آیا مادسازها Half-Life: Alyx را از واقعیت مجازی بی‌نیاز خواهند کرد؟

شرکت Valve اعتقاد دارد که در آینده خواهید توانست این عنوان را در حالت عادی بازی کنید

Half-Life: Alyx واقعیت مجازی

یکی از اعضای ارشد تیم سازنده‌‌ی بازی Half-Life: Alyx در مصاحبه‌ای گفته است که مادسازها در آینده این عنوان را طوری تغییر خواهند داد که دیگر برای تجربه‌اش نیازی به هدست واقعیت مجازی نباشد.

جدیدترین نسخه از سری مشهور Half-Life دو روز پیش منتشر شد و موج عظیمی از تحسین و استقبال را از سوی منتقدان و بازیکنان دریافت کرد، به طوری که اکثر آن‌ها اعتقاد دارند Alyx بهترین بازی ساخته شده برای واقعیت مجازی تا به امروز است و سطح این آثار را وارد مرحله‌ی جدیدی می‌کند. با این وجود شرکت Valve اطمینان دارد که این بازی در آینده، می‌تواند بدون نیاز به هدست واقعیت مجازی و با موس و کیبورد تجربه شود.

آقای Robin Walker برنامه‌نویس Half-Life: Alyx که طراح ارشد Team Fortress و برنامه‌نویس بسیاری از آثار مهم Valve است، در مصاحبه‌ای با سایت VGC عنوان کرد ساخت یک ماد که نیاز به واقعیت مجازی را از Half-Life: Alyx حذف کند، اصلا ایده‌ی بدی نیست.

من منتظر آن هستم.

او در ادامه گفت که می‌فهمد چرا بسیاری از طرفداران این سری، به خاطر تصمیم Valve برای ساخت این عنوان برای واقعیت مجازی متعجب شده‌اند، اما او فکر می‌کند وقتی فرصت بازی کردن را پیدا کنند یا آن را ببینند، کم‌کم متوجه خواهند شد. او احتمال می‌دهد که همین مورد وقتی رخ دهد که یک ماد برای حذف VR ساخته شود.

به عنوان یک نتیجه، چیزی که من اطمینان دارم رخ خواهد داد این است که وقتی مردم آن نسخه‌ی تغییریافته را تجربه کنند و تمام چیزهایی که از مهاجرت به VR به دست آورده‌ایم را از دست دهند، سپس خیلی واضح خواهند فهمید چرا آن تصمیم را گرفتیم.

واکر در حرف‌های خود، از نگرانی تیم سازنده برای اعلام این خبر که Alyx یک عنوان واقعیت مجازی خواهد بود هم صحبت کرد.

ما شوخی می‌کردیم که ما بیشتر از تمام کردن بازی، درباره‌ی رونمایی‌اش نگران بودیم. چیزی که یک تجربه‌ی جدید بود. ما فقط مدام به خودمان گفتیم که اگر بازی واقعا خوب بود، پس مخاطبان ما را می‌بخشند و اگر بازی خوب نبود پس کی اهمیت می‌دهد؟ ما شکست خوردیم. ما فقط روی ساختن بازی به آن خوبی که می‌توانستیم تمرکز کردیم.

نظر شما درباره‌ی یک ماد برای حذف VR برای Half-Life: Alyx چیست؟ آیا تجربه‌ی بازی که به‌صورت انحصاری برای هدست‌های واقعیت مجازی ساخته شده، با استفاده از موس و کیبورد هم می‌تواند لذت‌بخش باشد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا