توقف فروش اشتراک یک دلاری ایکس باکس گیم پس

در آستانه عرضه استارفیلد

توقف فروش اشتراک یک دلاری ایکس باکس گیم پس حمید توحیدلو ۰ ۰۷ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
اشتراک یک دلاری گیم پس

در آستانه انتشار بازی Starfield، مایکروسافت فروش اشتراک یک دلاری ایکس باکس گیم پس را متوقف کرد.

شرکت مایکروسافت از زمان معرفی سرویس اشتراکی گیم پس تا چند ماه پیش، یک پیشنهاد ویژه برای گیمرها داشت؛ به لطف این پیشنهاد، کاربرها می‌توانستند با پرداخت صرفا یک دلار، به مدت یک ماه به طور آزمایشی از تمام امکانات گیم پس استفاده کنند و در صورت تمایل، ماهانه ۱۰ دلار برای تمدید اشتراک خود بپردازند.

با این حال، همزمان با افزایش قیمت گیم پس در اقصی نقاط جهان، مایکروسافت فروش گیم پس یک دلاری را متوقف کرد. البته، بعد از گذشت چند ماه، این نوع عضویت آزمایشی در اواسط تیر ماه دوباره فعال شد که البته بعدها مدت زمان آن از ۳۰ روز به ۱۴ روز کاهش پیدا کرد.

حال که تنها یک هفته به انتشار بازی مورد انتظار Starfield زمان باقی مانده، ردموندی‌ها بار دیگر فروش اشتراک یک دلاری ایکس باکس گیم پس را متوقف کردند. با توجه به اینکه استارفیلد از همان ابتدای کار به سرویس گیم پس اضافه می‌شود، چنین اقدامی از سوی مایکروسافت کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

در واقع، پیش از این اتفاق، بسیاری از کاربرها می‌توانستند که به‌جای خرید استارفیلد، صرفا با پرداخت یک دلار به مدت یک ماه به طور رایگان به تجربه آن بپردازند. بدون تردید، این موضوع میزان فروش اولیه بازی را به شدت کاهش می‌دهد. جدا از این، این ترفند نه برای گیم پس و نه برای مایکروسافت سودآور خواهد بود.

در حال حاضر مشخص نیست که توقف فروش گیم پس یک دلاری تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. ممکن است که مایکروسافت در ماه‌های آینده بار دیگر عضویت ۱۴ روزه و آزمایشی گیم پس را به قیمت یک دلار به فروش برساند، یا اینکه این پیشنهاد برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا