شرکت ولو بیش از هزار بازی را از شبکه استیم حذف کرد

اقدامی برای مقابله با سوءاستفاده ناشران از Steamworks

شبکه Steam

به نظر می‌رسد که شرکت ولو برای جلوگیری از سوءاستفاده ناشران از Steamworks، ساعاتی پیش در اقدامی غیرمنتظره بالغ بر هزار بازی مختلف را از شبکه استیم حذف کرده است.

شبکه استیم به عنوان محبوب‌ترین پلتفرم و فروشگاه اینترنتی فروش بازی‌های رایانه شخصی، در حال حاضر به لطف رویداد جمعه سیاه، تخفیف‌های وسوسه‌انگیزی را روی شماری از بازی‌های جدید و قدیمی اعمال کرده که حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته است. اما به نظر می‌رسد که در پشت پرده اتفاقات عجیب و غریبی در این شبکه رخ داده که تعجب بازیکنان و حتی برخی از ناشران را برانگیخته است!

ماجرا از جایی آغاز می‌شود که شرکت سرشناس Valve در اقدامی غیرمنتظره، طی چهار ساعت اخیر بیش از هزار بازی ویدیویی را از فروشگاه استیم حذف کرده است. اگرچه اکثر این عناوین بازی‌های مستقل و ارزان قیمتی هستند و شاید هم زمان زیادی از عرضه آن‌ها روی این شبکه نمی‌گذرد، اما در لابه‌لای این‌ها گاها آثار نسبتا شناخته شده‌ای همچون Glasswinged Ascension و Mind Trap نیز به چشم می‌خورد که برای سالیان سال در استیم به فروش می‌رسیدند. به عنوان مثال، بازی Electric Highways پیش از حذف کلی از استیم، بیش از 1300 دیدگاه مثبت داشت که هم‌اکنون هیچ نشانه‌ای از فروش آن در این شبکه دیده نمی‌شود. اثر Masha Rescues Grandma نیز این اقدام عجیب شرکت ولو مستثنی نبوده و در حالی که نزدیک به سه سال از عرضه آن می‌گذرد، ساعاتی پیش شاهد حذف آن از استیم بودیم. البته، شرکت ولو تا به این لحظه هیچ بیانیه خاصی در خصوص این موضوع منتشر نکرده و جزئیاتی هرچند اندک از این اقدام غافل‌گیرانه در دست نیست. برخی‌ها بر این باورند که سوءاستفاده ناشران از Steamworks و سایر ابزارهای استیم برای کسب درآمد باعث شده تا عناوین آن‌ها در لیست سیاه این شبکه قرار گیرد.

حذف شماری از بازی‌ها به طور ناگهانی، اتفاقی نیست که شبکه استیم و شرکت ولو با آن بیگانه باشند. بارها و بارها پیش آمده که این فروشگاه اینترنتی بنا به دلایل مختلف، به طور هفتگی و یا ماهانه صفحه فروش تعدادی از آثار ارزان قیمت و مستقل را برای همیشه مسدود کرده است. با این حال، از لحاظ تعداد بن شدگی‌ها، حذف بیش از هزار بازی ویدیویی از استیم یک اقدام نسبتا بی‌سابقه‌ای به شمار می‌رود که هنوز علت اصلی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در این میان، بد نیست اشاره کنیم که تخفیف‌های پاییزی فروشگاه استیم از امروز آغاز شده و تا روز سه‌شنبه 12 آذر ماه (سوم دسامبر) ادامه خواهد داشت. از جمله برجسته‌ترین پیشنهادها می‌توان به بازی Rainbow Six Siege، سری Resident Evil، مجموعه Call of Duty و فرنچایز Assassin’s Creed اشاره کرد که گاها با 75 درصد تخفیف به فروش می‌رسند.

دیدگاه شما در رابطه با حذف ناگهانی بیش از هزار بازی از فروشگاه استیم چیست؟ آیا سوءاستفاده ناشران از Steamworks دلیل اصلی این موضوع است؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگرکاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا