#مهسا_امینی

بازیگر Vampire Diaries در جریان اعتراضات به مرگ جرج فلوید آسیب دید

فعالان صنعت سینما پا به پای مردم عادی اعتراض می‌کنند

بازیگر Vampire Diaries

کندریک سمپسون بازیگر Vampire Diaries چندی پیش در اعتراضات مردم لس آنجلس به مرگ جرج فلوید حضور یافت و در جریان آن آسیب دید.

حدودا یک هفته‌ی پیش، یک مامور پلیس سفید پوست شهر مینیاپولیس زانوی خود را به مدت ۸ دقیقه روی گلوی یک مرد سیاه پوست به نام جرج فلوید (George Floyd) گذاشت و باعث مرگ او شد. اگرچه مردم عادی و رهگذران سعی داشتند جلوی این اتفاق را بگیرند اما سه افسر پلیس دیگری که در آنجا حضور داشتند، مانع شده و به هیچ فردی اجازه‌ی نزدیک شدن نمی‌دادند. پخش ویدیوی این حادثه‌ی تلخ موج گسترده‌ای از اعتراضات را در شهرهای مختلف آمریکا به وجود آورد. در این بین، رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس با معترضان بر پیچیدگی اوضاع اضافه کرد.

کندریک سمپسون (Kendrick Sampson) بازیگر آمریکایی اخیرا ویدیویی را از طریق بخش استوری حساب کاربری خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او در این ویدیو فاش کرد چندی پیش به اعتراضات مردم لس آنجلس به مرگ جرج فلوید ملحق شد و در جریان آن چهار بار مورد اصابت گلوله‌های پلاستیکی قرار گرفت. سمپسون همچنین گفت پلیس‌های حاضر در آن منطقه با باتوم به او آسیب وارد کردند. بازیگر Vampire Diaries و The Flash در ادامه‌ی صحبت‌های خود به نحوه‌ی برخورد نیروهای پلیس اعتراض کرد. طبق گفته‌های او، مردم معترض با ماسک و بدون هیچ سلاحی به خیابان آمده‌اند اما رفتار پلیس سرشار از خشونت است. مدتی پس از انتشار این ویدیو، یکی از کاربران توییتر کلیپی را از گزارش شبکه‌ی سی‌ان‌ان به اشتراک گذاشت که در آن لحظه‌ی برخورد ضربات باتوم افسر پلیس به سمپسون قابل مشاهده است. برای تماشای ویدیو می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

با گسترش اعتراضات و پیوستن مردم دیگر شهرها به ساکنان مینیاپولیس، افراد شناخته شده از جمله بازیگران و ورزشکاران حرفه‌ای از شبکه‌های اجتماعی برای نشان دادن واکنش بهره بردند. آن‌ها همچنین سعی کردند آگاهی طرفداران خود را در زمینه‌ی «خشونت پلیس علیه اقلیت‌های نژادی» افزایش داده و خواستار تغییرات جدی شده‌اند. برای مثال، می‌توان به آریانا گرانده (Ariana Grande) اشاره کرد که با انتشار پستی در حساب کاربری خود در توییتر، خواستار شرکت طرفدارانش در امضای یک دادخواست برای محاکمه‌ی سریع آن چهار افسر پلیس شد. این خواننده‌ی مشهور همچنین راهی را پیش روی کاربران قرار داد تا در صورت تمایل، به قربانیان یا معترضان کمک مالی کنند. از دیگر اشخاص شناخته شده که به اتفاقات اخیر واکنش نشان داده‌اند می‌توان به دواین جانسون (Dwayne Johnson) و جیمی فاکس (Jamie Foxx) اشاره کرد.

کندریک سمپسون با تماشای ویدیوی تبلیغاتی برند Gap به بازیگری علاقه‌مند شد و در حالی که سن و سال چندانی نداشت تصمیم گرفت در این حوزه به فعالیت بپردازد. او در ابتدا تنها در تئاتر به نقش‌آفرینی پرداخت اما به مرور زمان توانست در سریال‌های قابل‌توجهی به ایفای نقش بپردازد. از جدیدترین آثار این بازیگر آمریکایی می‌توان به سریال Insecure محصول شبکه‌ی HBO اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا