آیا نسخه‌ی رایگان بازی Rocket League به پلی‌استیشن پلاس نیاز خواهد داشت؟

پاسخ به سوالی که ذهن بسیاری از طرفداران به خود مشغول کرده است

آیا نسخه‌ی رایگان بازی Rocket League به پلی‌استیشن پلاس نیاز خواهد داشت؟ سورنا رضایی ۶ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ اخبار بازی
نسخه‌ی رایگان بازی Rocket League

استودیوی سایونیکس با انتشار یک پست از طریق وب سایت رسمی خود، جزئیات تازه‌ای را از نسخه‌ی رایگان بازی Rocket League به اشتراک گذاشت.

اواخر جولای بود که سایونیکس در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد Rocket League در تاریخ نامشخصی از تابستان سال جاری میلادی از فروشگاه استیم حذف شده و به فروشگاه اپیک گیمز انتقال داده می‌شود. این استودیوی آمریکایی همچنین گفت موفق‌ترین محصولش را از یک بازی پولی به یک عنوان رایگان (Free-to-Play) تبدیل می‌کند تا کاربران بیشتری قادر به تجربه‌ی آن باشند. اعلام این خبر یک سوال بسیار مهم را در ذهن تعدادی از علاقه‌مندان به وجود آورد: آیا نسخه‌ی رایگان به اشتراک‌های آنلاین نیاز خواهد داشت؟ جواب این پرسش به تازگی مشخص شده است.

سایونیکس با انتشار یک پست از طریق وب سایت رسمی خود، اطلاعات تازه‌ای را از نسخه‌ی رایگان بازی Rocket League به اشتراک گذاشت. طبق اعلام این استودیو، کاربران برای تجربه‌ی نسخه‌ی رایگان روی دو پلتفرم پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ به اشتراک‌های پولی پلی‌استیشن پلاس یا نینتندو آنلاین نیازی ندارند اما اجرای آن روی ایکس‌باکس وان نیازمند اشتراک ایکس‌باکس لایو خواهد بود. بیانیه‌ی اخیر تیم توسعه تنها به همین مورد اختصاص نداشت و شامل اطلاعات حائز اهمیت دیگری هم می‌شود. با توجه به این پست، بعد از رایگان شدن بازی، راکت پس، تورنمنت‌ها و فصل‌ها برنامه‌ی زمانی مشابهی خواهند داشت. به بیان دیگر، با به پایان رسیدن فصل، راکت پس و تورنمنت‌ها هم غیرفعال می‌شوند.

لیگ Grand Champion پس از انتشار به‌روزرسانی و رایگان شدن بازی سه زیرگروه Grand Champion Two ،Grand Champion One و Grand Champion Three خواهد داشت. افرادی که در حال حاضر در Grand Champion مشغول رقابت هستند، احتمالا در زیرگروه اول قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند با شرکت در رقابت‌ها و پشت سر کردن گذاشتن هر سه زیرگروه، اجازه‌ی ورود به Supersonic Legend را دریافت کرده و به رقابت در آن بپردازند. توجه داشته باشید با به اتمام رسیدن فصل، کاربران حاضر در دو لیگ Grand Champion و Supersonic Legend متناسب با رتبه‌ی خود جوایزی دریافت خواهند کرد.

استودیوی سایونیکس قصد دارد تغییراتی را در بخش آموزش (Tutorial) به وجود بیاورد تا کاربران تازه‌وارد در هنگام یادگیری گیم‌پلی و کارکرد هر دکمه با هیچ چالش خاصی روبرو نشوند. این دسته از کاربران به محض اتمام آموزش می‌توانند به سراغ New Driver Challenges رفته و با انجام کارهای خواسته شده، تمامی آیتم‌هایی که در نسخه‌ی پایه‌ی Rocket League قرار داشتند را دریافت کند. از دیگر تغییراتی که به‌زودی اعمال می‌شوند می‌توان به اضافه شدن یک درجه‌ی سختی جدید تحت عنوان Rookie و بهبود رابط کاربری اشاره کرد.

تیم توسعه‌ی Rocket League هیچ اشاره‌ای به زمان انتشار به‌روزرسانی جدید نداشت اما اعلام کرد اواسط ماه جاری میلادی جزئیات تازه‌ای را به اشتراک می‌گذارد. مدت کوتاهی بعد از این اتفاق هم نسخه‌ی رایگان در دسترس قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا