برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت های Vinland Saga از چه افراد تاریخی الهام گرفته شده‌اند؟
1%
  • 0/10

شخصیت های Vinland Saga از چه افراد تاریخی الهام گرفته شده‌اند؟

از تورفین تا شاهزاده کنوت

شخصیت های Vinland Saga از چه افراد تاریخی الهام گرفته شده‌اند؟ ۰ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

انیمه Vinland Saga به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار براساس واقعیت شناخته می‌شود. برخی از شخصیت‌های این انیمه نیز از انسان‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند، البته باید اشاره کرد که بعضی از آن‌ها تنها به دلیل جذابیت به این مجموعه افزوده شده و وجود خارجی ندارند. اما حال آیا می‌دانید شخصیت های انیمه Vinland Saga از کدام افراد تاریخی الهام گرفته شده‌اند؟

انیمه Vinland Saga در سبک سنین و به نویسندگی ماکوتو یوکیمورا (Makoto Yukimura) داستان اروپای قرون وسطی و دوران وایکینگ‌ها را روایت می‌کند. تاکنون دو فصل از این مجموعه جذاب عرضه شده است و دنبال‌کنندگان در انتظار فصل سوم آن هستند. این انیمه به بررسی برخی از اتفاقات تاریخی براساس واقعیت می‌پردازد، که به عنوان مثال می‌توان به اشغال جزایر بریتانیا به دست دانمارکی‌ها، ماجراجویی و سفرهای لیف اریکسون (Leif Erikson) و تورفین کارلسفنی (Thorfinn Karlsefni) اشار کرد. نوشتن یک داستان و ساختن یک مجموعه براساس اتفاقات هزاران سال پیش کاری سخت به نظر می‌رسد، چرا که اطلاعات دقیقی از آن زمان در دسترس نیست. اما با این حال مجموعه Vinland Saga از تمام تلاش خود برای ساختن مجموعه‌ای حیرت‌انگیز استفاده کرده است تا به روایت برخی از شخصیت‌های تاریخی مانند تروفین، لیف، گودرید (Gudrid) و شاهزاده کنوت (Canute) بپردازد. در ادامه این مطلب قرار است به بررسی برخی از شخصیت های براساس واقعیت انیمه Vinland Saga بپردازیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این انیمه جذاب با رسانه سرگرمی همراه شوید. 

سفر شجاعانه تروفین کارلسفنی

در طول انیمه Vinland Saga، تورفین کارلسفنی به عنوان شخصیت اصلی داستان معرفی می‌شود. پس از اینکه پدر تورفین، تورس (Thor) به دست آسکلاد (Askeladd) کشته می‌شود، تورفین قسم می‌خورد تا انتقام پدرش را از آسکلاد بگیرد. به همین سبب در سنین کودکی تورفین با تیم وایکنیگ‌های آسکلاد همراه می‌شود و با تمرین‌های متوالی سعی در قوی ساختن خود دارد. در حالی که تنها خواسته تورفین انتقام‌جویی است، آسکلاد به دست شاهزاده کنوت کشته می‌شود. پس از این اتفاق تورفین به یک برده تبدیل شده و در یکی از زمین‌های کشاورزی مردی به نام کتیل (Ketil) در دانمارک مشغول به کار می‌شود. این کار پس از مدتی روح تورفین را به آرامش فرا می‌خواند و باعث می‌شود او با گذشته خونین خود کنار بیاید. 

تروفین موردی از شخصیت های انیمه Vinland Saga به شمار می‌آید که از فردی تاریخی الهام گرفته شده است. در دنیای واقعی تورفین کارلسفنی یک ماجراجو ایسلندی است که با فردی به نام گودرید ازدواج کرده و سپس به آمریکای شمالی سفر می‌کنند. جریان انتقا‌م‌جویی تنها داستانی ساختگی است که یوکیمورا برای جذابیت به داستان اضافه کرده است. در ادامه گودرید پسری به نام اسنوری (Snorri) را به دنیا می‌آورد که به عنوان اولین اروپایی متولد شده در دنیای جدید از او یاد می‌شود. 

لیف اریکسون احتمالاً اولین مهاجر اروپایی آمریکای شمالی است

در انیمه Vinland Saga، شخصیت لیف اریکسون به عنوان یاور همیشگی و دوست پدر تورفین شناخته می‌شود. پس از اینکه تورس کشته و تورفین گم می‌شود، لیف به خود و خانواده تورفین قول می‌دهد تا او را به ایسلند بازگرداند. حتی زمانی که تورفین درگیر انتقام‌جویی بود، لیف همچنان جهت بازگشت او مصمم بود و از هر فرصتی استفاده می‌کرد تا به سوگند خود عمل کند. در نهایت لیف، یک کاشف کهنه کار، دریانورد چیره دست و متحد حیاتی در سفر تورفین است.

با توجه به وقایع تاریخی موجود، پس از اینکه در طول یک سفر لیف و خدمه‌اش به خشکی می‌رسند تصمیم می‌گیرند برای مدتی زمان خود را در آنجا سپری کنند. این خشکی که به نظر می‌رسد کانادای کنونی باشد، توسط لیف و خدمه‌اش وینلند نامیده می‌شود چرا که انگور‌های خاصی در آن‌جا وجود داشته‌اند که می‌توان آن‌ها را به شراب تبدیل کرد. پس از گذشت این مدت، لیف با کوله‌‌باری از انگور و الوار به خانه بازمی‌گردد در حالی که برخی از خدمه او مانند تورفین قصد بازگشت به وینلند را در سر دارند. 

گودرید سفری طولانی و پر فراز و نشیب را تجربه کرد

مانگا Vinland Saga گودرید را شخصیتی پرانرژی روایت می‌کند که مخالف ازدواج است و قصد دارد یک ماجراجویی پرخطر را شروع کند. در حالی که گودرید به عنوان نامزد پسر هلفدان (Halfdan) منتخب شده است، اما تصمیم می‌گیرد با کمک ترفین و لیف سفری هیجان‌انگیز را شروع کند. در طول این سفر گودرید و تورفین ازدواج کرده و حاصل زندگی آن‌ها پسربچه‌ای به نام اسنوی است.

باید اشاره کرد که گودرید نیز موردی از شخصیت های انیمه Vinland Saga محسوب می‌شود که از فردی تاریخی الهام گرفته شده است. در طول جریانات حماسه گرینلند و اریک سرخ، گودرید به عنوان دختر رئیس معرفی می‌شود، که در ادامه با همراهی اریک سرخ سفر خود را شروع می‌کند. در حالی که خطرهای بسیاری سد راه آن‌ها و خدمه می‌شود اما با این‌حال اریک سرخ از نهایت تلاش خود برای محافظت از گودرید استفاده می‌کند. در ادامه گودرید و برادر لیف، تورستین اریکسون (Thorstein Eriksson) ازدواج می‌کنند، اما پس از گذشت مدتی تورستین می‌میرد. گودرید به سفر در سراسر اسکاندیناوی مشغول می‌شود و پس از ملاقات با تورفین، مجددا با او ازدواج می‌کند. 

سلطنت شاهزاده کنوت در اسکاندیناوی

انیمه Vinland Saga شاهزاده کنوت را به عنوان پسر دوم شاه سوین (Sweyn) معرفی می‌کند. در ابتدا شاهزاده کنوت مردی بی‌جربزه بود که تنها به واسطه بادیگارد خود، رگنار (Ragnar) جرات انجام کارهای پیش‌پا افتاده را داشت. پس از کشته شدن رگنار تحولی عظیم در زندگی کنوت ایجاد شد و در ادامه با کمک‌های آسکلاد تصمیم می‌گیرد به پادشاه دانمارک تبدیل شود. آسکلاد پادشاه سوین را می‌کشد و پس از این اتفاق کنوت در برابر حضار آسکلاد را شکست می‌‌دهد، و به همین ترتیب به عنوان پادشاه دانمارک منتخب می‌شود. 

اما در تاریخ اصلی جهان از شاهزاده کنوت به عنوان یکی از اثربخش و موفق‌ترین پادشاهان دنیا یاد می‌شود. او انگلستان و لندن را محاصره می‌کند. در ادامه به کمک انگلیسی‌ها بخش عظیمی از اسکاندیناوی را نیز در بر گرفته و آن را زیر سلطه خود قرار می‌دهد. دلایل ذکر شده به تنهایی می‌تواند ثابت کند که پادشاه کنوت احتمالاً یکی از قوی‌ترین و تأثیرگذارترین حاکمان زمان خود است. او اغلب انگلیسی‌ها و دانمارکی‌ها را از نظر حقوقی با هم ترکیب می‌کرد و در دادگاه‌ها هر دو گروه حضور داشتند. کنوت همچنین به تقویت پول انگلیسی کمک کرد و در عین حال با کلیسا نیز دوست بود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments