#مهسا_امینی

مایکروسافت دیگر بازی‌سازان را به پشتیبانی از قابلیت Smart Delivery دعوت می‌کند

حمایت عالی ردموندی‌ها از کاربران نسل هشتم!

قابلیت Smart Delivery

شرکت مایکروسافت سایر بازی‌سازان و استودیوهای ثالث را به پشتیبانی از قابلیت Smart Delivery و انتشار به‌روزرسانی رایگان برای ارتقاء بازی‌ها به نسل بعدی دعوت می‌کند.

اتمام چرخه‌ی عمر یک نسل و شروع نسل بعدی اگرچه در بسیاری از جوانب پیشرفت‌های زیاد و غیرقابل انکاری را برای صنعت بازی‌های ویدیویی رقم می‌زند، اما همواره موضوع خرید دوباره‌ی یک بازی برای تجربه‌ی مجدد آن در نسل جدید همواره یکی از بزرگ‌ترین معضلات بازیکنان به شمار می‌رود. به همین خاطر، دو شرکت مایکروسافت و سونی با به کارگیری تمام تلاش خود، سعی بر این دارند تا مفهوم فروش یک بازی به صورت جداگانه برای دو نسل مختلف را از بین ببرند و خریداران نسخه‌ی نسل هشتم یک بازی به رایگان بتوانند آن را با دریافت به‌روزرسانی‌های گوناگون، به نسل بعدی ارتقا دهند. قابلیتی که ردموندی‌ها از آن با نام Smart Delivery یاد می‌کنند و تا به امروز پشتیبانی شماری از بازی‌های میان نسلی نظیر Halo Infinite و Assassin’s Creed Valhalla و Cyberpunk 2077 از این ویژگی تحسین‌شده به طور رسمی تایید شده است.

حال در تازه‌ترین خبرها، وب‌سایت Video Games Chronicle مدعی است که شرکت مایکروسافت از چندی پیش مشغول تشویق سایر بازی‌سازان و استودیوهای ثالث برای انتشار رایگان به‌روزرسانی ارتقاء بازی‌ها به نسل نهم است و آن‌طور که به نظر می‌رسد، گویا دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس بدون پرداخت هزینه‌ی دوباره، قادر خواهند بود تا تعداد زیادی از عناوین خود را به رایگان روی کنسول جدید ردموندی‌ها تجربه کنند. این منبع در ادامه اعلام کرده که مایکروسافت هرگونه انتشار پولی به‌روزرسانی برای ارتقاء بازی‌ها به نسل نهم در قالب DLC را به کلی ممنوع کرده است!

البته، این بدان معنا نیست که تمامی عناوین میان نسلی به رایگان به نسل بعدی ارتقاء خواهند یافت. به بیان دقیق‌تر، سازندگان همچنان می‌توانند نسخه‌ی نسل نهمی بازی‌های خود را به صورت جداگانه و با ارائه‌ی تخفیف برای خریداران نسخه‌ی نسل هشتمی آن، به فروش برسانند. این محدودیت جدید ردموندی‌ها که به آن اشاره کردم، صرفا به انتشار یک به‌روزرسانی پولی در قالب DLC است و ارتباطی با فروش جداگانه‌ی بازی ندارد و چه بسا توسعه‌دهندگان می‌توانند از میان این دو گزینه، به دلخواه یکی را انتخاب کنند.

سخنگوی مایکروسافت در گفت‌وگو با VGC در این خصوص توضیح می‌دهد:

در نهایت، این سازندگان هستند که تصمیم می‌گیرند بازی‌های خود را از چه طریقی برای نسل نهم منتشر کنند. ما با به کارگیری تمام تلاش خود، با آن‌ها همکاری می‌کنیم تا بهترین تجربه‌ی ممکن را بر اساس نیازهای آن‌ها و جامعه‌ی کاربران خود ارائه دهیم.

بر این اساس، به نظر می‌رسد برخی از عناوین به صورت جداگانه هم برای نسل هشتم و هم برای نسل نهم به فروش خواهند رسید که در این صورت، به احتمال قوی فروش آن‌ها به نسبت عناوینی که از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی می‌کنند، کمتر خواهد بود. با این وجود، تعدادی از بازی‌های محبوب از جمله FIFA 21 و آثار جدید کمپانی فرانسوی یوبی‌سافت همچون اساسینز کرید والهالا همچنان با دریافت یک به‌روزرسانی رایگان به نسل بعدی ارتقاء خواهند یافت.

در این میان، چند وقت پیش بود که شرکت توکی گیمز با معرفی بازی NBA 2K21 رسما اعلام کرد که این عنوان به رایگان به نسل بعدی ارتقاء نمی‌یابد و نسخه‌های نسل هشتم و نهم به صورت جداگانه به فروش می‌رسد. البته، این کمپانی یک تخفیف برای خریداران نسخه‌ی نسل هشتم بازی در نظر گرفته، به طوری که آن دسته از بازیکنانی که قصد دارند تا بازی را روی هر دو کنسول نسل کنونی و بعدی تجربه کنند، می‌توانند باندل ۹۹.۹۹ بازی را خریداری کنند. این پیشنهاد در واقع یک تخفیف ۳۰ دلاری به شمار می‌رود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا