1%
  • 0/10

آیا خرید استودیوهای بازی‌سازی توسط ایکس‌باکس ادامه می‌یابد؟

مدیرعامل شرکت پاسخ می‌دهد

آیا خرید استودیوهای بازی‌سازی توسط ایکس‌باکس ادامه می‌یابد؟ ۲ ۰۲ مهر ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
خرید استودیوهای بازی‌سازی توسط ایکس‌باکس

با توجه به صحبت‌های ساتیا نادلا در مصاحبه‌ی اخیرش، می‌توان گفت خرید استودیوهای بازی‌سازی توسط ایکس‌باکس ادامه خواهد داشت.

مایکروسافت طی سال‌های گذشته سیاست کاملا متفاوتی با سونی در پیش گرفته است. مدیران این شرکت دیگر اهمیت چندانی برای میزان فروش کنسول‌ها قائل نبوده و ترجیح می‌دهند سودآوری‌شان از طریق فروش بازی‌ها و اشتراک Xbox Game Pass باشد. در همین راستا، نه تنها نام‌های جدیدی را به عنوان زیرمجموعه به Xbox Game Studios اضافه کردند، بلکه همکاری خود را با استودیوها و شرکت‌ها مختلف افزایش دادند تا عناوین بیشتری از طریق سرویس ایکس‌باکس گیم پس در دسترس قرار داشته باشند.

ردموندی‌ها اواخر شهریور در اقدامی غیرمنتظره از پرداخت مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار و خریداری زنیمکس مدیا (ZeniMax Media) خبر دادند. زنیمکس، شرکت مادر ۹ استودیوی بازی‌سازی است که از شناخته‌شده‌ترینشان می‌توان به بتزدا سافتورکس، اید سافتور، آرکین و مشین‌گیمز اشاره کرد. به بیان دیگر، مایکروسافت امتیاز فرنچایزهای محبوب و بزرگی از جمله دووم، ولفنشتاین، فال آوت و الدر اسکرولز را به دست آورده است. با رخ دادن چنین اتفاقی، یک سوال بسیار مهم ذهن تعدادی کاربران فضای مجازی را به خود مشغول کرد: آیا خبرهای دیگری هم در راه است؟

ساتیا نادلا (Satya Nadella) مدیرعامل مایکروسافت چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Cnet انجام داد. خبرنگار که به خوبی از سوال به وجود آمده برای تعدادی از کاربران فضای مجازی آگاهی داشت، یکی از پرسش‌ها را به خریداری زنیمکس مدیا اختصاص داد. ناتلا در پاسخ به ایکس‌باکس گیم پس اشاره کرد و گفت این سرویس اشتراکی در صورتی موفق می‌شود که از لحاظ محتوا غنی باشد. از همین رو، خرید استودیوهای بازی‌سازی توسط ایکس‌باکس در آینده ادامه خواهد داشت:

اینطور نیست که یک روز صبح از خواب بلند شده و به خودتان بگویید: خب، می‌خواهم یک استودیوی بازی‌سازی تاسیس کنم. ما خرید استودیوهایی را در نظر می‌گیریم که از لحاظ هدفگذاری بین‌مان اشتراک‌هایی وجود داشته باشد.

در پی خریداری زنیمکس مدیا توسط ایکس‌باکس، بسیاری از طرفداران انتظار داشتند فرنچایزهای دووم، دیس‌آنرد، ولفنشتاین و فال آوت به انحصاری تبدیل شده و تنها برای کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی عرضه شود. اینطور که به نظر می‌رسد، ردموندی‌ها برنامه‌های متفاوتی را در سر می‌پرورانند. طبق گفته‌ی فیل اسپنسر (Phil Spencer)، عناوین جدیدی که بر اساس فرنچایزهای زنیمکس ساخته می‌شوند، به محض عرضه‌ی رسمی از طریق سرویس ایکس‌باکس گیم پس در دسترس قرار خواهند گرفت. این بازی‌ها همچنین به سرویس ایکس‌کلاود می‌آیند تا علاقه‌مندان از طریق تلفن‌های همراه قادر به تجربه‌شان باشند.

طرفداران سونی که بیشتر از همه بابت خریداری زنیمکس مدیا توسط ایکس‌باکس غافل‌گیر شدند، با راه‌انداختن یک کمپین در فضای مجازی خواهان خریداری کونامی توسط بخش سرگرمی‌های تعاملی هستند. اگرچه کونامی از سال‌های اوج خود فاصله گرفته اما امتیاز فرنچایزهای مشهوری از جمله PES، متال گیر و سایلنت هیل را در اختیار دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments