معرفی فروشگاه جدید پلی‌استیشن چه زمانی انجام می‌شود؟

پشتیبانی نسخه‌ی موبایل و مرور از کنسول‌های قدیمی به زودی متوقف خواهد شد

معرفی فروشگاه جدید پلی‌استیشن

با توجه به ایمیلی که اخیرا سونی برای توسعه‌دهندگان ارسال کرده، فاصله‌ی زمانی چندانی با معرفی فروشگاه جدید پلی‌استیشن نداریم.

اگرچه سونی به انتظارها پایان داد و پس از اعلام مشخصات سخت‌افزاری، تاریخ عرضه و همچنین قیمت جدیدترین کنسول‌هایش را اعلام کرد اما هنوز سوالات بی‌پاسخ بسیاری وجود دارند. مهم‌ترین پرسش‌ها در حال حاضر با قابلیت‌های نرم‌افزاری، رابط کاربری و همچنین فروشگاه پلی‌استیشن مرتبط هستند. از آن‌جایی که فاصله‌ی چندانی با آغاز رسمی نسل نهم نداریم، انتظار می‌رود سامورایی‌ها بالاخره سکوت خود را پیرامون این موضوعات شکسته و اطلاعات اولیه را به اشتراک بگذارند.

سونی اخیرا ایمیلی را برای توسعه‌دهندگان مختلف ارسال و به آن‌ها اعلام کرده فروشگاه پلی‌استیشن طی روزهای آینده دچار تغییراتی خواهد شد. در نتیجه‌ی این تغییرات، پشتیبانی نسخه‌ی موبایل و مرورگر از پی‌اس‌پی، پلی‌استیشن ویتا، پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4 به پایان می‌رسد. به بیان دیگر، کاربران قادر نخواهند بود بازی‌ها، محتویات دانلودی، تم‌ها، نرم‌افزارها و آواتارهای این کنسول‌ها را از دو روش گفته شده خریداری کنند. سامورایی‌ها در بخش دیگری از بیانیه‌ی خود تاکید کردند پشتیبانی فروشگاه از دستگاه‌های قدیمی به طور کامل متوقف نشده و کاربران می‌توانند به واسطه‌ی کنسول خود به فروشگاه مراجعه کرده و محصولات مورد نظر را خریداری یا دریافت کند. در ضمن، جای هیچ گونه نگرانی‌ای وجود نداشته و محتویاتی که از قبل روی دستگاه نصب شده بودند هیچ تغییری نخواهند کرد.

یکی از دیگر تغییرات، بخش Wishlist را هدف گرفته است. با توجه به آنچه در ایمیل سونی آمده، با فرا رسیدن زمان مورد نظر قابلیت Wishlist به طور کامل از دسترس خارج شده و در نتیجه، تمامی آیتم‌هایی که در لیست قرار گرفته بودند حذف می‌شوند. جزئیات بیشتری در این رابطه موجود نیست اما طبق گزارش‌های غیر رسمی، سامورایی‌ها قصد دارند این قابلیت محبوب را با کنسول جدید ادغام کنند. احتمالا با رخ دادن این اتفاق، شاهد بازگشت Wishlist خواهیم بود. از دیگر ویژگی‌های شایعه شده برای فروشگاه جدید می‌توان به امکان ایجاد گروه ۱۰۰ نفره و همچنین به اشتراک گذاری لیست آهنگ‌ها اشاره کرد. در ضمن، بررسی کدهای نسخه‌ی مرورگر فروشگاه پلی‌استیشن به یک بخش کاملا جدید تحت عنوان Takedown اشاره داشته که در حال حاضر چیزی درباره‌اش نمی‌دانیم.

ارسال چنین ایمیلی از سوی سونی، گمانه‌زنی‌هایی را پیرامون معرفی فروشگاه جدید پلی‌استیشن به وجود آورده است. گروهی از کارشناسان و کاربران تغییرات گفته ‌شده را زمینه‌چینی برای نمایش نسخه‌ی جدید فروشگاه می‌دانند. اگر این پیش‌بینی‌ها صحت داشته باشد، فاصله‌ی چندانی با رونمایی نخواهیم داشت؛ زیرا تغییرات مد نظر از تاریخ ۲۸ مهر (مصادف با ۱۹ اکتبر) روی نسخه‌ی مرورگر و از تاریخ ۷ آبان (مصادف با ۲۸ اکتبر) روی نسخه‌ی موبایل اعمال می‌شوند.

سونی برای نخستین بار در طول تاریخ فعالیت خود در حوزه‌ی ویدیو گیم قصد دارد نسل جدید را با دو کنسول آغاز کند. مدل‌های پایه و دیجیتالی پلی‌استیشن 5 در تاریخ ۲۲ آبان (مصادف با ۱۲ نوامبر) و با قیمت ۴۹۹ و ۳۹۹ دلار به بازار خواهند آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا