#مهسا_امینی

پتی جنکینز هیچ نقشی در فیلم Justice League Snyder Cut ندارد

دیانا در لیگ عدالت اسنایدر چگونه خواهد بود؟

فیلم Justice League Snyder Cut

شاید انتشار فیلم Justice League در سال ۲۰۱۷ بسیاری از طرفداران دنیای ابرقهرمانی را ناامید کرد زیرا آن‌ها فهمیده بودند که این فیلم با فیلمی که زک اسنایدر در سر می‌پروراند بسیار تفاوت دارد.

زک اسنایدر به دلیل مرگ دخترش مجبور شد پروژه را نیمه‌کاره رها کند. اکنون زمان بسیار زیادی تا اکران فیلم Justice League Snyder Cut باقی نمانده است و بسیاری از طرفداران بی‌صبرانه در انتظار مشاهده آن چیزی هستند که زک اسنایدر در سر می‌پروراند. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به مطلب دومین تریلر اسنایدر کات Justice League منتشر شد، دومین تریلر این فیلم را مشاهده کنید.

حالا پتی جنکینز (Patty Jenkins) کارگردان فیلم Wonder Woman می‌گوید که او هیچ نقشی در نحوه به تصویر کشیده شدن پرنسس دایانا در فیلم Justice League Snyder Cut نداشته است.

او می‌گوید که زک اسنایدر کارگردان بزرگی است و یک گروه بزرگ از ابرقهرمانان DC را دور هم جمع کرده تا بتواند فیلمی جذاب بسازد تا این فیلم محور اصلی DC Extended Universe باشد. می‌توان گفت که این فیلم به‌نوعی از شخصیت‌های موجود در فیلم‌های Man of Steel، Batman v Superman: Dawn of Justice و Wonder Woman ساخته می‌شد و او بود که شخصیت آن‌ها و روابطشان را با یکدیگر تنظیم می‌کرد.

دو فیلم Man of Steel و Batman v Superman توسط خود زک اسنایدر کارگردانی شد. فیلم Wonder Woman تنها فیلمی بود که زک اسنایدر کارگردان آن نبود ولی توانست راه خود را به لیگ عدالت باز کند.

درست است که داستان Wonder Woman را اسنایدر و جنکینز به‌طور مشترک نوشتند و این کار باعث شد تا اسنایدر نقش مهمی در مسیر حرکت شخصیت اصلی داستان یعنی پرنسس دیانا داشته باشد. اما ظاهراً پتی جنکینز در خصوص حضور شاهزاده آمازونی و چگونگی این حضور در فیلم Justice League Snyder Cut اطلاعات کمی داشته است.

جنکینز در مصاحبه‌ای گفته که من هیچ مشکلی با نحوه قرار گرفتن دیانا در دو نسخه Justice League نداشتم. من در آن زمانی مشغول فیلم‌برداری Wonder Woman بودم که آن‌ها فیلم‌برداری لیگ عادلت را آغاز کردند. باید بگویم در آن زمان همه بسیار درگیر بودند. من می‌دانم که سرنوشت دایانا در فیلم به کجا می‌رسد و قرار است لباسش مشابه فیلم Wonder Woman باشد اما دقیقاً نمی‌دانستم چه اتفاقی قرار است در آن فیلم برایش رخ دهد.

فیلم جنکینز بیشتر به‌عنوان یک داستان اصلی برای دیانا عمل می‌کرد و تقریباً یک قرن قبل از فیلم Justice League Snyder Cut جریان داشت، بنابراین موضوع‌های مستقیم زیادی برای اتصال وجود نداشت تا باعث شود داستان لیگ عادلت لو برود اما شخصیت و انگیزه‌های دیانا باید به‌گونه‌ای باشد که با فیلم دیگر سازگاری داشته باشد. بنابراین جنکینز باید اطمینان حاصل می‌کرد که فیلم او می‌تواند به‌تنهایی فیلمی فوق‌العاده باشد و در عین ‌حال شخصیت مناسبی را برای ادامه داستان به زک اسنایدر تحویل دهد.

فیلم Justice League در سال ۲۰۱۷ میلادی رنگ پرده‌ی نقره‌ای سینما را به خود دید و به علت کنار گذاشته شدن زک اسنایدر از روند تولید فیلم، کارگردانی این اثر روی دوش فرد دیگری به اسم جاس ویدن افتاد. جاس ویدن نتوانست تمام آن‌چه اسنایدر برای فیلم در نظر گرفته بود را روی صحنه ببرد و بخش عمده‌ای از محتواهای فیلم از خط داستانی حذف و حتی تغییر پیدا کرد. به همین دلیل فیلم لیگ عدالت با وجود سرمایه‌ای که برای تولیدش صرف شد نتوانست با قدرت در گیشه ظاهر شود و به یک اثر ناامیدکننده تبدیل شد. طرفداران کمیک لیگ عدالت با راه انداختن هشتگِ Release the Snyder cut خیلی وقت است که دلشان را خوش کرده بودند که زک اسنایدر بالاخره تصمیم می‌گیرد تا یک نسخه‌ی بهتر و تکامل‌یافته‌تر از لیگ عدالت را بسازد. گویا بالاخره پس از چند سال تلاش و اصرار هواداران، زک اسنایدر با کمپانی برادران وارنر به یک توافق رسید، با این اوصاف شاید برای بسیاری از مخاطبین سینما سوال پیش بیاید که چرا و به چه دلیل باید مجدد وقت‌شان را پای فیلمی بگذراند که تکلیفش در چند سال گذشته مشخص شده بود؟ در سرگرمی برای پاسخ به این سوال، مطلبی ویدیویی با عنوان «۵ دلیلی که باید منتظر Justice League: Snyder Cut باشیم» تهیه و منتشر شده که احتمالا به یک جواب مناسب خواهید رسید.

فیلم Justice League Snyder Cut قرار است که در اواسط اسفند ۹۹ تا اواسط فروردین ۱۴۰۰ (مارس ۲۰۲۱) منتشر می‌شود و طرفداران می‌توانند از طریق سرویس HBO Max این فیلم را تماشا کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا