کارگردان Ghostbusters: Afterlife از مزیت‌های تاخیر در اکران فیلم می‌گوید

جیسون رایتمن دیدگاهی مشابه با اسکات دریکسون دارد

کارگردان Ghostbusters: Afterlife

جیسون رایتمن کارگردان Ghostbusters: Afterlife در بخشی از گفتگوی خود با جاش گد از مزیت‌های تاخیر در اکران فیلمش گفت.

پس از شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان و مرگ تعداد قابل‌توجهی از شهروندان، دولت‌ها تصمیم گرفتند دستور تعطیلی سینماها را به منظور جلوگیری از وخامت هر چه بیشتر اوضاع صادر کنند. از آن‌جایی که دیگر مکانی برای اکران وجود نداشت، استودیوها یکی پس از دیگری زمان پخش جدیدترین محصولات خود را تغییر دادند. سونی پیکچرز هم از این قاعده مستثنی نبود و به اجبار زمان اکران تعدادی از آثار مورد انتظار خود از جمله Ghostbusters: Afterlife را به تعویق انداخت. به واسطه‌ی این تصمیم، چهارمین فیلم از مجموعه‌ی شکارچیان ارواح در حدود هشت ماه تاخیر خورد.

جیسون رایتمن (Jason Reitman) فیلمنامه‌‎نویس، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی چندی پیش در برنامه‌ی اینترنتی Reunited Apart محصول وب سایت CBR حاضر شد و مصاحبه‌ای را با جاش گد (Josh Gad) انجام داد. او در بخشی از گفتگو فاش کرد برنامه‌ریزی برای ساخت قسمت جدید از مجموعه فیلم‌های شکارچیان ارواح آغاز شده است. اگرچه جزئیات بیشتری به اشتراک گذاشته نشد اما به نظر می‌رسد در صورت موفقیت Ghostbusters: Afterlife در گیشه، شاهد ساخت یک دنباله خواهیم بود. رایتمن همچنین گفت تاخیر در اکران جدیدترین ساخته‌اش اتفاق مثبتی برای او بوده و زمان بیشتری را برای بازنگری و تدوین در اختیارش قرار می‌دهد:

هیچ چیز نمی‌توانم به شما بگویم جز اینکه روی قسمت بعدی کار می‌کنیم. [به واسطه‌ی تاخیر] زمان بیشتری در اختیار ما قرار گرفت. نگاه کن، هیچ وقت به عنوان یک کارگردان چنین فرصتی نداشتم تا روند کار را متوقف کرده، نفسی تازه کنم و نگاهی دوباره به فیلم بیاندازم.

کارگردان Ghostbusters: Afterlife در ادامه‌ی صحبت‌های خود به طرفداران قدیمی اطمینان داد فیلم جدید به ریشه‌های این مجموعه پایبند بوده و به اصلاح DNA مشابهی با آن‌ها خواهند داشت. جیسون رایتمن سپس اشاره‌ای به خاطره‌های دوران کودکی خود کرد. او گفت زمانی که تنها ۷ سال سن داشت، سر صحنه‌ی Ghostbusters حاضر می‌شد و به تماشای فعالیت‌های افرادی می‌نشست که هر روز صبح از خواب بیدار می‌شدند تا بتوانند یک فیلم را تولید کنند. رایتمن گفت این موضوع برای او هیجان‌انگیز بوده است.

نخستین باری نیست که یک کارگردان هالیوودی از تاخیر در اکران فیلم‌ها حمایت می‌کند. پیش از این، اسکات دریکسون (Scott Derrickson) صحبت‌های مشابهی را انجام داده بود. طبق گفته‌های او، به تاخیر افتادن اکران آثار بلاک‌باستر به بهبود کیفیت نهایی آن‌ها کمک می‌کند؛ زیرا به‌واسطه‌ی این تصمیم، وقت بیشتری به فیلمنامه و طراحی محصول اختصاص داده می‌شود. او برای اثبات ادعای خود به Doctor Strange اشاره کرد که پنج ماه دیرتر روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. سازندگان در این طول این مدت مشغول رفع نواقص داستان و یافتن روش‌هایی برای پیاده‌سازی جلوه‌های ویژه‌ی مد نظر بودند.

جدیدترین فیلم از مجموعه‌ی شکارچیان ارواح از تاریخ ۲۹ اسفند (مصادف با ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱) به سینماها می‌آید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا