ترتیب تماشای فیلم های ناروتو
1%
  • 0/10

ترتیب تماشای فیلم های ناروتو

ماجراجویی با شینوبی‌های دهکده کونوها

ترتیب تماشای فیلم های ناروتو ۹ ۱۳ تیر ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

به عنوان نمونه‌ای از طولانی‌ترین انیمه‌های شونن در ۲۰ سال اخیر، تعجبی ندارد که فرنچایز ناروتو را چیز‌ی بیشتر از سریال انیمه‌ای و مانگا تشکیل دهد. در حالی که فیلم های انیمه ناروتو در تعداد کم عرضه شده است و مانند دیگر انیمه‌ها عمل نمی‌کند، همچنان می‌تواند برای دنبال کنندگان و طرفداران این انیمه جذاب واقع شود. 

البته این موضوع نیز باید ذکر شود که برخی از فیلم های ناروتو توسط مخاطبان خسته کننده خطاب می‌شوند و از محبوبیت کمتری بهره‌مند هستند. این فیلم‌ها ربط چندانی به موضوع اصلی داستان ندارد و تماشا کردن آن‌ها ضروری نیست. با این حال فیلم های ناروتو را می‌توانید هنگام تماشای مجموعه اصلی یا پس از اتمام آن تماشا کنید. در ادامه این لیست با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که قرار است به معرفی و بررسی فیلم های انیمه ناروتو از قدیمی‌ترین به جدید‌ترین بپردازیم. 

۱۰. نبرد نینجایی در سرزمین برف

سال عرضه: ۲۰۰۴

فیلم نبرد نینجایی در سرزمین برف (Clash in the Land of Snow) استانداردهای ناروتو را در اوایل داستان خود بالا می‌برد. در این فیلم تیم ۷ برای محافظت از یک بازیگر مشهور استخدام می‌شوند، و این موضوع نمایانگر همکاری شخصیت‌های محبوب مجموعه ناروتو است. این اتفاق پیش از ناپدید شدن ساسکه (Sasuke) رخ می‌دهد. به همین سبب باری دیگر ساسکه نیز در ماموریت‌های دهکده کونوها شرکت می‌کند. تماشای این قاب برای دنبال کنندگان ناروتو خاطره‌انگیز محسوب می‌شود، چرا که آن‌ها فرصت محدودی برای دیدن تیم ۷ در کنار یکدیگر داشتند. 

شرور اصلی این فیلم شخصیتی به نام دوتو (Doto) است. دوتو رهبر سرزمین برفی بوده و مهارت‌های بسیاری را در بر می‌گیرد. قدرت انتشار یخ او می‌توانست دوتو را به رقیبی سرسخت تبدیل کند که برای تیم تازه وارد ۷ چالشی بزرگ محسوب می‌شود. او از مهارت انتشار یخ برای ساختن مجسمه‌های غول پیکر استفاده می‌کرد تا در برابر دشمنانش پیروز و سربلند بیرون بیاید. مانند دیگر شروران انیمه ناروتو، دوتو نیز تنها به منافع  خود فکر می‌کرد و دیگران برای او ارزش خاصی نداشتند. نبرد نینجایی در سرزمین برف با امتیاز ۶.۶ در IMDb به عنوان نمونه‌ای بهترین و البته قدیمی‌ترین فیلم های انیمه ناروتو در این لیست قرار می‌گیرد.

۹. افسانه سنگ گلل

سال عرضه: ۲۰۰۵

در فیلم افسانه سنگ گلل (Legend of the Stone of Gelel) تیم هفت تغییر یافته و به جای ساسکه، شیکامارو نارا (Shikamaru Nara) حضور می‌یابد. فیلم با نمایش این تیم در حال یافتن یک موش گمشده آغاز می‌شود، اما ماموریت آن‌ها به زودی به یک مبارزه در برابر جنگجویان رباتیک عجیب و غریب و مردی که مشتاق است دنیا را به شکل مورد پسند خود بازسازی کند تغییر می‌یابد. در این انیمه ناروتو ورژن دیگری را از تکنیک راسنگان خود ایجاد می‌کند. نکته برجسته فیلم افسانه سگ گلل قطعا راسنگان ویژه ناروتو است. راسنگانی که او استفاده می‌کند سبز و نارنجی بوده و ثابت می‌کند که برای از بین بردن بهترین سد کافی است. 

سنگ گلل منبع قدرت فوق‌العاده‌ای است که به مصرف کنندگان خود اجازه پادشاهی را می‌دهد. شرور اصلی این فیلم شخصیتی به نام هایدو (Haido) بود که برای به دست آوردن این سنگ تلاش می‌کرد. دلیل این کار هایدو کنترل و پادشاهی بر دیگر افراد بود. پس از اینکه هایدو موفق می‌شود سنگ افسانه‌ای گلل را به دست آورد از چنان قدرتی بهره‌مند می‌شود که در عین حال می‌تواند چندین سرباز را شکست دهد. فیلم افسانه سنگ گلل با امتیاز ۶.۴ در IMDb دومین و موردی دیگر از تماشایی‌ترین فیلم های انیمه ناروتو است. 

۸. نگهبانان قلمرو ماه

سال عرضه: ۲۰۰۶

فیلم نگهبانان قلمرو ماه (Guardians of the Crescent Moon Kingdom) دوران کودکی شخصیت های انیمه ناروتو را در بر می‌گیرد. تیم ۷ به ماموریت دیگری فرستاده می‌شوند، با این تفاوت که راک لی (Rock Lee) جایگزین شخصیت ساسکه می‌شود. در این ماموریت تیم هفت باید از شاهزاده قلمرو ماه محافظت کنند در حالی که این شاهزاده شخصیتی دردسرساز است. در ادامه راک لی و ناروتو تکنیک‌های جدید در مبارز خود یاد می‌گیرند، اما با توجه به اینکه فیلم های ناروتو ربطی به داستان اصلی آن ندارد، باری دیگر از این تکنیک‌ها استفاده نشد. با اینکه ساسکه همراه تیم نبود، راک لی توانست جای او را تا حد قابل قبولی پر کند. وجود شخصیت آتشین راک لی و همکاری او با ناروتو باعث می شود تماشای این فیلم برای طرفداران ناروتو لذت‌بخش واقع شود. 

شرور اصلی فیلم نگهبانان قلمرو ماه از نینجوتسو خاصی استفاده نمی‌کرد، و این موضوع باعث سردرگمی دنبال کنندگان می‌شود. با این حال شابادابا (Shabadaba) می‌توانست شخصیت‌های دیگر را با یکدیگر دشمن سازد، و باعث درگیری در میان آن‌ها می‌شود، و این موضوع باعث می‌شود در مقایسه با دیگر شروران اصلی فیلم های انیمه ناروتو، شابادابا جدی گرفته نشود. با وجود تمام این تفاسیر، فیلم نگهبانان قلمرو ماه با امتیاز ۶.۳ در IMDb به عنوان سومین فیلم منتشر شده از داستان ناروتو در این لیست قرار می‌گیرد. 

۷. فیلم ناروتو شیپودن

سال عرضه: ۲۰۰۷

فیلم ناروتو شیپودن (Naruto Shippuden the Movie) به عنوان اولین فیلم پس از دوران نوجوانی ناروتو در سال ۲۰۰۷ عرضه می‌شود. در این فیلم ناروتو، ساکورا (Sakuraنجی (Neji) و راک لی در مقابل شروری به نام موریو (Moryo) می‌ایستند که قصد دارد جهان را نابود کند. این فیلم گاهی اوقات عجیب و غریب خطاب می‌شود و این موضوع نیز دلیلی قانع کننده دارد؛ در طول فیلم ناروتو شیپودن پس از اینکه راک لی با خوردن این آب‌نبات الکلی هوش و اختیار خود را از دست می‌دهد یک نفر را به بدترین شکل شکست می‌دهد. همچنین در ادامه ناروتو قبول می‌کند فرزند یک کشیش شود، در حالی که سرنوشت آینده خود را نمی‌داند. 

پس از اینکه موریو به نهایت قدرت خود می‌رسد، مهارت‌های جدید را استفاده می‌کند. او می‌تواند یک ارتش را برای مبارزه با دشمنان خلق کند که از سنگ ساخته شده‌اند و شکست آن‌ها تقریبا غیر ممکن است. همچنین موریو می‌تواند دشمنان خود را در تاریکی غرق کند و قدرت بینایی را از آن‌ها بگیرد. فیلم ناروتو شیپودن با امتیاز ۶.۷ در IMDb به عنوان چهارمین فیلم مجموعه ناروتو در این لیست قرار می‌گیرد.

۶. فیلم ناروتو شیپودن: رابطه‌ها

سال عرضه:‌۲۰۰۸

در فیلم ناروتو شیپودن: رابطه‌ها (Naruto Shippuden the Movie: Bonds)، برای انتقام دومین جنگ بزرگ شینوبی‌ها، سرزمین آسمان به کونوها حمله می‌کنند. شینوبی‌هایی که برای متوقف کردن آن‌ها حاضر می‌شوند به همکاری ناروتو، ساکورا و هیناتا (Hinata) خلاصه می‌شود. در حالی که آن‌ها باید سعی کنند تا حمله‌های شیطانی دهکده آسمان را دفع کنند، یک هیولای دم‌دار در مقابل آن‌ها ظاهر شده و چاکرا را مانند زالو جذب می‌کند، که این اتفاق برای ناروتو و دوستانش مشکل ساز می‌شود. این فیلم بی‌دلیل رابطه‌ها نامیده نمی‌شود، چرا که در طول استقامت‌ها ناروتو و دوستانش، ساسکه برای کمک به آن‌ها باز می‌گردد.

ناروتو و ساسکه باری دیگر برای شکست دادن شرور اصلی داستان، شینو (Shinno) با یکدیگر همکاری می‌کنند. تماشای این صحنه برای طرفداران انیمه ناروتو نوستالژی محسوب شده و اوقات خوشی را برای آن‌ها می‌سازد. از طرفی دیگر شینو یک شرور قدرتمند محسوب می‌شد که شکست دادن آن کار راحتی نبود. او در کنترل و استفاده چاکرا تاریک استاد است، بنابراین ناروتو و ساسکه را به شدت به چالش می‌کشد. انیمه فیلم ناروتو شیپودن: رابطه‌ها با امتیاز ۶.۸ در IMDb به پنجمین و البته یکی از بهترین فیلم های انیمه ناروتو تبدیل می شود. 

۵. فیلم ناروتو شیپودن: وارثان اراده آتش

سال عرضه: ۲۰۰۹

پس از اینکه افراد بسیاری قدرت ککی گنکای خود را از دست می دهند، برخی از شینوبی‌های رتبه بالا به اینکه ممکن است سرزمین آتش به فکر راه اندازی جنگ بزرگ نینجاها باشد مشکوک می‌شوند. در ادامه فیلم وارثان اراده آتش (The Will Of Fire)، سای (Sai)، ساکورا و ناروتو سعی دارند به واقعیت اصلی برسند. دشمنان بسیاری سد راه آن‌ها قرار می‌گیرد، و کاکاشی (Kakashi) کنترل شده، در حالی که اختیاری از خود ندارد نیز جزوی از آن‌ها است. مانند دیگر فیلم‌ها، ناروتو با راسنگان خود دشمنان را شکست می‌دهد. البته ناگفته نماند که موفق می‌شود تکنیک راسنگان باد را نیز کشف کند که با توجه به جدا بودن فیلم‌ها از داستان اصلی، دیگر شاهد استفاده شدن آن نبودیم.

 این فیلم لحظه‌های خنده‌دار و کمدی خاصی را در خود جای داده است که می توان گفت تا حد قابل قبولی جدیت داستان را در خود حل می‌کند. هیروکو (Hiruko) شرور اصلی این فیلم است، و باید اقرار کرد که یکی از دردسرسازترین شخصیت‌های این مجموعه است، به حدی که حضور او در سریال ناروتو می‌توانست مشکلات بسیاری را برای نینجاها به وجود بیاورد. جهت منافع شخصی، هیروکو قصد داشت چهارمین جنگ بزرگ شینوبی‌ها را آغاز کند، که در این بین نینجاهای دهکده کونوها سد راه او می‌شوند. فیلم وارثان اراده آتش، به عنوان ششمین فیلم ناروتو با امتیاز ۷.۰ در IMDb به این لیست افزوده می‌شود. 

۴. فیلم ناروتو شیپودن: برج گمشده

سال عرضه: ۲۰۱۰

تقریبا تمامی داستان‌ها ناروتو از مضمون خطر نابودی کونوها یا کل جهان تبعیت می‌کنند، و فیلم برج گمشده (The Lost Tower) نیز نمونه دیگری از این آثار است. در این فیلم، ناروتو به همراه یاماتو (Yamato) به بیست سال قبل سفر می‌کنند. آن‌ها با میناتو (Minato) و کاکاشی کودک آشنا شده برای از بین بردن یک برج قدیمی ماموریتی خطرناک را آغاز می‌کنند. این برج منبع بزرگی از چاکرا است که توسط شخصیتی به نام موکاده (Mukade) مورد سواستفاده قرار می‌گیرد. نکته طلایی این فیلم ملاقات ناروتو و پدرش است، که در ادامه برای از بین بردن دشمن همکاری کرده و لحظات جالبی را به ارمغان می‌آورند. 

موکاده شخصیتی با آرزوهای بزرگ بود که تصمیم گرفت برای رسیدن به آن‌ها از هر روشی استفاده کند. او می‌خواست گذشته را تغییر دهد و وزیری با نفوذ شود. بدن اصلی این شرور جسور ضعیف بود، بنابراین از یک عروسک به عنوان بدن خود استفاده کرده و سلاح‌های جنگی بسیاری را بر روی آن نصب کرد. فیلم برج گمشده به عنوان هفتمین فیلم انیمه ناروتو با امتیاز ۶.۸ در IMDb به این لیست اضافه می‌شود. 

۳. فیلم ناروتو شیپودن: زندان خون

ساله عرضه: ۲۰۱۱

در تیتراژ نخستین فیلم زندان خون (Blood Prison)، ناروتو را مشاهده می‌کنید که به دلیل توطعه‌های آزاد کردن یک زندانی در مقابل چهار رایکاگه قرار می‌گیرد. در پایان این فیلم، ناروتو تقریبا شکست خورده و در حال مرگ است، و این موضوع جز معدود لحظاتی است که ناروتو را به عنوان یک شخصیت بازنده می‌بینیم. این فیلم استفاده از تکنیک ویژه آتش را نشان می‌دهد که می‌تواند چاکرای یک فرد را مهر و موم کند. هنگامی که مهر و موم بر روی کاربر قرار می‌گیرد، آن‌ها نمی‌توانند بیش از حد آن را اعمال کنند چرا که با  شعله آتش می‌میرند. این یک تکنیک بسیار قدرتمند بود و بسیاری از طرفداران دوست داشتند یکی از اوچیها از چیزی مشابه آن در انیمه استفاده کنند.

مانند دیگر شروران فیلم های ناروتو، موکو (Muku) شرور داستان فیلم زندان خون، گذشته سختی را پشت سر گذاشته است. همانطور که می‌دانید شرورها از همان ابتدا به عنوان یک شخص بی‌رحم متولد نمی‌شوند، بلکه با بدی‌های روزگار به موجودی پلید تبدیل می‌شوند. موکو می‌توانست از تکنیک آتش استفاده کند و این موضوع او را به یکی از سرسخت‌ترین دشمنان ناروتو تبدیل می‌کند. فیلم زندان خون با امتیاز ۷.۱ در IMDb به عنوان نمونه‌ای بهترین فیلم های انیمه ناروتو به این لیست اضافه می‌شود. 

۲. فیلم ناروتو شیپودن: راه نینجایی

سال عرضه: ۲۰۱۲

در یک داستان فرعی تا حدودی عجیب که شامل آکاتسوکی (Akatsuki)، توبی (Tobi) و زتسو سفید (White Zetsu) می‌شود، ناروتو و ساکورا در حالی که توبی سعی می‌کند به طومار ماه سرخ دست یابد، به نسخه‌ای مینیاتوری از تسوکویومی بی‌نهایت فرستاده می‌شوند. این فیلم راهی است برای ناروتو تا نوع زندگی را که از دست داده بود ببیند، در حالی که والدینش زنده هستند ببیند. نقطه برجسته فیلم بخشی است که واقعیتی جایگزین را به بینندگان نشان می‌دهد. ناروتو و ساکورا نسخه‌های متفاوتی از دوستان خود می‌بینند که به آن‌ها درس‌های ارزشمند زیادی می‌آموزند.

شرور اصلی این داستان به نام منما (Menma)، وجه مقابل و منفی ناروتو است که در ادامه با آن مواجه می‌شود. منما جینچوریکی نه دم مشکی محسوب می‌شود، و مبارزه ناروتو به او مانند درگیری در مقابل آیینه است. پس از اینکه توبی کنترل بدن او را به دست گرفت، منما به طور موقت شارینگان را به دست می‌آورد. همه این توانایی‌ها منما را به یک نیروی قابل حساب تبدیل می‌کند و قهرمان داستان باید سخت تلاش کند تا او را شکست دهد. فیلم راه نینجایی (Road to Ninja) به عنوان نهمین فیلم ناروتو با امتیاز ۷.۶ در IMDb به این لیست افزوده می‌شود.

۱. فیلم ناروتو شیپودن: آخرین

سال عرضه: ۲۰۱۴

دو سال پس از پایان ناروتو شیپودن، خواهر هیناتا توسط تونری (Toneri)، یکی از اعضای قبیله اوتسوتسوکی، ربوده می‌شود تا چشمان بیاکوگان او را بگیرد. علاوه بر دیدن اینکه ناروتو در این دو سال چقدر پیشرفت کرده است، آخرین (The Last) سرانجام داستان عاشقانه ناروتو و هیناتا را که از قبل برای اکثر سریال‌ها مورد کنایه قرار گرفته بود، مورد هدف قرار می‌دهد.

در حین مبارزه، ناروتو از شش راه حکیم برای حمله به تونری استفاده می‌کند که منجر به نابودی تقریباً کل ماه می‌شود. این لحظه مهمی برای طرفداران ناروتو بود، زیرا آن‌ها به این باور رسیده بودند که قهرمان با گذشت زمان ضعیف‌تر شده است. اما عملکرد او مقابل تونری ثابت کرد که او قوی تر از همیشه حضور می‌آيد. وقتی تونری بیاکوگان هانابی (Hanabi) را دزدید، تنسیگان را در چشمانش بیدار کرد. این به او امکان دسترسی به توانایی‌های مختلف از جمله حالت چاکرای تنسیگان و توپ‌های جستجوی حقیقت را داد. تونری با این قدرت ها توانست دردسرهای زیادی را برای ناروتو و دوستانش ایجاد کند. فیلم آخرین، به عنوان آخرین فیلم ناروتو شیپودن در این لیست قرار می‌گیرد و موفق شده است در IMDb امتیاز ۷.۶ یا بالاترین امتیاز را تصاحب کند، به همین سبب تماشای آن حتما به طرفداران انیمه ناروتو پیشنهاد می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments