1%
  • 0/10

آیا اقتباس سینمایی بلک ویدو هم راهی سرویس دیزنی پلاس خواهد شد؟

مدیرعامل والت دیزنی از برنامه‌های آینده‌ی شرکت می‌گوید

آیا اقتباس سینمایی بلک ویدو هم راهی سرویس دیزنی پلاس خواهد شد؟ ۰ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
اقتباس سینمایی بلک ویدو

با تایید انتشار Mulan در دیزنی پلاس، این سوال به وجود آمده که آیا اقتباس سینمایی بلک ویدو هم در مسیر مشابهی قدم می‌گذارد یا خیر.

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز اوایل مرداد از تغییر در زمان اکران ۱۱ فیلم خود خبر داد که نتیجه‌ی آن، حذف نام Mulan از برنامه‌های اکران بود. در آن زمان پیش‌بینی می‌شد مدیران استودیو چند هفته‌ای را صبر کرده و پس از بهبود اوضاع، تاریخ جدیدی را برای پخش فیلم اکشن و درام خود انتخاب کنند. در شرایطی که کارشناسان و مخاطبان منتظر مشخص شدن تاریخ اکران جدید بودند، والت دیزنی اعلام کرد نسخه‌ی بازسازی انیمیشن مولان را اواسط شهریورماه به دیزنی پلاس می‌آورد. کاربران برای تماشای این اثر نه تنها باید اشتراک داشته باشند، بلکه باید مبلغ ۲۹.۹۹ دلار را پرداخت کنند. اتخاذ چنین سیاستی، شک و شبهه‌هایی را در قبال آینده‌ی فیلم‌های بلاک‌باستر از جمله Black Widow به وجود آورده است.

والت دیزنی اخیرا جلسه‌ای را برگزار کرد تا آمارهای مالی خود را به اشتراک بگذارد. در جریان این جلسه از پاپ چپک (Bob Chapek) مدیرعامل جدید شرکت پرسیده شد آیا امکان عرضه‌ی دیگر بلاک‌باسترها از جمله اقتباس سینمایی بلک ویدو در سرویس دیزنی پلاس وجود دارد یا خیر. او احتمال رخ دادن چنین اتفاقی را به‌طور کامل رد کرد:

از اینکه سرانجام می‌توانیم Mulan را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهیم خوشحال هستیم. شرکت خوش شانسی بودیم که موفق شدیم از پلتفرم استریم خودمان برای عرضه استفاده کنیم. به انتشار مولان در دیزنی پلاس به چشم یک استثنا نگاه می‌کنیم که قرار نیست تکرار شود. با این حال، عرضه‌ی دیجیتالی یک محصول آن هم بدون اکران گسترده تجربه‌ی جالبی بوده که از آن درس خواهیم گرفت.

مدتی بعد از انتشار صحبت‌های پاپ چپک در فضای مجازی، جولیا الکساندر (Julia Alexander) نویسنده‌ی The Verge توییت‌های جالب‌توجهی را به اشتراک گذاشت. او به نقل از یک منبع آگاه گفت برخلاف صحبت‌های چپک، دیزنی به عرضه‌ی Mulan در دیزنی پلاس به چشم یک استثنا نگاه نمی‌کند و در صورت ثبت عملکردی موفقیت‌آمیز، احتمال اینکه بلاک‌باسترهای بیشتری در مسیر مشابه قدم بگذارند وجود دارد. عرضه‌ی مولان در دیزنی پلاس می‌تواند از دو راه مختلف برای سازندگان خود سودآوری داشته باشد: راه اول، جذب کاربران جدید است؛ راه دوم و پایانی هم دریافت مبلغ ۳۰ دلار از هر مشترک است که رقم زیادی محسوب می‌شود. برای مقایسه می‌توان به سینماهای آمریکا اشاره کرد که بلیت‌هایشان به‌طور میانگین ۹ دلار قیمت دارند.

در حال حاضر نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی آینده‌ی Black Widow صحبت کرد. از همین رو، بهتر است تا عرضه‌ی Mulan صبر کرده و ببینیم این اثر چه عملکردی را از لحاظ تجاری بر جای می‌گذارد. به نظر شما، آثار بلاک‌باستر می‌توانند بدون اکران گسترده و تنها با اتکا بر عرضه‌ی دیجیتالی به مرز سوددهی برسند؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments