انتشار نسخه کوتاه فیلم Wonder Woman 1984 منتفی شد

کمپانی برادران وارنر این شایعه را به کلی تکذیب کرد!

نسخه کوتاه فیلم Wonder Woman 1984

شرکت براداران وارنر پیکچرز (Warner Bros. Pictures) ساعاتی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که هیچ خبری از انتشار و پخش نسخه کوتاه فیلم Wonder Woman 1984 نیست.

شیوع و فراگیری ویروس کرونا در سراسر جهان مشکلات و دردسرهای زیادی را برای شماری از صنعت‌ها از جمله سینما به وجود آورده است. از زمان شروع این همه‌گیری تا به امروز قوانین و محدودیت‌های سخت‌گیرانه و گسترده‌ای در غالب کشورها اعمال شده که در پی آن، نه تنها فرآیند فیلم‌برداری برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها به کلی لغو شده، بلکه به دلیل تعطیلی سالن‌های سینما به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامتی جامعه، اکران فیلم‌ها نیز تا به امروز بارها و بارها به تعویق افتاده است. فیلم مورد انتظار Wonder Woman 1984، اثر پتی جنکینز (Patty Jenkins)، از این قاعده مستثنی نیست و تاکنون چندین بار پیاپی شاهد تغییر تاریخ اکران آن بودیم که حسابی هواداران را ناامید کرده است.

به دنبال تاخیرهای متوالی، چندی پیش شایعه‌ای مبنی بر انتشار نسخه‌ی کوتاه فیلم جدید واندر وومن در سراسر فضای مجازی به گوش رسید که بر اساس آن، ظاهرا شرکت برادران وارنر به‌زودی نسخه‌ی کوتاه این فیلم سینمایی را روی پرده‌ی سینماها به نمایش خواهد گذاشت. در پی قوت گرفتن این گمانه‌زنی‌ها، طولی نکشید که کمپانی مذکور با انتشار بیانیه‌ای به طور رسمی همه‌ی این شایعه‌ها را تکذیب و در پیامی اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای پخش نسخه کوتاه فیلم Wonder Woman 1984 ندارد.

در طول بحران کرونا، تعدادی از استودیوها و شرکت‌های بزرگ برای پخش و انتشار فیلم‎‌های جدید خود به سرویس‌های استریم روی آوردند. برای مثال، کمپانی نامدار دیزنی (Disney) در پی تداوم فراگیری این بیماری، به کلی قید اکران در سالن‌های سینما را زد و فیلم‌های مولان (Mulan) و سول (Soul) را از طریق سرویس اختصاصی خود یعنی دیزنی پلاس منتشر کرد. در طرف دیگر، کمپانی یونیورسال (Universal) اخیرا توافق‌نامه‌ی بسیار جنجالی و پرحاشیه‌ای با AMC تدوین کرده که بر اساس آن، تنها پس از گذشت سه هفته از اکران فیلم‌ها در سینماها، آثار از طریق پلتفرم‌های مختلف قابل پخش خواهند بود.

با این حال، شرکت برادران وارنر همچنان موضع خود را حفظ کرده و برنامه‌ای برای تغییر سیاست پخش و اکران فیلم‌های جدید خود ندارد. هرچند، شواهد امر گویای این موضوع است که اپیدمی و گسترش این ویروس به این زودی‌ها خاتمه نمی‌یابد و شرایط فعلی و محدودیت‌ها کماکان ادامه خواهد داشت. از این رو، چندان دور از انتظار نیست که شرکت برادران وارنر نیز در آخر ناچار به تغییر سیاست کنونی خود شود تا فیلم‌های مورد انتظار به خصوص فیلم جدید واندر وومن را از طریق سرویس‌های استریم منتشر کند.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که فیلم جدید واندر وومن ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۲ آذر سال ۱۳۹۸ (مصادف با ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۹) روی پرده سینماها برود که در پی تغییر تاریخ اکران Star Wars: The Rise of Skywalker، شرکت برادران وارنر به ناچار انتشار این فیلم بزرگ خود را به تعویق انداخت. سپس، با شیوع ویروس کرونا، مشکلات بسیاری سد راه عوامل فیلم شد و تولیدکنندگان مجبور شدند تاریخ انتشار این عنوان ابرقهرمانی را بار دیگر تغییر دهند. حال، طبق آخرین گفته‌ی کارگردان پتی جنکینز، این فیلم در کریسمس امسال و در تاریخ ۵ دی سال جاری (مصادف با ۲۵ دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی) منتشر می‌شود. البته، با توجه به شرایط سخت فعلی، کماکان امیدی به اکران فیلم در کریسمس سال جاری میلادی نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا