برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های انیمه Attack on Titan است؟
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های انیمه Attack on Titan است؟

خودت را در دنیای فانتزی ایسایاما پیدا کن!!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های انیمه Attack on Titan است؟ ۳۳۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ مقالات انیمه کپی لینک

در این مطلب می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از شخصیت های انیمه Attack on Titan با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار دنیای فانتزی هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

از پیچش‌های داستانی شوکه‌کننده و انیمیشن بی‌نقص گرفته تا موسیقی متن گوش نواز و شخصیت‌هایی که یکی از دیگری پیچیده‌تر هستند، انیمه Attack on Titan بدون شک یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ است که شاید هیچوقت تکرار نشود. یکی از زمینه‌هایی که این انیمه در آن فراتر از انتظار عمل کرده، تحول شخصیتی قهرمانان و شروران داستان است. ایسایاما آنها را طوری خلق کرده که درست مثل یک انسان واقعی عیب و ایرادات خاص خود را داشته باشند. فرقی نمی‌کند یک اوتاکو دو آتیشه باشی یا مخاطبی تازه وارد که برای اولین بار به تماشای یک انیمه می‌نشیند، امکان ندارد در طول این سفر ده ساله بتوانی با قاطعیت درباره خوب یا بد بودن شخصیت های انیمه Attack on Titan نظر بدهی.

محبوب‌ترین شخصیت های انیمه Attack on Titan که ممکن است شبیه به شما باشند

آنی لیونهارت ملقب به تایتان مونث – تایپ ISFJ

افراد با این تایپ شخصیتی بسیار محافظه‌کار هستند و دوست ندارند خودشان را طوری نشان بدهند که نیستند. آنی لیونهارت به‌دلیل درونگرا بودن، توجه تحسین برانگیزی که به جزئیات دارد و همچنین تلاش بی‌وقفه برای کارامد بودن در نبردها نمونه بارز یک ISFJ است. اگرچه آنی این پتانسیل را دارد که بدون حمایت برتولت و راینر پیروز نبردهای بزرگ باشد، اما ترجیح می‌دهد بخشی از گروه باشد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما تایتان مونث هستید.

راینر براون ملقب به تایتان زرهی – تایپ ESFJ

افراد با این تایپ شخصیتی بسیار مهربان و دلسوز هستند و می‌خواهند صلح و هماهنگی را در جهان برقرار کنند. آنها تمام تلاش خود را بکار می‌گیرند تا از مظلومین محافظت کنند، درست مثل راینر. شاید بگویید راینر یکی از مسببین نابودی دیوار و کشته شدن مردم شیگانشینا بوده، اما همانطور که در جریان هستید، او این کار را برای محافظت از سرزمین خود انجام داده است. برخلاف تایپ‌های شخصیتی که اهمیتی نمی‌دهند دیگران چه فکری می‌کنند، راینر همیشه می‌خواهد دیگران را راضی کند. به‌همین خاطر به یک جنگجو تبدیل شد تا خانواده‌اش را سربلند کند. در کل افراد با تایپ شخصیتی ESFJ فقط و فقط دنبال احترام و توجه هستند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما یکی از قدرتمندترین شخصیت های انیمه Attack on Titan هستید.

برتولت هوور ملقب به تایتان عظیم الجثه – تایپ INFP

افراد با این تایپ شخصیتی درونگرا، میانجی و رویاپرداز هستند. آنها همیشه به آینده خود نگاه کرده و در تلاش هستند تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. برتولت هوور هم نمونه بارز یک INFP است، چون علیرغم فاجعه‌ای که در شیگانشینا به بار آورد، رویای جهانی را در سر می‌پروراند که در آن الدیایی‌ها و مارلی‌ها بتوانند در آسایش و آرامش نسبی زندگی کنند. شاید او نتواند مطابق برنامه پیش برود، اما همواره به هدف والاتر توجه می‌کند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما تایتان غول پیکر هستید.

فرمانده دات پیکسیس – تایپ ENFP

افراد با این تایپ شخصیتی برونگرا هستند و از تعامل با دیگران لذت می‌برند. آنها عاشق ایده‌های تازه هستند و همواره خارج از چاچوب فکر می‌کنند. فرمانده دات پیکسیس هم نمونه بارز یک ENFP است، چون ذهنش را درگیر یک موضوع خاص نمی‌کند و همیشه برای هر موقعیت و سناریویی آمادگی کامل دارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما فرمانده ماهر و باتجربه الدیایی‌ها هستید.

کانی اسپرینگر – تایپ ESTP

افراد با این تایپ شخصیتی به جای اینکه فقط برنامه‌ریزی کنند و درباره انجام یک کار حرف بزنند، بیشتر عمل می‌کنند. آنها به‌شدت برون‌گرا هستند و در کنار کسانی که دوست‌شان دارند پیشرفت می‌کنند. کانی اسپرینگر هم یکی از همین افراد است. او به‌هیچ وجه درباره یک موضوع بیش از اندازه فکر نمی‌کند و دستورات فرمانده را در کسری از ثانیه اجرا می‌کند. به‌علاوه، کانی فقط و فقط روی کارهایی که در دست دارد تمرکز می‌کند، حتی زمانی که متوجه می‌شود مادرش به تایتان تبدیل شده است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما سربازی وفادار، قابل اعتماد و مبارز هستید.

میکاسا آکرمن – تایپ ISTJ

افراد با این تایپ شخصیتی به‌شدت محافظه‌کار هستند و همواره با شک و تردید به دنیای اطراف خود نگاه می‌کنند. به‌همین خاطر هم تمام حرکت‌هایشان منطقی و حساب شده است. آنها همچنین در انجام مسئولیت‌های خود کوشا بوده و بیش از هر چیز برای صداقت ارزش قائل هستند. میکاسا به ندرت احساساتش را بیان می‌کند و در فداکاری به‌منظور محافظت از عزیزانش ثابت قدم است. او علیرغم رفتار سردش، بسیار فهیم و احساساتی است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما یکی از ماهرترین جنگجویان الدیا هستید.

فالکو گریس ملقب به تایتان آرواره‌ای – تایپ ENFJ

افراد با این تایپ شخصیتی ایده‌آلیست‌هایی هستند که هدف اصلی آنها تاثیرگذاری مثبت بر دنیای اطرافشان است. آنها صاحب نظر هستند و ایده‌ها و فلسفه‌های روشنی درمورد تبدیل کردن دنیا به مکانی بهتر دارند. فالکو هم به‌خاطر صلح طلبی، شفقت و شجاعت تحسین برانگیزش، یک ENFJ محسوب می‌شود. شاید او بیشتر مواقع سعی دارد از درگیری جلوگیری کند اما اگر لازم باشد با کمال میل زندگی خود را برای محافظت از دوستانش به خطر می‌اندازد. فالکو به‌قدری دلسوز است که حتی به دشمن خود نیز شانس دوباره می‌دهد و در قلبش جایی برای کینه‌ و نفرت ندارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما جنگجویی جوان اما با قدرت‌های غیرقابل تصور هستید.

زیک یگر ملقب به تایتان هیولا – تایپ INTP

افراد با این تایپ شخصیتی تمایل به جاه طلبی‌های بزرگ دارند و همیشه با دیدی کنجکاوانه به دنیای اطراف خود نگاه می‌کنند. آنها همچنین بسیار باهوش هستند و به‌خاطر درون‌گرا بودن نمی‌توانند با دیگران ارتباطات برقرار کنند. زیک یگر هم نمونه بارز یک INTP است چون هوش قابل تحسینی دارد و همیشه با دیدی کنجکاوانه به دنیای اطراف خود نگاه می‌کند. او برای رهبری کردن زاده شده اما به‌خاطر ضعفی که در برقراری ارتباط با دیگران دارد، اکثر اوقات از اهرم فشار علیه کسانی که دستوراتش را اجرا نمی‌کنند، استفاده می‌کند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما برادر ارن یگر و یکی از قدرتمندترین شخصیت های انیمه Attack on Titan هستید.

آرمین آرلت ملقب به تایتان عظیم الجثه – تایپ INFJ

افراد با این تایپ شخصیتی یک سری خطوط قرمز دارند که به آن پایبند هستند و بزرگترین اولویت‌شان در زندگی عدالت خواهی است. شاید گاهی اوقات نزدیک شدن به آنها دشوار باشد، اما زمانی که گارد خود را پایین می‌آورند، می‌توانند دوستی وفادار و قابل اعتماد باشند. آرمین آرلرت درست مثل افراد با تایپ شخصیتی INFJ همیشه در مورد جهان، به‌ویژه آن سوی دیوارها کنجکاو بوده است. اگرچه اهداف او از نظر بچه‌های دیگر غیرمعمول بود، اما هرگز از رسیدن به آنها دست نکشید. آرمین همیشه به مسائل عمیق فکر می‌کند و هرگز از پیشنهاد ایده‌هایی که دیگران را به تفکر خارج از چارچوب وادار می‌کند، ترس و هراس ندارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما بهترین دوست ارن یگر هستید.

ژان کریشتاین – تایپ ESTJ

افراد با این تایپ شخصیتی به‌شدت مصمم، صادق و ماهر هستند و خیلی راحت می‌توانند شرایط بحرانی را مدیریت کنند. آنها اغلب تمایل دارند در شرایط وخیم صدای استدلال باشند. ژان هرگز از ابراز عقایدش امتناع نمی‌کند. گاهی متوجه می‌شود که بیان نظرش به نفعش نیست، اما علیرغم پیامدهایی که می‌تواند داشته باشد، آن را برای خودش نگه نمی‌دارد. او گاهی اوقات بدبین است و به راحتی عصبانی می‌شود، البته همه به مهارت‌های او در تجزیه و تحلیل هر موقعیت قبل از درگیر شدن با آن آگاه هستند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما یکی از بهترین اعضای ارتش الدیا هستید.

هانجی زویی – تایپ ENTP

افراد با این تایپ شخصیتی از انجام بازی‌های ذهنی با دیگران لذت می‌برند. آنها در نحوه برقراری ارتباط با دیگران تیزبین و جسور هستند و همیشه دنیا را با دیدی متفاوت می‌بینند. هانجی هم درست مثل افراد با تایپ شخصیتی ENTP است چون همیشه کنجکاوی و علاقه خاصی به یادگیری درباره تایتان‌ها داشت. هانجی سبک دل است اما همچنان نسبت به احساسات دیگران حساس است. او همچنین به‌طرز شگفت انگیزی باهوش است و تک تک ایده‌هایش پتانسیل تبدیل شدن به سلاح‌های مرگبار را دارند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما مغز متفکر الدیایی‌ها هستید.

یلنا – تایپ INTJ

افراد با این تایپ شخصیتی رویکرد متفاوتی نسبت به زندگی دارند. آنها با وجود رفتار منطقی خود مستعد تجربه آشفتگی روانی شدید هستند و برخلاف دیگران استعداد خوبی در سازگاری با شرایط ندارند. گاهی اوقات این موضوع منجر به خودپسندی و افزایش غرور کاذب می‌شود، اما از طرف دیگر هم زمینه لازم برای مستقل شدن فراهم می‌کند. یلنا شخصیت پیچیده‌ای دارد. ابتدا به نظر می‌رسید که طرز تفکر زیک را قبول کرده اما در ادامه کاشف به عمل آمد که طرف هیچکس نیست. او همچنین به‌شدت خونسرد است و سعی می‌کند ترس و اضطراب خود را در یک جمع نشان ندهد.

ساشا براوس – تایپ ESFP

افراد با این تایپ شخصیتی به نگرش‌های بیرونی و خودانگیختگی افسار گسیخته معروف هستند. آنها از خنداندن دیگران لذت می‌برند اما تکانشگری آنها گاهی اوقات دردسرساز می‌شود. آنها علاقه خاصی به غذا دارند که به‌تنهایی دلیل محکمی برای قرار دادن ساشا در ستون تایپ شخصیتی ESFP به شمار می‌رود. انرژی مثبتی که ساشا دارد باعث می‌شود تا نوری روشن در تاریکی باشد. او تنها کسی است که می‌تواند در بدترین شرایط نور امید را به قلب تاریک دوستانش بتاباند و آنها را برای مقابله با مشکلات آماده کند. به‌همین خاطر مرگش در فصل چهارم تمامی شخصیت‌های سریال را نابود کرد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما مثبت اندیش‌ترین و خوش قلب‌ترین شخصیت انیمه هستید.

هیستوریا ریس – تایپ ESFJ

افراد با این تایپ شخصیتی بسیار مهربان و دلسوز هستند. آنها در کنار دوستان و خانواده خود رشد کرده و هیچوقت آنها را ترک نمی‌کنند. هیستوریا به‌خاطر شفقت بی‌پایان و دوستی وظیفه شناسانه‌اش با یمیر، نمونه بارز یک ESFJ است. او همیشه خواسته‌های دیگران را مقدم بر خود قرار می‌دهد و از فداکردن جان خود برای نجات دادن عزیزانش ترس و هراسی ندارد.

اروین اسمیث – تایپ ENTJ

افراد با این تایپ شخصیتی قاطع هستند و به توانایی‌های خود اطمینان کامل دارند. آنها برای تصمیم‌گیری به نظر دیگران اتکا نمی‌کنند و حتی یک ثانیه را هم برای عملی کردن آن از دست نمی‌دهند. اروین یک ENTJ است، چون رهبری کاریزماتیک است، اعتماد به نفس بالایی دارد و هرگز از الهام دادن به دیگران دست نمی‌کشد. یکی از سکانس‌هایی که به بهترین شکل ممکن شخصیت پیچیده اما ایده‌آل اروین را به تصویر کشید، سکانس معروف و فراموش نشدنی قلب‌هایتان را اهدا کنید است. او با اینکه می‌دانست هیچ شانسی علیه زیک ندارد، اما طوری صحبت کرد و به سربازها روحیه داد که انگار پیروزی‌ آنها تضمین شده است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما بهترین رهبر و فرمانده‌ الدیایی‌ها هستید.

لیوای آکرمن – تایپ ISTP

افراد با این تایپ شخصیتی به‌شدت مصمم، مثبت اندیش و حواس جمع هستند. چیزی که آنها از دیگران متمایز می‌کند این است که در شرایط بحرانی به‌جای فرار کردن، تمامی راه‌ حل‌های موجود را امتحان می‌کنند. لیوای و امثال او نه‌تنها روحیه رهبری دارند، بلکه قادر به گرفتن سخت‌ترین تصمیم‌ها هستند. به‌همین خاطر هم انتظار دارند تا از دیگران احترام ببینند. شاید لیوای سرسخت باشد و در وهله اول خیلی راحت با طرف مقابل خود گرم نگیرد، اما می‌تواند دوستی وفادار، دلسوز، مهربان و قابل اعتماد باشد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم شما قدرتمندترین جنگجوی الدیایی هستید.

ارن یگر ملقب به تایتان بنیان گذار – تایپ ISFP

افراد با این تایپ شخصیتی ماجراجو هستند و همیشه دوست دارند چیزهای جدید را در زندگی تجربه کنند. آنها رقابت کردن با دیگران را دوست دارند و به‌شدت غیرقابل پیش بینی هستند. ارن یگر پیچیده‌ترین شخصیت این انیمه است و بنا به دلایلی متعددی در ستون ISFP قرار می‌گیرد. او مهربان، دلسوز و وفادار است اما وقتی پای خانواده و عزیزانش به میان می‌آید، به انسان خطرناکی تبدیل می‌شود. او همچنین برخلاف آرمین، هیچ خط قرمزی برای خود تعیین نکرده و معتقد است برای رسیدن به هدف می‌شود به هر کاری دست زد، حتی انقراض بشریت.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از شخصیت‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از شخصیت های انیمه Attack on Titan هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

339 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments