#مهسا_امینی

نمایش قدرت‌های تازه‌‌ی هاکای در قسمت جدید What If…?

تیرهای جدید و شنل نامرئی!

شخصیت هاکای

قسمت هشتم سریال جدید دنیای سینمایی مارول به نام What If…? به تازگی منتشر شده و چنان که به نظر می‌رسد، در یکی از جهان‌های موازی شخصیت هاکای خیلی بیشتر از نسخه اصلی که در فیلم‌ها دیده بودیم قدرتمندتر است!

قسمت جدید سریال What If…? به تازگی منتشر شده و بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، تمامی دیگر قسمت‌ها و همچنین ارتباط آن با فیلم‌های منتشر شده از دنیای سینمایی مارول را با مولتی‌ورس نشان می‌دهد. فاز چهارم MCU ظاهرا به جز کانگ فاتح در حال حاضر یک ابرشرور دیگر را هم به جمع خانواده افرادی که چشم دیدن زندگی عادی روی زمین و هر سیاره دیگری را ندارند، اضافه شده و در قسمت هشتم سریال What If…? به زیبایی هرچه تمام‌تر معرفی می‌شود!

در فیلم Avengers: Age of Ultron دیدیم که تونی استارک به کمک بروس بنر سعی داشتند تا با استفاده از سنگ ذهن، یک زره دور زمین بکشند که نام آن اولتران است. این برنامه که مانند جارویس (دستیار تونی استارک) طراحی شده بود، قرار بود تا به یک کالبد وایبرنیومی پیوند داده شده و به کلی همه چیز را از تهدیدهای داخلی گرفته تا فضایی‌های وحشی که قصد نابودی زمین را دارند، زیر نظر بگیرد و همه را برای آرامش نسل بشر از سر راه بردارد.

با این حال وقتی که استارک در حال برنامه‌ریزی این پروژه بود، ناگهان اولتران همه چیز را بهم ریخت و با هک کردن جارویس از طریق اینترنت فرار کرد تا به یک ابرشرور تبدیل شود. حال در تایم لاین اصلی، ابرقهرمانان داستان موفق شدند تا اولتران را شکست داده و با آپلود جارویس به کالبد، ویژن را خلق کنند. در حالی که در یکی دیگر از جهان‌های موازی، اولتران موفق شد تا سنگ ذهن را به دست آورده و خودش را داخل کالبد مورد نظر آپلود کند! این عملا در این جهان به معنای پایان زندگی بشر روی زمین بود و در قسمت هشتم سریال What If…? دیدیم که او چطور با به دست آوردن کلید بمب‌های هسته‌ای، جهان انسان را به خاک و خون کشید.

با این وجود در میان افرادی که روی زمین نابود شدند، ناتاشا رومانوف و همچنین شخصیت هاکای (با صداپیشگی جرمی رنر، بازیگر نقش این همین کاراکتر در فیلم‌ها) هنوز در جت انتقام جویان و روی هوا معلق بودند تا در نتیجه این حمله هسته‌ای اولتران، زنده بمانند. اما پیش از آنکه به داستان عجیب و فوق‌العاده شگفت‌انگیز این قسمت برسیم، نمایش کوتاهی را این دو شخصیت در ابتدا و اواسط قسمت می‌بینیم که عملا نشان می‌دهد که این هاکای خیلی با نسخه اصلی فرق می‌کند!

قدرت‌های جدید شخصیت هاکای

البته بهتر است از هاکای این جهان موازی به عنوان مرحوم یاد کنیم، چراکه او متاسفانه یا خوشبختانه موفق نشد تا زنده بماند و خبری از این شخصیت در سریال مورد انتظار Hawkeye نیست. با این وجود پیش از آنکه شاهد فداکاری این کاراکتر برای زنده ماندن ناتاشا رومانوف باشیم، اولین صحنه دیده شده از این کاراکتر زمانی است که او با یک دست فلزی، پشت سر هم ده (یا شاید هم بیشتر!) تیر را پرتاب کرد و تک به تک آن‌ها به کله ربات‌های اولتران برخورد کردند! سپس می‌بینیم که ربات‌ها متوجه حضور او می‌شوند و حمله می‌کنند، اما یک شنل نامرئی باعث می‌شود تا هاکای مانند هری پاتر غیب شود! این در حالی است که درباره دست فلزی او چیزی گفته نشد و متوجه نشدیم که چرا آن را فدا کرده، اما یکی از ربات‌های اولتران وقتی متوجه شد که او با این دست تیر می‌زند، سریع آن را قطع کرد که البته در ادامه ماجرا دیدیم که چقدر راحت مجددا سر جای خود وصل می‌شود.

به هر حال این شخصیت هاکای جدید و تیر USB او که قابلیت اتصال به پلتفرم رایانه شخصی را هم دارد، متاسفانه عمر چندانی نداشت و در اواسط قسمت هشتم سریال What If…? دیدیم که درست مشابه صحنه‌ای که در ورمیر (Vormir) ناتاشا فدا شده بود، او نیز فدا می‌شود تا اینبار بلک ویدو زنده بماند. همچنین پیش از فدا شدن نیز آخرین قابلیت او نمایش داده می‌شود که یک تیر با ویژگی به وجود آوردن یک سپر بزرگ است. با این وجود هیجان این صحنه هرگز به اندازه ادامه داستان نبود؛ جایی که اولتران موفق شد تا زمین را نابود کرده و پس از رسیدن به آرامش، ناگهان ثانوس را مشاهده کند که از یک پورتال وارد شده تا سنگ ذهن او را بردارد! اما اینجا اولتران مثل ویژن در استفاده از سنگ ذهن ضعیف نبود و خیلی سریع توانست در کسری از ثانیه ثانوس را با پنج سنگ ابدیت به دو قسمت کاملا مساوی و ۵۰ – ۵۰ تقسیم کند!

به دست آوردن شش سنگ ابدیت توسط اولتران، نابودی کل جهان را به دنبال داشت و او تک به تک همه سیاره‌ها و افراد را از دم تیغ گذراند. با این حال نکته قابل توجه اینجاست وقتی که او کاپیتان مارول را هم کشت و نهایتا به یک آرامش پایانی رسید، ناگهان متوجه واچر (Watcher) شد! کسی که حق دخالت در اتفاقات پیرامون جهان‌های موازی را ندارد و حال به هدف جدید اولتران تبدیل شده است. در پایان این قسمت، پس از شکست دادن واچر و فرار او به همان زندانی که داکتر استرنج در جهان نابود شده‌اش حبس شده بود، حال اولتران به هر جهانی دسترسی دارد و می‌تواند همه را یکی پس از دیگری نابود کند. به نحوی که ظاهرا هدف اول آن، جهان ثور در قسمت هفتم خواهد بود که در آن شاهد برگزاری یک جشن فوق‌العاده بزرگ روی زمین بودیم.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا