تاریخ جدید اکران The French Dispatch اثر جدید وس اندرسون اعلام شد

این فیلم نخست در جشنواره‌ها به نمایش درمی‌آید

تاریخ جدید اکران The French Dispatch

خبرگزاری IndieWire به واسطه یک گزارش اختصاصی تاریخ جدید اکران The French Dispatch به کارگردانی وس اندرسون را اعلام کرده است.

اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی گزارشی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه وس اندرسون (Wes Anderson) فیلمساز مشهور آمریکایی روی اثر جدید خود کار می‌کند که موزیکال بوده و در فرانسه پس از جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. منابع غیررسمی همچنین مدعی شده بودند ناتالی پورتمن (Natalie Portman)، برد پیت (Brad Pitt) و لئا سیدو (Léa Seydoux) به تیم بازیگری پیوسته‌اند. با گذشت مدتی، مشخص شد پورتمن و پیت هیچ گونه مشارکتی در پروژه ندارند اما سیدو یکی از نقش‌ها را بر عهده گرفته است. در ضمن، این فیلم The French Dispatch نام داشته و برخلاف گزارش‌های اولیه، به هیچ وجه موزیکال نیست.

سرچ‌لاین پیکچرز، زیرمجموعه والت دیزنی بوده و در زمینه نشر آثار سینمایی فعالیت دارد. این استودیو قصد داشت The French Dispatch را در جشنواره کن سال گذشته به نمایش گذاشته و سپس آن را در ماه جولای روی پرده نقره‌ای ببرد. با همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیل شدن سینماها، سرچ‌لایت مانند دیگر فعالان این حوزه آثار خود را تاخیر زد تا شرایط بهبود یابد. جدیدترین اثر وس اندرسون طی ماه‌های بعد چند بار دیگر تاریخ اکران خود را از دست داد تا سرنوشتش در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

تاریخ جدید اکران The French Dispatch به لطف گزارش اخیر وب سایت IndieWire مشخص شده است. بدین ترتیب، فیلم کمدی و درام از تاریخ ۳۰ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ اکتبر) روی پرده نقره‌ای خواهد آمد. نگارنده مطلب در بخش دیگری از متن خود گفت اثر جدید وس اندرسون در ماه جولای به جشنواره کن رفته و در آنجا برای حاضران پخش خواهد شد. سپس شاهد حضور در جشنواره فیلم نیویورک و نمایش آن خواهیم بود. جشنواره فیلم نیویورک برای برگزاری در در پاییز امسال برنامه‌ریزی شده است. در ضمن، از آن‌جایی که واکیسناسیون آغاز شده و شرایط در سیاری از کشورها بهبود یافته، به احتمال زیاد تغییر دیگری در برنامه‌ریزی‌های سرچ‌لایت پیکچرز رخ نخواهد داد.

The French Dispatch حول محور روزنامه‌نگاری بوده و یک آنتالوژی محسوب می‎‌شود؛ به بیان دقیق‌تر، این فیلم سه داستان مستقل از هم را روایت می‌شود. داستان اول، از «اعتراضات مه ۱۹۶۸ فرانسه» الهام گرفته شده است. داستان دوم، حول محور یک فروشنده آثار هنری می‌چرخد. در حال حاضر اطلاعاتی از داستان سوم در دسترس نیست اما انتظار می‌رود با نزدیک شدن به زمان اکران و انتشار تریلر، جزئیات بیشتری در این باره موجود شود. در ضمن، وس اندرسون در صحبت‌های اخیر خود تاکید داشت اثر جدید او یک فیلم سیاسی نیست. با این حال، موضوعی مانند آزادی رسانه در آن مطرح می‌شود.

از بازیگران می‌توان آدرین برودی (Adrien Brody)، فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand)، تیموتی شالامی (Timothée Chalamet)، جفری رایت (Jeffrey Wright)، بیل مری (Bill Murray)، اوون ویلسون (Owen Wilson)، الیزابت ماس (Elisabeth Moss)، ادوارد نورتون (Edward Norton) و ویلیام دفو (Willem Dafoe) را نام برد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا