استودیو مارول به‌صورت غیرمستقیم سرنوشت فصل دوم سریال WandaVision را مشخص کرد

سوالی که همه دنبال جوابش بودند

استودیو مارول به‌صورت غیرمستقیم سرنوشت فصل دوم سریال WandaVision را مشخص کرد پارسا خلیلی ۵ ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ مارول
فصل دوم سریال WandaVision

بعد از گذشت تقریبا سه سال از استریمش روی سرویس دیزنی پلاس، استودیو مارول بالاخره سرنوشت فصل دوم سریال WandaVision را مشخص کرد.

ماه ژانویه سال ۲۰۲۱، در اوج همه‌گیری ویروس کرونا، استودیو مارول با پخش اولین سریال تلویزیونی خود از سرویس استریم دیزنی پلاس، فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را آغاز کرد. مجموعه نه قسمتی WandaVision به رهبری الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) و پل بتانی (Paul Bettany) روایت‌گر داستان عاشقانه واندا ماکسیموف و ویژن بود که پیرو وقایع حماسه بی‌نهایت در شهر وست ویو زندگی جدیدی را آغاز کرده بودند.

از همان قسمت اول مشخص بود که داستان سیتکامی واندا کمی عجیبه و خیلی با عقل جور درنمی‌آید. با پخش هر قسمت تکه‌ای از پازل سر جای خود قرار می‌گرفت تا اینکه مشخص شد زندگی جدید آنها ساختگی است و این واندا است که با استفاده از قدرت‌هایش همه چیز را کنترل می‌کند. بعد از پستی و بلندی‌های متعدد، قویترین انتقامجوی فرانچایز متوجه شد که رویای شیرین خود به کابوس اهالی وست ویو تبدیل شده است. وقتی دفتر وست ویو بسته شد، واندا به کتاب دارک‌هولد مسلط شد و در دنباله مولتی‌ورسی Doctor Strange 2 وارد مسیری تاریک شد، مسیری که درنهایت به مرگش ختم شد.

مرگ شک برانگیز واندا در دنباله دکتر استرنج باعث شده تا گمانه‌زنی‌های متعددی درباره نجات پیدا کردن واندا و بازگشتش به دنیای سینمایی مارول مطرح شود. حالا به‌تازگی استودیو مارول با رونمایی از نسخه‌ فیزیکی برخی سریال‌های فاز چهارم، تمامی این ادعاها را تکذیب و سرنوشت فصل دوم سریال WandaVision را مشخص کرده است. مارول در صفحه اینستاگرام خود، نسخه فیزیکی وانداویژن را Marvel Studios’ WandaVision: The Complete Series نامیده که رسما تک فصلی بودن سریال را تایید می‌کند، درصورتی که نسخه فیزیکی لوکی Marvel Studios’ Loki: The Complete First Season نامیده شده و به چند فصلی بودن سریال اشاره دارد.

چه واندا به دنیای سینمایی مارول بازگردد یا نه، داستان سیتکامی و جذاب WandaVision می‌تواند در قالب اسپین‌ آف‌های متعدد خود ادامه پیدا کند. از یک طرف آگاتا هارکنس با مجموعه نه قسمتی Agatha: Coven of Chaos داستان جادوگران فرانچایز را ادامه می‌دهد و از طرف دیگر وایت ویژن با مجموعه Vision Quest وارد ماجراجویی جدیدی می‌شود. خوشبختانه اولین پروژه سریالی فاز چهارم داستان کاملی را روایت کرد که ضمن تکمیل آرک داستانی واندا، دنباله مولتی‌ورسی دکتر استرنج را راه اندازی کرد. همچنین با توجه به اینکه الیزابت اولسن فعلا برنامه‌ای برای بازگشت ندارد، بهترین گزینه موجود برای مارول، ادامه دادن با اسپین‌ آف‌های مذکور است.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا