تعداد کاربران سرویس ایکس باکس گیم پس باز هم رکورد زد

موفقیت چشم گیر مایکروسافت با سرویس گیم پس

تعداد کاربران ایکس باکس گیم پس

سرویس گیم پس از زمان عرضه داستان‌های زیاد و بسیار شیرینی را داشته و بسیاری را از پلتفرم‌های دیگر به ایکس باکس آورده است و ارقام و اعداد نیز به موفقیت این سرویس واقف هستند.

طی رویداد TheGrill 2021، مدیر ارشد شرکت تیک‌تو یعنی استراس زلنیک (Strauss Zelnick) اعلام کرد که سرویس ایکس باکس گیم پس حالا ۳۰ میلیون کاربر دارد. چنین مسئله‌ای در حضور فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر اجرایی تیم ایکس باکس مطرح شد. زمانی که سخن از روش‌های تجارت و اشتراک‌ها در صنعت بازی‌های ویدیویی شد، فیل اسپنسر اشاره داشت که روش‌های تجارت درست، کلید رویه خلاقانه در ساخت و توسعه بازی‌هاست. در ادامه افزود که انتخاب روش‌های تجارت متفاوت، نتایج متفاوت نیز خواهند داشت. درهمین راستا، او از کاربرانی که هنوز بازی‌ها را به شکل جداگانه و خرده خریداری می‌کنند تشکر کرد.

فیل اسپنسر درباره آینده ایکس باکس گیم پس گفت:

ما قصد داریم که بازی‌های بیشتری را برای کاربران بیشتری عرضه کنیم، ولی این‌ها جایگزین خرید بازی‌ها به شکل خرده و جداگانه نمی‌شوند. در حقیقت ما سال گذشته بیشترین میزان فروش بازی‌ها به‌صورت خرده را تجربه کردیم و این درحالی بود که سرویس ما روبه پیشرفت بود.

زلنیک نیز در راستای سخنان اسپنسر، درباره برآورده کردن خواسته‌های کاربران رسانه‌های تعاملی، سرویس‌ها و در اختیار قرار دادن محتوای مورد نظر آن‌ها سخن گفت. زلنیک در ادامه رو به اسپنسر گفت:

فکر می‌کنم آخرین مرتبه که چک کردیم، ما در حدود ۳۰ میلیون کاربر یا چیزی نزدیک به این تعداد در گیم پس داشتیم. درست است فیل؟

فیل اسپنسر در ادامه اشاره کرد که آخرین عدد منتشر شده ۱۸ میلیون بوده و زلنیک نیز تلاش کرد حرف خود را تصحیح کند و اشاره داشت که این رقم بیش از ۱۸ میلیون است. در ادامه زلنیک مدعی شد که برای رسیدن به عددی مانند ۲۰۰ میلیون کاربر در سرویسی چون گیم پس، باید محتوای بیشتر و بهتری تحت اختیار کاربران قرار گیرد.

لازم به ذکر است که استودیو Square Enix اعلام کرد که بازی Marvel’s Avengers در تاریخ ۳۰ سپتامبر، برابر با ۸ مهر ماه به سرویس گیم پس افزوده خواهد شد. شما می‌توانید بازی Marvel’s Avengers را از امروز به‌همراه تمام بسته‌های الحاقی آن در سرویس گیم پس تجربه کنید.

شاید رقم ۳۰ میلیون اشتباه باشد، بااین حال با توجه به سن کنونی سرویس گیم پس، عدد ۱۸ میلیون بسیار چشم گیر بوده و می‌توان آن را موفقیتی بزرگ برای مایکروسافت و ایکس باکس دانست که به‌طور روزانه روبه‌ رشد است و می‌تواند بسیاری را برای خرید ایکس باکس ترغیب کند. نظر شما چیست؟ آیا شما به بهانه سرویس گیم پس به سراغ کنسول ایکس باکس می‌روید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا