داستان نسخه بعدی Fallout
1%
  • 0/10

چه انتظاراتی از داستان نسخه بعدی Fallout داریم؟

زمان آن رسیده که بیشتر درباره جنگ بزرگ بدانیم!

چه انتظاراتی از داستان نسخه بعدی Fallout داریم؟ ۰ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری بازی فال اوت پس از عملکرد نه چندان جالب بازی Fallout 76 زیر سوال رفت، اما بتزدا برگ برنده‌ای داشته که می‌تواند داستان نسخه بعدی Fallout را از تمام نسخه‌های پیشین جذاب‌تر کند!

سری بازی Fallout از زمان عرضه اولین نسخه در سال ۱۹۹۷ تا به امروز تغییرات زیادی به خود دیده است. دو نسخه ابتدایی این سری بازی دوست داشتنی در سبک نقش آفرینی نوبتی با دوربین ایزومتریک بالا به پایین عرضه شدند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، نسخه‌های بعدی با دوربین اول شخص و مبارزات لحظه‌ای در اختیار کاربران قرار گرفتند. بخش دیگری از این سری بازی که همیشه مورد توجه بوده، شخصیت اصلی بازی است. شخصیت اصلی هر نسخه از این سری بازی شخصیتی جدید بوده و داستانی تازه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

این سری بازی با وجود داشتن شخصیت متفاوت در هر نسخه، ماهیتی یکسان داشته و حول محور بقا در جهانی پادآرمانی و آخرالزمانی می‌چرخد! اما جزئیات داستان در هر نسخه متفاوت بوده و همین موضوع هر نسخه از سری فال اوت را برای ما خاص کرده است. برای مثال، اولین نسخه از این سری بازی شخصیت اصلی صرفا به جمع آوری مواد مورد نیاز برای بقا پرداخته و این در حالی است که شما طی چهارمین نسخه از این بازی به دنبال فرزند گم شده خود در جهانی مملو از مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی می‌گردید.

داستان‌های سری فال اوت گرچه اتفاقاتی متفاوت در بازه‌های زمانی متفاوت را برای طرفداران تعریف می‌کنند، اما همه آن‌ها اتفاقی مشترک و بسیار حیاتی در خود دارند و آن جنگ بزرگ یا همان The Great War است. نام جنگ بزرگ بارها به گوش ما رسیده، با این حال تا زمانی که کلیت داستان سری فال اوت مطلع نباشید، نمی‌توانید عظمت این رویداد بزرگ را درک کنید. حال اینگونه به نظر رسیده که تیم بتزدا (Bethesda) قصد دارد در بازی Fallout 5 بیش از همیشه به داستان جنگ بزرگ بپردازد!

داستان تک تک نسخه‌های سری فال اوت پس از جنگ بزرگ اتفاق افتاده و در حقیقت شما در این بازی در حال تجربه زندگی پس از جنگ بزرگ هستید. لازم به ذکر است که نتیجه جنگ بزرگ، استفاده مکرر از بمب‌های اتم بوده که سبب شده حیات عادی انسان‌ها از برود. موضوع دیگر که نباید فراموش کرد، زمان رخ دادن بازی‌ها است. بازی‌های فال اوت تا به امروز به صورت خطی عرضه شده‌اند. اولین نسخه در این سری بازی در سال ۲۱۶۱ رخ داده و بازی فال اوت ۴ در سال ۲۲۸۷ رخ می‌دهد.

به باور بسیاری از فعالان حوضه ویدیو گیم و البته توسعه دهندگان، تعریف داستانی پس از جنگ بزرگ، مبارزه با نیروهای سلطه جو و تلاش برای به دست آوردن آب و غذا در جهانی پادآرمانی برای طرفداران خسته کننده و تکراری شده و تیم بتزدا باید مسیر بازی را تغییر داده و از عناصری مانند سفر در زمان برای پرداختن هرچه بیشتر به جنگ بزرگ بهره ببرد.

استفاده از سفر در زمان در سری بازی Fallout

سفر در زمان یکی از ابزار همیشگی جهان‌های علمی تخیلی بوده که در کناز جذابیت بالا، دست توسعه دهندگان را برای تعریف داستانی قدرتمند باز نگه می‌دارد. این ابزار به توسعه دهندگان اجازه مقایسه جوامع در زمان گذشته، حال و آینده را داده است. بسیاری از بازی‌ها از این ابزار برای شرح تاریخ استفاده می‌کنند.

سری بازی Elder Scrolls دیگر سری بازی استودیو بتزدا در گذشته و به طور دقیق‌تر در بازی اسکایریم از این ابزار بهره برده است. این بازی در سبک فانتزی از سفر در زمان استفاده کرده تا به شخصیت اصلی بازی آموزش دهد که نیاکان او چگونه با دشمن اصلی اسکایریم به مبارزه پرداخته‌اند. شخصیت منفی بازی نیز با استفاده از همین روش در زمان جابجا شده تا بار دیگر جهان اسکایریم را تحت سلطه خود در بیاورد.

سری بازی The Elder Scrolls با استفاده از جادو، شخصیت اصلی بازی را به گذشته برد، اما انتظار می‌رود سری بازی فال اوت با استفاده از علم، شخصیت اصلی بازی را به دوران جنگ بزرگ ببرد. ما می‌توانیم تصور کنیم که بازی فال اوت ۵ شخصیت اصلی خود را به تپه‌های آپالاچیا و به ملاقات آزمایشگاه سفر در زمان پروفسور گریبلی (Professor Greebly) برده که اولین در بازی Fallout 76 به آن اشاره شد. پروفسور گریبلی همچنین اشاره داشته که از وسیله خود بارها برای رفتن به بعدهای مختلف استفاده کرده است.

اگر گریبلی حقیقت را بیان کرده باشد، بازی فال اوت ۵ این فرصت را داشته تا از این ماشین زمان استفاده کند. توسعه دهندگان حتی می‌توانند کارهای مختلف را برای مخاطب در پیپ بوی (Pip-Boy) نشان دهند. اینگونه شما نه کات سینی کوتاه و گذرا، بلکه داستانی جذاب و عمیق دریافت می‌کنید. داستان بازی می‌تواند با بردن کاربر به دوران پیش از جنگ بزرگ، اتفاقاتی که منجر به استفاده از بمب‌های اتم و در نتیجه از بین رفتن حیات عادی شده را به بهترین شکل ممکن شرح دهد. توسعه دهندگان حتی می‌توانند با ایجاد ارتباط میان دوران پیش و پس از جنگ بزرگ داستانی را تعریف کننده که هرگز در فرنچایز فال اوت تعریف نشده است!

بازی Fallout 5 پس از عملکرد نه چندان جالب بازی Fallout 76 کار سختی پیش رو دارد، با این حال ابزار عرضه عنوانی عالی در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد. نظر شما درباره داستان نسخه بعدی Fallout چیست؟ فکر می‌کنید تا کجا در این بازی به جنگ بزرگ پرداخته شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments