#مهسا_امینی

آیا شاهد یک کمیک بوک کراس‌اور بین اسپاون، ونوم و مرد عنکبوتی خواهیم بود؟

خالق شخصیت اسپاون می‌خواهد یک سرباز وظیفه‌شناس باشد

آیا شاهد یک کمیک بوک کراس‌اور بین اسپاون، ونوم و مرد عنکبوتی خواهیم بود؟ سورنا رضایی ۰ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ مارول
خالق شخصیت اسپاون

تاد مک‌فارلن خالق شخصیت اسپاون در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود به کمیک بوک کراس‌اور میان آلبرت سیمونز، پیتر پارکر و ادی براک ابراز تمایل کرد.

با شیوع ویروس کرونا و به صدا در آمدن زنگ خطر در کشورهای جهان، صنایع بسیاری با مشکل مواجه شدند که چاپ و انتشار کمیک بوک یکی از آن‌ها بود. فعلا هیچ کمیک بوک جدیدی به صورت دیجیتالی یا فیزیکی فروخته نمی‌شود که این موضوع به خرده‌فروشی‌ها ضربه‌ی شدیدی زده است. در این میان، ناشران مستقل کمیک بوک هم که هیچ پلتفرم دیجیتالی برای فروش محصولات خود نداشته‌اند با چالش‌های مالی روبرو شده‌اند؛ در چنین شرایطی، یک سوال بسیار مهم برای کارشناسان و فعالان این صنعت به وجود آمده است: آیا صنعت کمیک بوک از بحران جهانی کرونا جان سالم به در می‌برد؟

طی چند وقت اخیر راه‌های مختلفی برای برون رفت صنعت کمیک بوک از شرایط بحرانی پیشنهاد شده است. یکی از پیشنهادها این بود که شرکت‌های معروف از جمله دی‌سی کامیکس و مارول کامیکس پس از بازگشت به شرایط عادی، کمیک بوک‌های کراس‌اُور چاپ کنند. اینطور که به نظر می‌رسد، تاد مک‌فارلن (Todd McFarlane) خالق شخصیت اسپاون هم نظر مشابهی با این دسته از افراد دارد؛ او چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Comic Book انجام داد. خبرنگار در بخشی از گفتگو سوالی را پیرامون یک کراس‌اور بین اسپاون، ونوم و مرد عنکبوتی مطرح کرد. مک‌فارلن هم در پاسخ گفت اگر شرایطش وجود داشته باشد، احتمالا آن را خواهد نوشت:

به شخصه نگرانی بیشتری نسبت به اثرات منفی و بلند مدت دارم. امروز در شرایطی هستیم که نمی‌دانیم پس از بازگشت همه چیز به شرایط عادی چه اتفاقی در انتظار ما است و صنعت کمیک بوک چه شرایطی خواهد داشت. برای همین به‌طور مداوم از خودم می‌پرسیدم آیا به رویدادها و اتفاقات این چنینی برای آینده نیاز خواهیم داشت یا نه.

تاد مک‌فارلن در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت:

برای مثال، شاید به یک داستان دیوانه‌کننده با حضور اسپاون، ونوم و مرد عنکبوتی نیاز داشته باشیم. مطمئن نیستم، شاید. هیچ وقت دلیل قانع‌کننده‌ای برای نوشتن چنین داستانی پیش خودم نداشتم اما اگر این کار کمک کوچکی به بهبود شرایط صنعت کمیک بوک می‌کند، احتمالا باید مانند گذشته دست به قلم شوم تا بدین ترتیب وظیفه‌ام را به انجام برسانم.

همه‌ی ما به عنوان یک سرباز در خط مقدم باید وظایف‌مان را به خوبی انجام دهیم. بنابراین، باید صبر کرد و دید چه شرایطی پیش می‌آید.

اگرچه شرکت‌ها سعی کرده‌اند شرایط دورکاری را برای کارمندان خود به وجود بیاورند اما تعداد قابل‌توجهی شغل‌های خود را از دست داده و درآمدی ندارند. در نتیجه، پیش‌بینی می‌شود با برگشتن شرایط به حالت عادی، مردم تمایل چندانی برای خرید موارد غیرضروری مانند کمیک بوک‌ها نداشته باشند؛ موضوعی که می‌تواند به ضررهای مالی قابل‌توجهی منجر شود. در نتیجه، به نظر نمی‌رسد داستان‌های معمولی بتمن یا مرد عنکبوتی بتواند مردم را برای خرید کمیک بوک‌های جدید ترغیب کند.

در پایان، لازم به ذکر است که شرکت دی‌سی کامیکس می‌خواهد انتشار کمیک بوک‌های جدید را در ماه ژوئن از سر بگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا