#مهسا_امینی

رده‌بندی سنی Wonder Woman 1984 مشخص شد

همان چیزی که انتظار می‌رفت

رده‌بندی سنی Wonder Woman 1984

انجمن سینمایی آمریکا رده‌بندی سنی Wonder Woman 1984 را اعلام کرد که بر اساس آن، جدیدترین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی برای افراد زیر ۱۳ سال مناسب نیست.

با گذشت مدت کوتاهی از اکران Wonder Woman در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی، استودیوی برادران وارنر و شرکت دی‌سی کامیکس ساخت دنباله را تایید کردند. اگر چه در طول این مدت یک تریلر کامل از Wonder Woman 1984 منتشر شده اما جزئیات چندانی موجود نیست. تنها می‌دانیم که داستان در دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان داشته و واندر وومن باید به مقابله با چیتا و لرد مکسول بپردازد. در ضمن، استیو ترور معشوقه‌ی واندر وومن به طرز نامشخصی از مرگ بازگشته است.

Wonder Woman 1984 فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته است. جدیدترین ساخته‌ی پتی جنکینز (Patty Jenkins) قرار بود از تاریخ ۲۲ آذر سال ۱۳۹۸ (مصادف با ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۹) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما استودیوی برادران وارنر تصمیم گرفت به دلیل فاصله‌ی زمانی کم با اکران Star Wars: The Rise of Skywalker، محصول مشترک خود با دی‌سی کامیکس را از ۱۰ آبان (مصادف با یک نوامبر) راهی سینماها کند. تغییر در زمان اکران دومین فیلم اختصاصی واندر وومن دو بار دیگر رخ داد که آخرین بار به خاطر بحران جهانی کرونا و تعطیلی سینماها بوده است.

انجمن سینمایی آمریکا چندی پیش لیست جدیدترین فیلم‌های بررسی شده از لحاظ محتوا را منتشر کرد که در آن به رده‌بندی سنی Wonder Woman 1984 اشاره شده است. با توجه به این گزارش، دنباله‌ی فیلم Wonder Woman به دلیل سکانس‌های اکشن و خشونت به کار رفته در مبارزات با رده‌بندی سنی PG-13 (نامناسب برای افراد زیر ۱۳ سال) اکران خواهد شد. رخ دادن این اتفاق چندان هم دور از ذهن نبود؛ زیرا اولین فیلم اختصاصی واندر وومن و همچنین دیگر فیلم‌های مهم دنیای سینمایی دی‌سی با همین رده‌بندی سنی روانه‌ی سینماها شده بودند.

البته استودیوی برادران وارنر با اکران Harley Quinn: Birds of Prey سنت شکنی کرده و اولین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی را با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) روی پرده‌ی نقره‌ای برد. پیش‌بینی می‌شود این روند طی سال‌های آینده ادامه ‌یابد؛ زیرا احتمالا فیلم مورد انتظار The Suicide Squad هم با چنین رده‌بندی سنی به سینماها خواهد آمد.

با توجه به آخرین تغییراتی که استودیوی برادران وارنر در برنامه‌های خود به وجود آورده است، فیلم Wonder Woman 1984 از تاریخ ۲۴ مرداد (مصادف با ۱۴ آگوست) اکران خواهد شد. از بازیگران شناخته شده‌ی حاضر در این اثر می‌توان به گل گدوت (Gal Gadot)، کریس پاین (Chris Pine)، کریستن ویگ (Kristen Wiig) و پدرو پاسکال (Pedro Pascal) اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا