تماشا کنید: اولین کلیپ از فیلم کنسل شده مرد عنکبوتی منتشر شد

فن فیلمی که پتانسیل بالایی داشت

تماشا کنید: اولین کلیپ از فیلم کنسل شده مرد عنکبوتی منتشر شد پارسا خلیلی ۹ ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ مارول

اگر رابطه خوبی با پلتفرم یوتیوب داشته باشید، حتما از فن فیلم Spider-Man: Lotus و حواشی مربوط به آن باخبرید. به‌دنبال توقف مراحل تولید، اعضای تیم VFX روز گذشته از اولین کلیپ فیلم کنسل شده مرد عنکبوتی رونمایی کردند.

مرد عنکبوتی یکی از معدود شخصیت‌های خیالی است که توانسته بعد از گذشت ۶۰ سال، همچنان محبوبیت خود را بین مردم سراسر دنیا حفظ کند. هرساله فیلم، انیمیشن و بازی‌های ویدیویی بسیاری با محوریت این شخصیت دوست داشتنی ساخته می‌شوند که یکی از آنها Spider-Man: Lotus است. فیلمی که حاصل تلاش چندین هوادار است و درست مثل The Amazing Spider-Man 2، مرگ گوئن استیسی را به‌تصویر می‌کشد.

اولین تریلر فیلم در ماه اکتبر سال گذشته نمایش داده شد و توانست ضمن به‌دست آوردن دو میلیون و چهارصدهزار بازدید، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. با این حال، به‌دلیل اظهارات جنجالی مبنی بر نژادپرست بودن واردن وین (Warden Wayne)، بازیگر نقش اصلی و کارگردان، متاسفانه اعضای تیم VFX از پروژه کناره گیری کردند و درنهایت اکران فیلم لغو شد.

روز گذشته مکس آرنهمر (Max Aurnhammer)، یکی از اعضای تیم VFX که روی جلوه‌های ویژه Spider-Man: Lotus کار می‌کرد، به‌همراه چند تن از همکارانش ویدیویی در یوتیوب منتشر کردند که علاوه بر توضیح دادن پروسه تولید، نگاهی ویژه به اولین کلیپ رسمی فیلم داشت. طبق صحبت‌های مکس این فیلم با بودجه بیست و پنج هزار دلاری در دست ساخت بود و می‌توانست با بسیاری از پروژه‌های کوچک رقابت کند. البته بدون بودجه‌های عظیم مارول و سونی، ساخت سکانس‌های اکشن باکیفیت کمی دشوار است، اما با درنظر گرفتن منابع محدود تیم، به نظر می‌رسد این فیلم کنسل شده مرد عنکبوتی پتانسیل بالایی داشته که متاسفانه به خاطر برخی مسائل هدر رفت.

صرف نظر از اتفاق‌های رخ داده، این کلیپ کوتاه ثابت می‌کند که افراد با استعداد و سخت کوش بسیاری در دنیا وجود دارد که اگر منابع مورد نیاز در اختیارشان قرار بگیرد، می‌توانند بهتر از هر استودیوی دیگری به خلق آثار به‌یادماندنی برای طرفداران بپردازند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا کنسل شدن این فیلم اقدام درستی بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا