1%
  • 0/10

امکان تجربه ابری بازی‌های ایکس باکس به‌زودی فراهم می‌شود

فیل اسپنسر توضیح می‌دهد

امکان تجربه ابری بازی‌های ایکس باکس به‌زودی فراهم می‌شود ۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
تجربه ابری بازی های ایکس باکس

بر اساس اظهارات اخیر رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، امکان تجربه ابری بازی های ایکس باکس به‌زودی فراهم خواهد شد.

در حال حاضر سرویس ابری بازی‌های ایکس باکس چندان تعریفی ندارد؛ به طوری که صرفا تعداد محدودی از عناوین از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد ردموندی‌ها برنامه‌های زیادی برای بهبود و ارتقای فناوری بازی‌های ابری در سال جاری میلادی دارند.

در همین راستا، مدتی پیش آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت در پیامی خاطرنشان کرد که در ادامه سال جاری بازی‌های بیشتری از قابلیت ایکس باکس کلاود پشتیبانی خواهند کرد. البته، او فهرستی از این عناوین ارائه نکرده و زمان دقیقی نیز برای تحقق این مورد مشخص نشده است.

بهتر است بدانید که مایکروسافت در ارائه این فناوری برای کاربرهای خود با یک سری محدودیت‌های مهمی روبه‌رو شده است. برای مثال، در زمان خرید اکتیویژن بلیزارد توسط ردموندی‌ها، آن‌ها حق امتیاز استریم بازی‌های اکتیویژن از جمله سری کالاف دیوتی را به کمپانی یوبیسافت واگذار کردند که بر این اساس، نقشی در ارائه این عناوین در ایکس کلاود ندارند.

از طرفی، مایکروسافت چندین قرارداد مشابه دیگر با شرکت‌های مختلف در حوزه بازی‌های ابری تنظیم کرده تا بتواند خرید اکتیویژن بلیزارد را تکمیل کند. بدون شک، این تعهدنامه‌ها در ارائه خدمات ابری ایکس باکس تاثیرگذار خواهد بود که البته باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت چه برنامه‌هایی برای گسترش حضور خود در این بازار نوظهور در اختیار دارد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با اظهارات اخیر فیل اسپنسر و امکان تجربه ابری بازی های ایکس باکس در ادامه سال جاری میلادی چیست؟ به نظر شما، آیا در سال‌های آینده پلتفرم ابری می‌توانند به طور کامل جایگزین کنسول‌های خانگی شوند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments