برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بانو تامایو در انیمه شیطان کش چه کسی است؟
1%
  • 9/10

بانو تامایو در انیمه شیطان کش چه کسی است؟

شیطانی با ذات خوب!

بانو تامایو در انیمه شیطان کش چه کسی است؟ ۰ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

بانو تامایو در انیمه شیطان کش امروزه به عنوان موردی از شخصیت‌های محبوب در این مجموعه شناخته می‌شود. او در مقابل شیطان‌های بد ذات می‌ایستد در حالی که خود یک شیطان است، و همواره در حال تحقیق جهت یافتن راهی برای شفا بخشیدن نزوکو می‌گردد. 

انیمه شیطان کش مملو از شخصیت‌های گوناگون با ویژگی‌های منحصر به فرد است، به عنوان نمونه‌ای از این شخصیت‌ها می‌توان به دوستان تانجیرو کامادو و دیگر کاراکترهای فرعی اشاره کرد. در میان شخصیت‌های فرعی نیز محبوبیت بسیاری وجود دارد و بانو تامایو بخشی از این محبوبیت را از آن خود کرده است. بانو تامایو در نقش یک شیطان و دکتر می‌تواند اثربخشی بسیاری در روند انیمه شیطان کش ایفا کند. در حالی که اکثر شیطان‌های ایجاد شده به دست موزان (Muzan) موجوداتی خشمگین، خود‌خواه و بی‌رحم هستند، تامایو از ویژگی‌های متضاد آن‌ها برخوردار است.

قدرت‌ها، روابط و ویژگی‌های بانو تامایو

قدرت اصلی تامایو تنها پس از مدت زمان کمی که برای اولین‌بار در انیمه حضور یافت آشکار شد. از او به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شیطان‌ها یاد می‌شود. با توجه به اطلاعات موجود، بانو تامایو بیش از ۵۰۰ سال به زندگی خود به عنوان یک شیطان ادامه داده است. اما راز پشت تبدیل شدن بانو تامایو به یک شیطان چیست؟

در صدها سال پیش تامایو بیمار می‌شود و گویا راه درمانی برای او وجود نداشته است، البته تا زمانی که با موزان ملاقات می‌کند. موزان به او پیشنهاد می‌دهد تا با تبدیل شدن به یک شیطان از شر بیماری خود رهایی یابد. پس از اینکه تامایو به شیطان تبدیل می‌شود با توجه به ذات کثیف شیطانی خود، همسر و فرزندانش را به قتل می‌رساند، اما پس از گذشت مدتی به اشتباه خود پی برده و در پوچی غرق می‌شود. 

پس از گذشت این اتفاقات تامایو موزان را مقصر می‌داند اما با توجه به قدرت‌های محدود خود به او حمله نمی‌کند چرا که می‌دانست نمی‌توان موزان را به راحتی شکست داد. موزان با یوریچی تسوگیکونی (Yoriichi Tsugikuni) وارد مبارزه شده و تقریبا با شکست خود مواجه می‌شود، در نهایت این موضوع باعث می‌شود تا دیدگاه تامایو تغییر پیدا کند. تامایو تصمیم می‌گیرد در ادامه زندگی خود به دنبال راهی برای شکست موزان بگردد و در این میان با نزوکو و تانجیرو کامادو آشنا می‌شود. به همین ترتیب تامایو سعی دارد علاوه بر شکست پادشاه شیطان‌ها برای شفا بخشیدن نزوکو نیز تلاش کند.

پس از آتش بس میان یوریچی و تامایو به عنوان یک شیطان و یک شیطان کش، تامایو از فرصت‌های باقی‌مانده خود جهت تحقیق بر چگونگی شکست موزان استفاده می‌کند. با این حال همانطور که می‌دانید شیطان‌ها برای زنده ماندن به خون و کشتن انسان‌ها نیاز دارند، اما تامایو تصمیم گرفت با استفاده از خون‌های اهدا شده، حیوانات و انسان‌های مرده زندگی خود را حفظ کند. 

پس از گذشت ۲۰۰ سال تامایو با پسر بیماری به نام یوشیرو (Yushiro) ملاقات کرده و برای نجات او از چنگال‌های مرگ با اصلاح بدن، یوشیرو را به یک شیطان تبدیل می‌کند.این اتفاق موردی کم‌یاب تلقی می‌شود، چرا که فردی جز موزان به تغییرات شیطانی پرداخته است. پس از این اتفاق یوشیرو به منزله تشکر از تامایو به عنوان متحد وفادار او تحت هر شرایطی تامایو را همراهی کرده و سعی دارد از او محافظت کند. تامایو تا حد قابل توجهی اکنون در انیمه شیطان کش به عنوان یک شخصیت گوشه گیر عمل می‌کند. با اینکه خود او نمی‌تواند در مقابل خورشید قرار بگیرد اما به تحقیق درمورد چگونگی تحمل نزوکو در برابر نور آفتاب می‌پردازد. اگر تانجیرو بتوند نمونه خون‌های کافی به خصوص از شیطان‌های بالا رتبه بیابد و برای تامایو ارسال کند، در نهایت تامایو می‌تواند به تحقیق‌های خود برای بازگرداندن نزوکو به حالت اولیه ادامه دهد. ناگفته نماند که تامایو در هنر خون شیطان مهارت دارد و پس از دعوت او به عمارت پروانه می‌تواند در ساخت دارو‌های سمی برای مبارزه در برابر شیطان‌ها با شینوبو کوچو ( Shinobu Kocho) همکاری کند. 

تامایو نشان‌دهنده امید و عشق است زیرا او شکاف بین انسان‌ها و شیاطین را پر می‌کند

همانطور که ذکر شد تامایو نقش بسیار مهمی را در روند داستان انیمه شیطان کش ایفا می‌کند و به همین سبب زودتر از اینوسکه (Inosuke) و زنیتسو (Zenitsu) معرفی شد. تامایو با کمک به نزوکو و تبدیل کردن او به حالت اولیه می‌تواند برای باقی شیطان‌ و انسان‌ها یک کور سوی امید محسوب شود. او می‌تواند با کمک به باقی شیطان‌ها باعث شود تا بخش تاریک و خشن خود را کنار گذاشته و باری دیگر به عنوان یک انسان بی‌گناه زندگی کنند. نزوکو نمونه بارز این دسته از موجودات است. پس از اینکه خانواده کامادو به دست موزان به قتل رسیده و نزوکو به یک شیطان تبدیل می‌شود، تانجیرو امید خود را از دست نداده و همچنان به دنبال راه حلی برای بازگرداندن تنها عضو خانواده، خواهر کوچک خود می‌گردد. در این مسیر طولانی نیز نزوکو به کمک تانجیرو آمده و حاضر نمی‌شود برای بقای خود انسان‌ها را به قتل برساند. 

برخلاف نزوکو، تامایو انسان‌های بسیاری را از بین برده است، و به همین سبب به دنبال راهی برای جبران اعمال ناپسند خود می‌گردد. پس از اینکه در فصل چهارم از بانو تامایو درخواست می‌شود تا به شیطان کش‌ها جهت ایستادگی در برابر موزان ملحق شود، او نیز این درخواست را به عنوان یک شانس برای جبران اعمال گذشته خود دید و بلافاصله آن را قبول کرد. پس با این وجود می‌توان به دیدار بیشتر تامایو در انیمه شیطان کش امیدوار شد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments