کارگردان فیلم Warcraft داستان قسمت‌های دوم و سوم را فاش کرد

دنباله‌های وارکرفت هرگز ساخته نخواهند شد

کارگردان فیلم Warcraft

دانکن جونز کارگردان فیلم Warcraft با انتشار دو پست از طریق حساب کاربری خود در توییتر داستان قسمت‌های دوم و سوم را فاش کرد.

اقتباس سینمایی سری بازی‌های وارکرفت با هدف جلب نظر طرفداران قدیمی و صد البته مخاطبان جدید در سال ۲۰۱۶ میلادی راهی سینماهای سراسر جهان شد. این فیلم که با نام Warcraft شناخته می‌شود، علی‌رغم جلوه‌های ویژه‌ی عالی بازخوردهای منفی‌ای را دریافت کرد و نهایتا ۴۳۳ میلیون دلار فروخت، در حالی که برای سوددهی باید مرز ۴۵۰ میلیون دلار را رد می‌کرد. همین عملکرد ضعیف هم باعث شد بلیزارد اینترتینمنت و یونیورسال پیکچرز برنامه‌های مربوط به ساخت قسمت‌های دوم و سوم را برای همیشه کنار بگذارند.

افزایش محبوبیت بازی‌های ویدیویی طی سال‌های گذشته بسیاری از استودیوهای فیلمسازی را مجاب کرده تا اقتباس سینمایی عناوین محبوب را تولید کنند اما در اکثر مواقع نتیجه آن چیزی نبوده که باید باشد. در این میان، تنها دو فیلم Detective Pikachu محصول سال ۲۰۱۹ میلادی و فیلم Sonic the Hedgehog محصول سال ۲۰۲۰ توانستند گلیم خود را از آب بیرون بکشند. به واسطه‌ی موفقیت‌هایی که این اثر دو رقم زدند، قسمت دوم آن‌ها در دست ساخت قرار داد. البته هر دو در مرحله‌ی اولیه‌ی ساخت قرار داشته و نباید منتظر اکرانشان طی ماه‌های آینده باشیم.

یکی از کاربران توییتر چندی پیش متنی را منتشر و دانکن جونز (Duncan Jones) را به خاطر فیلم Warcraft مورد تمجید قرار داد. این کاربر سپس در توییتی دیگر پرسید آیا برنامه‌ای برای ساخت قسمت‌های بعدی وجود داشت یا خیر. جونز در پاسخ برنامه‌ریزی برای ساخت قسمت‌های دوم و سوم را تایید کرد و جزئیاتی را از فیلمنامه‌ی آن‌ها به اشتراک گذاشت. توجه داشته باشید جملاتی که در ادامه می‌خوانید طرح‌های کلی فیلمنامه‌های قسمت دوم و سوم هستند:

در قسمت دوم، نسخه‌ی جوان گوئل/ثرول را می‌دیدیم که در کمپ گلادیاتوری بلک‌مور حضور دارد. او در آنجا با تائورن آشنا شده و سپس اطلاعاتی را درباره‌ی سرزمینی در غرب به‌دست می‌آورد که می‌تواند در آنجا متحدانی پیدا کرده و خانه‌ای جدید برای مردم خود بسازد.

در قسمت سوم گوئل را در شرایطی می‌دیدیم که مشغول جمع آوری و متحد کردن گروه‌های اُرک از سراسر امپراتوری شرقی است تا بتواند شرایط را برای سفری خطرناک به کالیمدور و نهایتا تاسیس شهر اورگیمار آماده کند.

داستان این سه‌گانه به‌طور کلی بر پایه‌ی تحقق وعده‌ی دوروتان برای ایجاد یک خانه‌ی جدید برای مردمش نوشته شده بود.

کارگردان فیلم Warcraft در نهایت گفت قسمت‌های دوم و سوم تحت هیچ شرایطی ساخته نمی‌شوند و در نتیجه، بهتر است طرفداران به سراغ World of Warcraft بروند؛ عنوانی که به طور مکرر به‌روزرسانی‌های جدیدی را دریافت می‌کند. در ضمن، دانکن جونز در حال حاضر مشغول ساخت اقتباس سینمایی Rogue Trooper است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا