نسخه‌ی رایگان Rocket League چه زمانی منتشر می‌شود؟

اطلاعات لو رفته در فروشگاه نینتندو صحت داشته‌اند

نسخه‌ی رایگان Rocket League چه زمانی منتشر می‌شود؟ سورنا رضایی ۰ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ تریلر بازی

استودیوی سایونیکس با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، تاریخ انتشار نسخه‌ی رایگان Rocket League را اعلام کرد.

چندی پیش بود که صفحه‌ی Rocket League در فروشگاه نینتندو به‌روزرسانی و تاریخ انتشار نسخه‌ی رایگانش اضافه شد. اگرچه کارمندان اطلاعات مربوط به تاریخ انتشار را به سرعت حذف کردند اما همان مدت زمان کوتاه کافی بود تا یکی از کاربران ردیت متوجه شده و قبل از برداشته شدن جزئیات، یک تصویر تهیه کند. طبق آنچه در تصویر دیده می‌شود، نسخه‌ی رایگان اواخر ماه جاری میلادی از راه خواهد رسید؛ ادعایی که اکنون می‌دانیم حقیقت دارد.

استودیوی سایونیکس با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در توییتر، تاریخ انتشار نسخه‌ی رایگان Rocket League را مشخص کرد. با توجه به بیانیه، این بازی از تاریخ ۲ مهر (مصادف با ۲۳ سپتامبر) رایگان (Free-to-Play) شده و علاقه‌مندان می‌توانند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای آن را روی پلتفرم مد نظر دریافت کرده و به تجربه‌اش بپردازند. سایونیکس همچنین قصد دارد امروز یک به‌روزرسانی برای محصول خود منتشر کند تا آماده‌ی تبدیل شدن از یک بازی پولی به یک بازی رایگان باشد. این به‌روزرسانی قابلیت همگام‌سازی اکانت‌های مختلف در پلتفرم‌های متفاوت را میسر می‌کند. بدین ترتیب، در صورتی که یک فرد بخواهد روی پلتفرمی جدید به تجربه بپردازد، نیازی به شروع از ابتدای کار نیست.

برای شرکت در رقابت‌های چندنفره‌ی بازی‌های رایگان روی پلی‌استیشن 4 نیازی به پلی‌استیشن پلاس نیست. این موضوع برای Rocket League هم صدق می‌کند. به محض رایگان شدن، آن دسته از افرادی که اشتراک ندارد، بدون هیچ مشکل یا چالش خاصی می‌توانند به تجربه‌ی بازی بپردازند. در مقابل، ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد که حتی برای عناوین رایگان هم داشتن اشتراک ایکس‌باکس لایو را الزامی کرده است. در ضمن، نسخه‌ی رایگان روی پلتفرم رایانه‌های شخصی تنها از طریق فروشگاه اپیک گیمز قابل‌دریافت خواهد بود. با این حال، افرادی که این بازی را روی استیم خریداری کرده بودند هیچ مشکلی نداشته و نه تنها می‌توانند به تجربه‌ی بازی ادامه دهند، بلکه تمامی به‌روزرسانی‌های آتی را دریافت خواهند کرد.

بعد از رایگان شدن، شاهد تغییرات قابل‌توجهی در Rocket League خواهیم بود. اگرچه هسته‌ی گیم‌پلی تغییر نمی‌کند اما رابط کاربری بهبود یافته و بخش آموزش (Tutorial) تغییراتی را به خود خواهد دید تا افراد تازه‌وارد بتوانند به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن با روند بازی آشنا شوند. این دسته از افراد به محض اتمام آموزش می‌توانند به سراغ New Driver Challenges رفته و با انجام وظایف خواسته شده، تمامی آیتم‌هایی که در نسخه‌ی پایه‌ی بازی قرار داشتند را دریافت کند. در ضمن، بعد از رایگان شدن بازی، راکت پس، تورنمنت‌ها و فصل‌ها برنامه‌ی زمانی مشابهی خواهند داشت. به بیان دیگر، با به پایان رسیدن فصل، راکت پس و تورنمنت‌ها هم غیرفعال می‌شوند.

در انتها، لازم به ذکر است بازی Rocket League هم اکنون روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا