هرماینی گرنجر در هری پاتر

آیا پدر و مادر هرماینی گرنجر در هری پاتر حافظه خود را باز می‌یابند؟

پاسخ به یکی از مبهم‌ترین و جنجالی‌ترین پرسش‌های دنیای هری پاتر

پدر و مادر هرماینی گرنجر در هری پاتر از جمله شخصیت‌های این داستان جذاب بودند که با حضور بسیار کوتاه خود در این فرنچایز، ما را دیوانه خود کردند. در این مطلب قصد داریم به اتفاقات رخ داده برای پدر و مادر هرماینی و سرگذشت آن‌ها که یکی از مبهم‌ترین اتفاقات دنیای هری پاتر است نگاهی عمیق داشته باشیم.

هرماینی گرنجر (Hermione Granger) با بازیگری فوق العاده اما واتسون (Emma Watson) یکی از محبوب‌ترین و باهوش‌ترین شخصیت‌های دنیای هری پاتر است که در نقطه‌ای، یکی از جنجالی‌ترین حرکات را در این فرنچایز انجام داده و والدین خود را جادو می‌کند! هرماینی شخصیتی وظیفه شناس و متفکر بوده که هیچ کاری را بدون تفکر پیشین انجام نمی‌دهد. زمانی که او متوجه می‌شود باید از جادو در برابر والدین خود استفاده کند، ما شاهد یکی از دراماتیک‌ترین صحنه‌های دنیای هری پاتر هستیم.

استفاده اما واتسون از این جادو در برابر والدین خود، بهترین نشانه برای اهمیت دادن او به نزدیکان خود است. به عبارت دیگر او برای در امان نگه داشتن نزدیکان خود، دست به هر کاری می‌زند! اما آیا والدین هرماینی گرنجر در هری پاتر حافظه خود را به دست می‌آورند؟

هرماینی از چه جادویی در برابر والدین خود استفاده می‌کند؟

در فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 مبارزه با ولدمورت (Voldemort) به شدت پر تنش شده و در نتیجه هرماینی با استفاده از جادوی Obliviate در برابر والدین خود استفاده کرده تا مبادا ولدمورت آن‌ها را پیدا کند. در نتیجه این جادو، آن‌ها هیچ چیز درباره هرماینی به خاطر نمی‌آورند.

جادوی Obliviate با نام‌های جادوی فراموشی یا جادوی حافظه نیز شناخته شده و بد نیست بدانید این جادو می‌تواند سبب بروز مشکلات بسیاری شود. وزارت جادو معمولا از این جادو برای در خفا ماندن از یاد و حافظه مردم عادی استفاده می‌کند! پدر و مادر هری بخشی مهم از داستان این فرنچایز هستند، اما پدر و مادر هرماینی نیز بعد از این رخداد معنایی دیگر برای ما پیدا کردند.

هرماینی خود می‌داند که نه تنها به زبان آوردن نام ولدمورت ممنوع است، بلکه هر کار نا شایستی از او ممکن است سر بزند که نزدیکان او حتی فکرش را هم نمی‌کنند. هرماینی از این جادو برای جلوگیری از رخداد چنین اتفاقاتی استفاده کرده و به عبارتی مانند همیشه بهترین روش را برگزیده است.

البته، نباید فراموش کرد که تفاوتی میان رخدادهای کتاب‌های هری پاتر و فیلم‌های هری پاتر در این بخش وجود دارد. برخی باور دارند صحنه‌های رخ داده در کتاب‌های هری پاتر، بهتر از صحنه‌های رخ داده در فیلم‌ها هستند و صحنه جادو شدن والدین هرماینی یکی از آن‌ها است. در کتاب‌ها، هرماینی خاطرات والدین خود را تغییر می‌دهد، اما در فیلم‌ها ما ورد Obliviate را می‌شنویم!

جادوی Obliviate یکی از خاطره انگیزترین جادوهای دنیای هری پاتر است. جادوهای معروف این دنیای زیبا شامل جادوی Wingardium Leviosa که اجسام را به پرواز درآورده، جادوی Reparo که همه چیز از جمله عینک هری پاتر را تعمیر کرده و جادوهای Crucio و Avada Kedavra بوده که به ترتیب سبب درد زیاد و مرگ آنی اشخاص می‌شوند.

اما در این میان تنها یک جادو است که ما را احساساتی می‌کند و آن جادوی Obliviate است که باعث می‌شود اشخاص خاطرات خود را فرموش کنند. همچنین باید دانست که دلیل و منطق هرماینی برای استفاده از این جادو در برابر والدین خود بسیار غم انگیز است. از سوی دیگر نباید فراموش کرد که ولدمورت تغییراتی را در فیلم‌ها نسبت به کتاب‌ها داشته که باعث می‌شود استفاده از این جادو توسط هرماینی منطقی به نظر رسیده و که این موضوع ما را بیش از حالت عادی احساساتی می‌کند.

ما می‌دانیم که شخصیت هرماینی شخصیتی کامل و پخته است و هرگز هیچ عملی را بدون تفکر پیشین انجام نمی‌دهد. این واقعیت که او می‌داند استفاده از Obliviate باعث فراموشی کامل والدین او شده و با این حال این کار را انجام می‌دهد، به عبارتی مهر تاییدی بر این واقعیت است و اینگونه به نظر می‌رسد که هیچ راه دیگری برای هرماینی باقی نمانده است!

آیا والدین هرماینی گرنجر در هری پاتر حافظه خود را باز می‌یابند؟

متاسفانه یا خوشبختانه فیلم‌های هری پاتر پاسخ دقیقی به پرسش مهم ما مبنی بر بازیابی خاطرات پدر و مادر هرماینی گرنجر نمی‌دهند. این پرسش یکی از قدیمی‌ترین پرسش‌های طرفداران دنیای هری پاتر بوده که دریافت پاسخ آن می‌تواند نقشی مهم در دنیای هری پاتر ایفا کند. ما همین حالا می‌دانیم که ولدمورت شخصیت منفی دنیای هری پاتر بوده و هیچ موضوعی نمی‌تواند گذشته تاریک او را برای ما روشن کند. حال فرض کنید اتفاقات رخ داده و اعمال صورت گرفته توسط ولدمورت که باعث شده هرماینی از Obliviate استفاده کند، پر نهایت سبب شود هرماینی هرگز به ملاقات والدین خود نرود! این موضوع فقط و فقط شخصیت ولدمورت را تیره‌تر می‌کند!

نویسنده رمان‌های هری پاتر، جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) در یک چت آنلاین پاسخ این پرسش مهم را به ما داده است. طبق گزارش The Leaky Cauldron، زمانی که یکی از طرفداران درباره سرآمد والدین هرماینی از او پرسید، او با جمله «او در اولین فرصت والدین خود را به خانه باز گرداند» به پرسش طرفدار پاسخ داد!

بدون شک رویارویی با چنین موضوعی پس از تماشای صحنه غم انگیز و مملو از احساسات محو شدن خاطرات والدین هرماینی، خبری خوشایند محسوب می‌شود! شخصیت هرماینی به طور کلی شخصیتی الهام بخش و دوست داشتنی بوده که به ندای قلب و مغز خود به طور همزمان گوش داده و همیشه تصمیم درست را می‌گیرد. لازم به ذکر است که اما واتسون طی یکی از مصاحبه‌های خود با Paper اشاره داشته که او از همان ابتدا حقیقت خود را در این شخصیت دیده و به عبارتی دیگر او خود و شخصیت هرماینی را دو شخص با خصوصیات واحد دانسته است. اما واتسون در ادامه اشاره داشت اولین مرتبه رویارویی او با شخصیت هرماینی گرنجر در هشت سالگی رخ داده و او از همان ابتدا شیفته این نقش شده و علاقه داشته در قالب او ایفای نقش کند.

بدون شک بسیاری از ما پس از سال‌ها تفکر به پاسخ پرسش قدیمی خود درباره پدر و مادر هرماینی گرنجر در هری پاتر رسیدیم و اطلاع داشتن از این موضوع باعث می‌شود احساس رهایی از غمی بزرگ داشته باشیم. نظر شما درباره نحوه رخ دادن این اتفاق و اجرای جادو توسط هرماینی در برابر والدین خود چیست؟ فکر می‌کنید هرماینی روش درستی را در برابر عزیزترین اشخاص زندگی خود انجام داد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

4.3 11 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا