ارتباط ونزدی قدیمی دهه ۹۰ با صحنه پایانی سریال Wednesday چیست؟

قاتل‌های سریالی درست شبیه به دیگران هستند

در صحنه پایانی سریال Wednesday کریستینا ریچی (Christina Ricci)، بازیگر قدیمی نقش ونزدی آدامز ارتباط جالبی با فیلم The Addams Family را نشان می‌دهد.

در حال حاضر سریال ونزدی یکی از محبوب‌ترین‌هایی است که ترند آن هنوز هم پس از گذشت بیش از یک ماه از تاریخ پخش تمام نشده، و در عین حال افراد بیشتری در حال تماشای این اثر جذاب هستند. تیم برتون (Tim Burton)، کارگردان معروف آثاری مانند Beetlejuice و Edward Scissorhands، هدایت ساخت این سریال هیجان‌انگیز را بر عهده داشت و موفق شد تا یکبار دیگر نظر طرفداران آثار گوتیک را به خود جلب کند.

جنا اورتگا (Jenna Ortega) در این سریال نقش ونزدی آدامز را بازی می‌کند و داستان کاملا درباره او خواهد بود؛ دختری که در روز ساعت خاصی را به نوشتن با ماشین تایپ اختصاص می‌دهد، سیاه و سفید می‌پوشد و در میان افراد عجیب و غریب هم عجیب است! این ایده که می‌توان به جای کل خانواده آدامز، تمرکز را روی شخصیت ونزدی گذاشت، حرکت جالبی بود که نویسنده داستان این اثر در نظر گرفته بود، اما نکته جالب درباره سریال Wednesday اینجاست که در آن، ما دو بازیگر نقش ونزدی داریم!

در واقع جنا اورتگا نقش ونزدی را بازی می‌کند، در حالی که بازیگر قدیمی این نقش، کریستینا ریچی هم در سریال حضور دارد. ریچی در دهه ۹۰ میلادی در فیلم‌های سری The Addams Family نقش ونزدی آدامز را بازی کرده بود؛ موردی که هنوز هم طرفداران آن را یکی از بهترین‌ها می‌دانند. با این وجود در سریال Wednesday او در نقش مارلین ثورن‌هیل (Marilyn Thornhill) حاضر می‌شود؛ کسی که در داستان فصل اول نقش بسیار کلیدی را بازی کرده و یک دیالوگ بسیار جالب از ونزدی آدامز قدیمی را بازی می‌کند!

صحنه پایانی سریال Wednesday ارتباط جالبی با فیلم خانواده آدامز را نشان می‌دهد

در سریال ونزدی ما می‌بینیم که بازیگر قدیمی فیلم خانواده آدامز، در نقش مارلین ثورن‌هیل ظاهر می‌شود. او در ابتدا اصلا از هویت اصلی خود رونمایی نمی‌کند و تا آخرین لحظه طرفداران نمی‌دانند که قاتل اصلی پشت پرده کیست. با این وجود، در قسمت پایانی سریال Wednesday بالاخره می‌بینیم که هویت اصلی این شخصیت، فردی به نام لاورل گیتس (Laurel Gates) است که به شهر جریکو (Jericho) برگشته تا تمامی طرد شده‌های مدرسه نورمور را بکشد و نابود کند.

با این وجود وقتی که می‌بینیم ونزدی قدیمی در نقش جدید خود، افرادی را می‌کشد و به عنوان قاتل سریالی داستان معرفی می‌شود، این اقدام ما را به یاد یک دیالوگ جالب از فیلم دهه ۹۰ خانواده آدامز می‌اندازد. در آن اثر سینمایی، شخصیت ونزدی یک دیالوگ خیلی جالب داشت؛ وقتی که دیگران برای جشن هالووین آماده می‌شدند و هرکس لباس خاصی را برای ترساندن بقیه پوشیده بود، ونزدی با همان لباس سیاه و سفید همیشگی خود در صحنه حاضر شد. هنگامی که از او می‌پرسند چرا لباس هالووینی به تن ندارد، او جواب می‌دهد «من یه قاتل دیوونه‌م. اونا قیافه‌شون درست مثل بقیه‌ست».

این دیالوگ عملا چیزی است که در صحنه پایانی سریال Wednesday می‌بینیم؛ یک قاتل سریالی که در کل داستان مثل بقیه ایستاده بود و هیچ تفاوتی را با سایر افراد نداشت! در واقع حتی در یکی از قسمت‌های سریال ما می‌بینیم که مارلین ثورن‌هیل برای ونزدی توضیح می‌دهد که او یک فرد عادی است و جایگاه خاصی بین طردشده‌ها ندارد. با این وجود، در آخر می‌بینیم که ونزدی قدیمی دهه ۹۰ همان دیالوگی که گفته بود را در سریال Wednesday بازی می‌کند؛ یک قاتل سریالی که درست مثل بقیه افراد و عادی رفتار می‌کند.

4.3 34 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا