ولو: موجودی کنترلر استیم در رویداد جمعه‌ی سیاه به پایان رسید

دزدی شرکت ولو از بازیکنان

کنترلر استیم

سفارش‌های خرید کنترلر استیم در طول رویداد جمعه سیاه بیش از حد موجودی Valve بوده و این شرکت به ناچار سفارش‌های برخی از خریداران را لغو کرده است.

شرکت ولو (Valve Corporation) به عنوان صاحب یکی از بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌ی بازی‌های ویدیویی پلتفرم رایانه‌های شخصی به نام استیم، چند سالی است که از دنیای بازی‌سازی فاصله گرفته و روی توسعه‌ی سخت‌افزارهای منحصر به فرد خود فعالیت می‌کند. بر اساس شواهد امر، این روند موفقیت‌های خیره‌کننده‌ای را برای ولو به همراه نیاورده و این شرکت برخلاف ردموندی‌ها که بخشی از درآمد خود را با عرضه‌ی کنترلر ایکس‌باکس الیت افزایش دادند، در بحث ساخت کنترلر استیم کاملا شکست خورده است. این شکست زمانی آشکار شد که Valve با انتشار یک بیانیه رسما از توقف تولید آن خبر داد.

سپس، شرکت ولو به بهانه‌ی برگزاری رویداد جمعه سیاه، تخفیف وسوسه‌انگیزی روی کنترلر استیم اعمال کرد تا کاربران صرفا با پرداخت مبلغ ناچیز 5 دلار صاحب آن شوند و به نوعی انبارهای خود را خالی از این محصول شکست خورده کند. موضوعی که می‌توان آن را یک نوع دزدی از بازیکنان دانست. با این حال، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که موجودی کنترلر Steam در ساعات اولیه‌ی تخفیف به پایان رسیده و جالب‌تر اینکه ولو بیش از حد انتظار نسبت به فروش آن اقدام کرده است. از آنجا که این دسته از خط تولید خارج شده و ولو برنامه‌ای برای ساخت دوباره‌ی آن ندارد، این شرکت برخی از سفارش‌های خریداران را به ناچار لغو کرده و وجه‌ پرداختی آن‌ها را بازمی‌گرداند.

ولو در این باره توضیح می‌دهد:

در جریان جدیدترین تخفیف‌ها، متاسفانه به اشتباه بیش از حد موجودی نسبت به فروش کنترلر استیم اقدام کردیم. از آنجایی که از تولید دوباره‌ی محصول خودداری کرده‌ایم، راهی جزء لغو برخی از سفارش‌ها نداریم.

با توجه به این گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که شرکت ولو به هدف اصلی خود رسیده و کنترلرهای باقی‌مانده در برخی فروشگاه‌ها و انبارها را به فروش رسانده است. البته، باید در نظر داشت که این گفته‌ها به معنی لغو تمامی سفارش‌ها نیست و برخی از خریداران به‌زودی کنترلر استیم را دریافت خواهند کرد. با این وجود، دسته‌ی Steam علی‌رغم ویژگی‌های مثبت و منفی، در حال حاضر یک محصول کاملا مرده‌ای است که از چرخه صنعت بازی‌های ویدیویی خارج شده و Valve برنامه‌ای برای تولید مجدد آن ندارد.

در طرف دیگر، گزارش‌ها حاکی از آن است که موجودی دو باندل هدست واقعیت مجازی Valve Index نیز به لطف معرفی بازی Half-life: Alyx به پایان رسیده و هم‌اکنون گران‌ترین باندل محصول که ارزشی برابر با 999 دلار دارد، قابل خریداری است. این باندل شامل هدست، کنترلرها و بازی می‌شود که جدا از خرده‌فروشان، به طور مستقیم از فروشگاه استیم به فروش می‌رسد.

در انتهای این خبر، دیدگاه شما در رابطه با فروش بیش از حد موجودی کنترلر استیم و لغو برخی از سفارش‎ها چیست؟ به نظر شما، آیا این موضوع محبوبیت شرکت ولو در میان بازیکنان را کاهش می‌دهد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا