هرآنچه درباره فصل پنج انیمه هایکیو می‌دانیم
1%
  • 0/10

هرآنچه درباره فصل پنج انیمه هایکیو می‌دانیم

مبارزه تاریخی!

هرآنچه درباره فصل پنج انیمه هایکیو می‌دانیم ۱ ۱۳ دی ۱۴۰۲ مقالات انیمه کپی لینک

هرآنچه درباره فصل پنج انیمه هایکیو می‌دانیم

فصل پنج انیمه هایکیو به تازگی معرفی شده و در قالب یک قسمت فیلم عرضه خواهد شد. اما آیا اطلاعاتی درباره اینکه مدرسه کاراسونو (Karasuno) این بار با چه تیمی رقابت می‌کند، آشنایی دارید؟

اولین قسمت انیمه هایکیو در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. این سریال پس از مدتی با توجه به رتبه‌‌بندی انیمه‌های ورزشی در سایت MyAnimeList رتبه دهم را کسب کرد. تعداد طرفداران این انیمه فراتر از میلیون‌ها نفر بوده و بین خبرهایی که از هایکیو منتشر شده، گفته می‌شود که بینندگان و دنبال‌کنندگان باید خود را برای اتفاقات بسیار جذابی آماده کنند. قسمت آخر فصل چهار انیمه هایکیو در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و طرفداران را با سوالات بسیاری رها کرد. اما در نهایت با توجه به خبرهای موجود، فصل پنج انیمه هایکیو به زودی منتشر می‌شود و افراد علاقه‌مند می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند. در ادامه به جزئیاتی از جمله پیش‌درآمدی بر فصل‌های گذشته و همچنین اتفاقاتی که در قسمت جدید رخ خواهد داد می‌پردازیم.

خلاصه انیمه هایکیو

از قسمت اول انیمه هایکیو شاهد ماجراهای تیم کاراسونو بودیم در حالی که طی چند سال اخیر اعضای تیم سخت مشغول تمرین برای شرکت در تورنمنت‌های والیبال بودند اما در آخر هیچ‌ چیزی تأثیر گذاری برای ارائه نداشتند. در همین حین که همه اعضای تیم والیبال کاراسونو به دنبال یک موقعیت برای درخشیدن و ثابت کردن خود می‌گردند، دو شخصیت به نام‌های هیناتا (Hinata) و کاگیاما (Kageyama) تمام توجهات را به خود جلب می‌کنند.

ستاره قبلی تیم والیبال کاراسونو با لقب غول کوچک الهام بخش هیناتا برای ادامه دادن والیبال بود، چرا که غول کوچک نیز همانند هیناتا با وجود قد کوتاه نسبت به سایر بازیکنان دارای ویژگی‌های پرش بلند و آبشار با سرعت چشمگیری بود. هیناتا حین مسابقات تلاش می‌کرد خود را ثابت کند اما به دلیل قد کوتاه و بی تجربه بودن مورد تمسخر قرار می‌گرفت.

در سوی دیگر کاگیاما رویاهای خاصی را دنبال نمی‌کرد، اما با توجه به شخصیت پیروزی خواه و کمالگرایی که داشت باعث شد توسط هم‌ تیمی‌هایش طرد شود، و این موضوع باعث شد هیچ کس به توانایی همکاری و کار تیمی او اعتماد نکند.

 

بعد از پذیرش گذشته و پتانسیل هیناتا، کاگیاما یاد می‌گیرد چگونه بهترین ورژن از خودش و هیناتا را به نمایش بگذارد و به سلاح مخفی کاراسونو تبدیل شود. همکاری موفق این دو شخصیت باعث می‌شود امید به اعضای تیم برگردد. به خصوص در میان سال آخری‌ها که باید از فرصت‌های باقی مانده نهایت استفاده را برای موفقیت تیم والیبال مورد علاقه خود کنند.
در این بین کاراسونو با چالش‌های سختی مواجه می‌شود؛ از جمله رقابت طولانی مدت با تیم نکوما (Nekoma)، تیم دیوار آهنی دیت تک (Date Tech)، رقابت بی‌ثبات با تیم آئوباجوسای (Aoba Johsai)، تیم مورد علاقه طرفداران والیبال شیراتوریزاوا (Shiratorizawa)، و در نهایت تیم ایناریزاکی (Inarizaki). این در حالی است که ادامه داستان تیم کاراسونو در انتظار مسابقه با تیم نکوما باقی مانده و در فصل پنجم دنبال خواهد شد.

خلاصه جزئیات فصل چهار انیمه هایکیو

آخرین فصل منتشر شده آرک کمپ آموزشی تیم ملی جوانان ، شروع مسابقات ملی و رقابت هیجان‌انگیز مقابل ایناریزاکی را پوشش می‌دهد. کاگیاما و سوکیشیما (Tsukishima) هر کدام یه کمپ‌های تمرینی دعوت شدند. اما هیناتا از روی حسادت و خشم به دلیل انتخاب نشدن به صورت پنهانی به تمرین بازیکنان برتر و سال اول منطقه وارد و به عنوان توپ جمع کن پذیرفته می‌شود. در این فصل رشد تازه‌ای در شخصیت هیناتا قابل مشاهده است. از این جهت که او یاد می‌گیرد فقط روی غریزه‌اش تکیه نکند. در حالی که در کمپ آموزشی به عنوان توپ جمع کن حضور دارد، سعی می‌کند با تمرین و ارتقا مهارت‌های اساسی خود تیم کاراسونو را در هنگام شرایط سخت کمک کند.

کمپ آموزشی تیم ملی جوانان شخصیت‌های جدید را معرفی می‌کند ، مانند کورای هوشیومی (Horai Hoshiumi) بهترین بازیکن تیم کامومدای (Kamomedai)، و آتسومو میا (Atsumu Miya) پاسور تیم ایناریزاکی. هوشیومی برای هیناتا آشنا به نظر می‌رسد زیرا از نظر اندازه و مهارت به غول کوچک شباهت دارد و به عنوان رقیب بعدی هیناتا شناخته می‌شود‌. در همین حال میا تلاش می‌کند کاگیاما را به حالت شخصیت کمالگرای قبلی‌اش برگرداند اما کاگیاما شرایط را کنترل می‌کند. پس از ست دشوار اول مسابقه با تیم ایناریزاکی، کاگیاما یاد می‌گیرد همراه با تعادل مناسبی از انتقاد و دلسوزی تیمش را مدیریت کند.

در مسابقه با تیم ایناریزاکی شخصیت‌هایی مانند دفاع وسط درخشان رینتارو سونا (Rintaro Suna)، اسپکر قدرتمند آران اوجیرو (Aran Ojiro)، برادر‌های دوقلوی میا و سرویس‌هایی او که تقریباً غیر قابل پیش‌بینی بودند، معرفی می‌شوند. سلاح تیم ایناریزاکی برای مقابله با حریف دو برادر دو قلوی میا است ، تکنیک آن‌ها در مسابقه با کاراسونو کپی کردن حمله سرعتی کاگیاما و هیناتا بود. بعد از جابجایی اعضای تیم ، کاراسونو شروع به احساس خستگی می‌کند اما خنده‌های هیناتا باعث می‌شود روحیه جنگندگی کاگیاما بازگردد.

در آخرین ایستادگی در مقابل ایناریزاکی سوکیشیما ، کاگیاما و دایچی (Daichi) خود را به نهایت حد می‌رسانند تا از برخورد توپ با زمین کاراسونو جلوگیری کنند. هنگامی که توپ در زمین ایناریزاکی است برادران میا سعی بر انجام حمله سرعتی دارند اما توسط کاگیاما و هیناتا دفاع می‌شوند و توپ به زمین ایناریزاکی برخورد می‌کند تا در نهایت کاراسونو برنده مسابقه شود. فصل چهار با اشاره به مسابقه ملی در برابر رقیب دیرینه کاراسونو ، نکوما به پایان می‌رسد.

از فصل پنج انیمه هایکیو چه انتظاراتی داشته باشیم؟

در آگوست ۲۰۲۲ صفحه رسمی هایکیو در توییتر اعلام کرد که این انیمه در دو فیلم ادامه پیدا خواهد کرد و خبری  از یک فصل کامل نخواهد بود. همچنین در این صفحه توییتر گفته شده بود که برنامه ویژه‌ای برای شروع این فیلم در آگوست ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده، در حالی که این نقشه به سپتامبر ۲۰۲۳ موکول شد.

گفته شده صداپیشگان اصلی همچنان وظیفه صداگذاری شخصیت‌های اصلی از جمله شویو هیناتا (Hinata Shoyo) ، توبیو کاگیاما (Kagayama Tobio) را برای این فیلم به عهده دارند. بر اساس تریلر منتشر شده از استودیو TOHO Animation داستان فصل پنج انیمه هایکیو درباره‌ی مسابقه کاراسونو با نکوما خواهد بود و و در این مسابقه دوستی و رقابت دو شخصیت کنما کوزومه (Kenma Kozume) و شویو هیناتا آن را تماشایی‌تر خواهد کرد.

تریلر نهایی فیلم اول و تاریخ اکران فیلم های نهایی انیمه هایکیو

کانال یوتوب استودیو TOHO Animation در روز جشنواره هایکیو تریلر فیلم اول را با عنوان هایکیو: نبرد در زباله‌دان منتشر کرد. این تریلر با اولین ملاقات هیناتا و پاسور نکوما ، کنما کوزومه شروع می‌شود، سپس به رقابت و تکامل دوستی آن‌ها اشاره دارد. دو تیم در برابر یکدیگر قبل از شروع مسابقه می‌ایستند و در ادامه تریلر به بازی دراماتیکی که بین دو تیم است می‌پردازد. نهایتاً با شوخی‌های همیشگی هیناتا و پوزخند تند کنما تریلر به پایان می‌رسد.

بر اساس تریلر TOHO Animation تاریخ انتشار قسمت اول از فصل پنج انیمه هایکیو در ۱۶  فوریه ۲۰۲۴ مصادف با ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ خواهد بود. این در حالی است که اشاره‌ای به تاریخ انتشار فیلم دوم نشده‌ و معلوم نیست که دنباله بعدی انیمه هایکیو چطور بالغ بر ۳۰۰ قسمت مانگا را در قالب یک فیلم منتشر می‌کند. باتوجه به این که باقی‌مانده مانگا هایکیو قرار است در دو فیلم به اتمام برسد بسیاری از طرفداران نگران و کنجکاو نتیجه انیمه هایکیو هستند و افرادی معتقدند دو فیلم برای ادامه کافی نخواهد بود. اما با این حال طرفداران با موافقت‌ها و یا مخالفت‌های خود برای فهمیدن نتیجه باید تا زمان انتشار فیلم هایکیو صبر کنند. از سوی سایت Crunchyroll تاییدی در مورد زمان انتشار وجود ندارد. اما سایت‌هایی که حق اشتراک را دارند پس ازانتشار در ژاپن، فیلم اول را با زیرنویس در اختیار کاربران قرار می‌دهند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments