پس از چند سال اطلاعاتی از روند ساخت فیلم جدید مردان ایکس منتشر شد

مارول آماده شنیدن است!

ساخت فیلم جدید مردان ایکس

رسانه Deadline اخیراً گزارشی را روی خروجی خود قرار داده که اطلاعاتی را از روند ساخت فیلم جدید مردان ایکس (X-Men) شامل می‌شود.

والت دیزنی (Walt Disney) اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی استودیو فاکس قرن بیست و یکم را بهمراه تمامی اموالش خریداری کرد. بدین ترتیب، امتیاز استفاده از شخصیت‌های محبوب مانند مردان ایکس به مارول بازگردانده شد. وقتی ادغام صورت گرفت، دیزنی ساخت تمامی فیلم‌های سینمایی با محوریت فرنچایز X-Men را متوقف و نهایتاً همه را لغو کرد. البته این استودیو به طرفداران اطمینان داد جهش یافتگان را به فرنچایز محبوب و بزرگ خود، یعنی Marvel Cinematic Universe اضافه می‌کند. با این حال، طی سال‌های گذشته هیچ خبر رسمی دیگری منتشر نشده است.

فیلمنامه نویسان هالیوودی حدوداً پنج ماه پیش هر گونه همکاری با استودیوها را متوقف کرده و دست به اعتصاب زدند. آن‌ها خواهان دستمزدهای منصفانه‌تری بوده و تضمین می‌خواستند که هوش مصنوعی تنها بعنوان ابزاری برای تسهیل آماده سازی فیلمنامه مورد استفاده قرار گیرد. فیلمنامه نویسان نهایتاً به خواسته‌های خود رسیده و قراردادی سه ساله را به امضا رسانده‌اند. با رخ دادن این اتفاق، پیش بینی می‌شد روند انتشار اطلاعات از پروژه‌های در حال تولید پس از وقفه‌ای چند ماهه آغاز شود؛ اطلاعاتی که رخ داده است.

رسانه Deadline در جدیدترین مطلب اختصاصی خود جزئیاتی را از روند ساخت فیلم جدید مردان ایکس منتشر کرده است. طبق آنچه در متن آمده، پروژه مزبور در مرحله ابتدایی یا Development قرار دارد. در صورتی که نمی‌دانید، تولید آثار سینمایی از چهار مرحله تشکیل شده و Development اولینشان به شمار می‌‎رود. همچنین این مرحله شامل تامین منابع مالی و آماده سازی فیلمنامه می‌شود. در ضمن، اطلاعاتی که ددلاین به اشتراک گذاشته به همین موارد خلاصه نمی‌شود.

خبرنگار تاکید کرده مدیران مارول و والت دیزنی در پاییز سال جاری میلادی با نویسنده‌های مختلف ملاقات خواهند داشت تا ایده‌هایشان را برای اولین «فیلم مورد انتظار مردان ایکس» بشنوند. او همچنین در بخش دیگری از متن خود اعلام کرده مدیران هیچ عجله‌ای برای تعیین فیلمنامه نویس یا فیلمنامه نویسان ندارند؛ زیرا تاریخ اکران آن هنوز مشخص نیست. در ضمن، خبرنگار در ادامه متن اشاره کرده مشخص شدن فیلمنامه نویس ممکن است تا انتهای سال ۲۰۲۴ میلادی به طول انجام دهد.

نویسنده Deadline به نقل از منبع خود پروژه مشترک مارول و والت دیزنی را «فیلم مورد انتظار مردان ایکس» توصیف کرد. اگرچه فیلمنامه نویس مشخص نشده و داستان هم به رشته تحریر درنیامده، بنظر می‌رسد هدف مدیران این است که فیلم مزبور تنها روی یک جهش یافته تمرکز نداشته و داستانی با محوریت تعدادی از آن‌ها را روایت کند.

از میان شخصیت‌های مردان ایکس تنها پروفسور اگزایور به MCU اضافه شده است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا