تغییرات اخیر شبکه استیم به منظور استفاده آسان در کنسول استیم دک

شرکت والو از حالا به فکر فضای کم استیم دک است!

تغییرات استیم برای استیم دک

شبکه استیم یکی از پر استفاده‌ترین پلتفرم‌های گیمینگ جهان است که به زودی در یکی از مورد انتظارترین کنسول‌های تاریخ یعنی استیم دک مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نظر شرکت والو در حال آماده سازی خود برای این کنسول دستی‌ست.

شرکت والو در حال ارائه تغییراتی در پلتفرم گیمینگ خود یعنی استیم بوده که از این پس بدون نیاز به نصب بازی‌ها، فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی یک عنوان را به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید در همین لحظه با استفاده از نسخه بتای شبکه استیم این ویژگی را دریافت کرده و از آن بهره ببرید، با این حال این ویژگی هنوز وارد نسخه عمومی شبکه استیم نشده است. این تغییر بسیار کوچک است و ممکن است بسیاری از افراد حتی متوجه آن نشوند. پیش‌تر شما پس از بازگشایی صفحه مربوط به یک بازی، از چپ به راست شاهد دکمه نصب/آغاز بازی، آخرین مرتبه تجربه بازی، زمان تجربه بازی و تعداد دست آوردها در آن بازی بودید که حال با این به روزرسانی گزینه آخرین مرتبه تجربه بازی حذف و گزینه میزان حجم مورد نیاز جایگزین شده است.

بدون شک اطلاع از فضای اشغال شده توسط یک بازی به مراتب از آخرین مرتبه تجربه بازی کاربردی‌تر بوده و این موضوع برای کسانی که از SSD استفاده می‌کند بسیار حیاتی‌ست. شبکه استیم از سال گذشته تا به امروز تغییرات عمده‌ای در بخش مدیریت بازی‌ها و گشت و گذار در فضای نرم افزار خود ایجاد کرده که استفاده از آن را بسیار لذت بخش‌تر و آسان‌تر کرده است. از جمله این تغییرات می‌توان به بهبودهای صفحه دانلود در سپتامبر سال گذشته و تغییرات عمده در فروشگاه طی دسامبر اشاره داشت.

لازم به ذکر است که استیم پس از ارائه این تغییر جزئی، اشاره‌ای به دلیل این به روزرسانی نداشته و گمان داریم توضیحی نیز ارائه نشود و البته این به روزرسانی بدون اطلاع قبلی نیز منتشر شد، با این حال بسیاری معتقدند که این به روزرسانی به منظور سهولت استفاده از استیم در کنسول دستی والو با نام استیم دک بوده که کمتر از یک ماه تا انتشار آن فاصله داریم و استیم قصد دارد با وارد کردن این ویژگی به شبکه خود، شما را در مدیریت فضای محدود کنسول دستی خود کمک و راهنمایی کند. لازم به ذکر است که والو به تازگی رابط کاربری بازی Half-Life 2 را به منظور کارایی بهتر در استیم دک به روزرسانی کرده است.

همانطور که پیش‌تر گفته شد این به روزرسانی هنوز وارد نسخه عمومی شبکه استیم نشده، با این حال شما می‌توانید با دریافت نسخه بتای این شبکه، از تغییرات و به روزرسانی‌ها پیش از عرضه عمومی استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی با رجوع به تنظیمات شبکه استیم و بازگشایی بخش Account و سپس کلیک روی گزینه Change و در پایان انتخاب گزینه Steam Beta این نرم افزار را دانلود و از آن استفاده کنید.

ناگفته نماند که گزینه آخرین مرتبه تجربه بازی با مقداری تغییرات و با تبدیل به گزینه آخرین بازی‌های تجربه شده در بخش Sort by قابل مشاهده است. نظر شما درباره این تغییر جزئی در شبکه استیم چیست؟ شما دلیل این تغییر را چه چیزی می‌دانید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا