1%
  • 0/10

آیا بازی امانگ اس 2 ساخته خواهد شد؟

بازگشت امانگ اس به اوج!

آیا بازی امانگ اس 2 ساخته خواهد شد؟ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
بازی امانگ اس 2

بازی امانگ اس (Among Us) از زمان انتشارش در سال ۲۰۱۸ تا به اکنون همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما چندی است که از شمار طرفداران آن کاسته شده است، که می‌تواند به این معنی باشد که زمان آن فرا رسیده است که استودیوی توسعه دهنده این بازی اینر اسلاث (Innersloth) بازی امانگ اس 2 را بسازد.

اتفاقات زیادی برای بازی امانگ اس در چند سال اخیر افتاده است. این عنوان استودیو اینر اسلاث که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، در ابتدا نتوانست به موفقیت زیادی برسد. این توسعه‌دهنده مستقل حتی اشاره کرده است که مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی بازی تا حد زیادی از ادامه راه امانگ اس منصرف شده بود. با این حال در سال ۲۰۲۰ با کمک استریمرها و یوتیوبرها که به شخصیت‌های کوچک و رنگارنگ این بازی فرصت دیگری داده شد و امانگ اس محبوبیت زیادی پیدا کرد. همچنین امانگ اس با شروع همه گیری ویروس کرونا تبدیل به یک عنوان چند نفره عالی برای سرگرم شدن شد. پس از افزایش تعداد طرفداران استودیوی سازنده برنامه‌های خود را برای ساخت دنباله امانگ اس لغو کرد و در عوض تمرکز خود را صرف به‌روزرسانی‌های بزرگ برای نسخه اول کرد.

نسخه اصلی امانگ اس مزایای قابل توجهی از تغییرات و به‌روزرسانی‌های جدید به دست آورد و نقش‌ها، نقشه‌ها و سیستم‌های پیشرفت جدیدی را برای علاقه‌مندان طراحی کرد. با این حال، علیرغم وجود چندین کراس اوور پرطرفدار با بازی‌های دیگر، و با تلاش‌های زیاد، محبوبیت این بازی از زمان اوج خود به طور قابل توجهی کاهش یافت. به‌روزرسانی‌های مداوم مورد استقبال طرفداران قرار گرفته‌اند، اما تا کنون، تا حد زیادی نتوانسته‌اند امانگ اس را به عنوان هیجان‌انگیز سابق تبدیل کنند. برای اینکه این عنوان بتواند به دوران اوج خود بازگردد شاید نیاز باشد تا دنباله ای مناسب ساخته شود که واقعاً بازی را دوباره احیا کند.

پخش‌کننده‌ها و یوتیوبرهایی که به افزایش محبوبیت امانگ اس کمک کردند، تا حد زیادی به محتوای سابق خود و بازی‌های مشهورتر بازگشته‌‌اند. برخی از این افراد مانند کاربری به نام Disguised Toast هنوز هم گاه به گاه محتوای امانگ اس را تولید می‌کنند، اما در بیشتر موارد تمرکز این افراد بر بازی‌های معمول و یا به برنامه‌های متنوع بازگشته‌ است. با دور شدن استریمرها از بازی و برنامه انتشار به‌روزرسانی نسبتاً کند استودیو اینر اسلاث، پایگاه بازیکنان امانگ اس نیز به طور قابل توجهی کاهش یافته است و سازندگان برای زنده نگه داشتن روند این بازی نیاز دارند تا سخت‌تر تلاش کنند و تغییرات اساسی‌تری را اعمال کنند.

البته به‌روزرسانی‌های آهسته و متوسط قابل درک هستند چرا که استودیو اینر اسلاث شامل یک تیم بسیار کوچک می‌شود. اما با این وجود واضح است که این به‌روزرسانی‌ها برای حفظ برتری و شهرت بازی کافی نیستند. بهترین راه پیش رو ممکن است ساخت یک فرنچایز از این بازی به طور کامل و با ساخت یک دنباله مناسب باشد. اینر اسلاث می‌تواند وضعیت پایدار فعلی امانگ اس را به عنوان فرصتی برای حفظ بازی اول و شروع پروژه جدید تحت عنوان امانگ اس 2 استفاده کند. اگر از شهرت و ثروت جدید خود برای گسترش تیم توسعه خود یا همکاری با استودیوهای دیگر استفاده کند این استودیو کوچک ممکن است بتواند به ارائه به‌روزرسانی‌ها ادامه دهد و در عین حال دنباله‌ای مناسب را در میان پروژه‌های خود قرار دهد.

یک دنباله مناسب ممکن است تبدیل به کلیدی برای مشهور شدن دوباره امانگ اس شود و فرصتی برای احیا مجدد بخش اول نیز باشد. به‌روزرسانی‌های پیشین به ‌آرامی بازی اول را تغییر داده‌ بودند، اما در نهایت امانگ اس تا حد زیادی همان بازی نسخه اولیه ماند، البته به جز نقشه‌ای جدید و سایر محتوای الهام‌گرفته از مودها. بخش دوم امانگ اس می‌تواند با نقشه‌های کاملاً متفاوت مانند بازسازی‌های اساسی وظایف اصلی، مکانیک‌های جدید کسر نقش‌ها و هر تعداد ویژگی جدید دیگر محبوبیت بازی را افزایش دهد. البته اینراسلاث لزوماً نیازی ندارد که طرفداران بازی اول را مجبور کند تا استراتژی‌های بازی اصلی را دوباره یاد بگیرند. این استودیو می‌تواند اولین بازی امانگ اس را همانطور که هست نگه دارد و در عین حال دنباله‌ای را منتشر کند که روند و گیم پلی متفاوتی دارد. مکانیک‌های جدید در یک بازی جدید می تواند چیزی باشد که امانگ اس به آن نیاز دارد.

مسلماً هنوز این امید وجود دارد که در چند ماه آینده امانگ اس بدون دنباله‌ای مستقیم به دنیای گیمینگ بازگردد. مانند نسخه واقعیت مجازی (VR) این عنوان که شایعات ساخت آن در حال افزایش هستند. با اینکه مشخص نیست نسخه واقعیت مجازی چقدر محتوای قابل توجه ارائه می دهد و یا اینکه اصلا این نسخه موفق به بازگرداندن امانگ اس به شهرت سابق خود خواهد شد یا نه، اما استودیو اینر اسلاث از تلاش برای احیا این بازی دست نکشیده است. بنابراین عجیب نخواهد بود اگر این استودیوی مستقل به ایده سابق ساخت دنباله خود برگردد و طرفداران اخبار ساخت بازی امانگ اس 2 را بشنوند.

بازی امانگ اس هم اکنون برای موبایل، رایانه شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس است.

نظر شما درباره قسمت دوم بازی امانگ اس چیست؟ آیا این نسخه موفق به بازگردانی این عنوان به اوج خود خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments