار کم‌تر از ایکس باکس سری ایکس یا پلی استیشن ۵ بازی‌های مورد علاقه را با کیفیت بالاتر از ایکس باکس سری اس کنونی تجربه کرده که به‌نظر مزیتی بسیار ویژه است.

ایکس باکس سری اس جدید چه پیشرفت‌ها و قیمتی خواهد داشت؟

طبق شایعات منتشر شده مایکروسافت قصد دارد کنسول ایکس باکس سری اس جدید را با قیمتی کم‌تر از ۳۵۰ دلار عرضه کند تا بتواند بار دیگر از لحاظ مبلغ فروش از پلی استیشن پیشی بگیرد. ایکس باکس سری اس جدید به احتمال بسیار بالا پیشرفت چشم‌گیری در بخش سخت افزار خواهد داشت و ما با پردازنده جدید ۶ نانومتری شرکت AMD که قدرت بسیار زیادی در امر پردازش گرافیکی دارد روبه‌رو خواهیم شد. شاید گفته شود خارج کردن پردازنده ۷ نانومتری بسیار زودهنگام باشد، ولی حال پردازنده ۷ نانومتری AMD به بلوغ کامل رسیده و پردازنده ۶ نانومتری نسخه بهبودیافته آن است که می‌تواند جایگزینی بسیار مناسب در کنسول جدید ایکس باکس سری اس باشد که نتیجه آن سرعت بیشتر در پردازش گرافیکی خواهد بود.

درحال حاضر ایکس باکس سری اس ۴ ترافلاپس قدرت داشته و با استفاده از پردازنده ۶ نانومتری AMD این قدرت می‌تواند به بیش از ۵ ترافلاپس ارتقا یابد. بدون شک ارائه چنین کنسولی با قیمت کم‌تر از ۳۵۰ دلار می‌تواند بسیاری را جذب خود کرده و دوران سختی را برای سونی و پلی استیشن ۵ اسلیم رقم بزند. کنسول ایکس باکس سری ایکس نیز پس از سری اس وارد دوران جدید خود شده و احتمالا طی سال ۲۰۲۳ به پردازنده ۶ نانومتری شرکت AMD مجهز شود. شما چه فکری می‌کنید؟ به‌نظر شما مایکروسافت روش درستی را پیش گرفته است؟ فکر می‌کنید ایکس باکس برنده نسل نهم خواهد شد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا