#مهسا_امینی

والت دیزنی روی بازسازی انیمیشن Robin Hood کار می‌کند

یک فیلمساز مکزیکی وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده گرفته است

والت دیزنی روی بازسازی انیمیشن Robin Hood کار می‌کند سورنا رضایی ۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
بازسازی انیمیشن Robin Hood

با توجه به گزارشی که یکی از رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون منتشر کرده، بازسازی انیمیشن Robin Hood در دست ساخت قرار دارد.

والت دیزنی پیکچرز طی سال‌های گذشته به ساخت نسخه‌ی لایو اکشن انیمیشن‌های کلاسیک خود روی آورده است و اگر استثناهایی مانند Dumbo را نادیده بگیریم، می‌توان گفت تمامی آثار ساخته‌شده عملکرد بسیار خوبی در زمینه‌ی مالی داشته‌اند. برای مثال، می‌توان به نسخه‌های لایو اکشن The Lion King و Aladdin اشاره کرد که سال گذشته‌ی میلادی اکران شده و مجموعا به فروشی بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۸ میلیون دلار دست یافتند. با در نظر گرفتن این مورد، کاملا منطقی است که مدیران والت دیزنی به روند ساخت نسخه‌های بازسازی سرعت بیشتری ببخشند.

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت The Hollywood Reporter قرار گرفته است، والت دیزنی پیکچرز روی بازسازی انیمیشن Robin Hood کار می‌کند. برخلاف اکثر بازسازی‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اند، والت دیزنی این فیلم را روی پرده‌ی نقره‌ای نمی‌برد و قصد دارد آن را به‌طور انحصاری برای سرویس دیزنی پلاس تولید ‌کند. کری گرنلوند (Kari Granlund) که پیش از این در ساخت نسخه‌ی بازسازی Lady and the Tramp با والت دیزنی همکاری کرده بود، فیلمنامه را آماده می‌کند. وظیفه‌ی کارگردانی هم به کارلوس لوپز استرادا (Carlos López Estrada) سپرده شده است.

این فیلمساز مکزیکی فعالیت خود را به عنوان کارگردان در کلیپ‌های تبلیغاتی و موزیک ویدیو آغاز کرد و توانست به موفقیت و شهرت بسیاری در این حوزه‌ها دست یابد. او حتی موفق شد در سال ۲۰۱۲ میلادی جایزه‌ی بهترین موزیک ویدیوی سال را به‌خاطر کلیپی که برای آهنگ Me Voy ساخته بود، از مراسم گرمی لاتین دریافت کند. کارلوس لوپز استرادا در سال ۲۰۱۸ نخستین فیلم بلند خود را تحت عنوان Blindspotting کارگردانی کرد. داستان این اثر کمدی و درام درباره‌ی دو دوست بسیار نزدیک است که علی‌رغم مشکلات فراوان سعی می‌کنند رابطه‌ی خود را حفظ کنند. اولین تجربه‌ی استرادا در سینما بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد.

در ادامه‌ی گزارش The Hollywood Reporter آمده است که والت دیزنی پیکچرز برای ساخت نسخه‌ی بازسازی Robin Hood از ویدیوهای لایو اکشن و جلوه‌های ویژه‌ی فوتورئالیستیک استفاده می‌کند. در نتیجه، تمامی شخصیت‌های داستان از جمله رابین هود، جان کوچولو، ماریان و شاهزاده جان مانند نسخه‌ی انیمیشنی، حیواناتی با ویژگی‌های انسانی خواهند بود. اگر این بخش از گزارش صحیح باشد، والت دیزنی احتمالا سعی می‌کند نسخه‌های جدید شخصیت‌ها شباهت‌هایی به نسخه‌های قدیمی داشته باشد. اگر به یاد داشته باشید، شخصیت‌ها در نسخه‌ی بازسازی The Lion King تفاوت بسیاری با ظاهرشان در انیمیشن داشتند؛ موضوعی که چندان به مذاق عده‌ای خوش نیامد.

نسخه‌ی اصلی Robin Hood در سال ۱۹۷۳ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و توانست علاوه بر دریافت بازخوردهای مثبت، به فروش قابل‌توجهی دست یابد. اگرچه بسیاری دوران کودکی خود را با تماشای این انیمیشن گذراندند اما از لحاظ محبوبیت و تاثیر بر فرهنگ عامه، فاصله‌ی بسیاری با The Lion King و Mulan دارد. احتمالا به خاطر همین موضوع بود که والت دیزنی پیکچرز تصمیم گرفت به جای اکران، نسخه‌ی بازسازی را به‌طور مستقیم به سرویس استریم دیزنی پلاس بفرستد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا