برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تغییر سیاست بازپرداخت وجه در فروشگاه استیم

جلوگیری از سوءاستفاده

تغییر سیاست بازپرداخت وجه در فروشگاه استیم ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازپرداخت وجه استیم

فروشگاه استیم به تازگی سیاست بازپرداخت وجه برای تجربه بازی‌ها از طریق دسترسی زودهنگام را تغییر کرده است.

استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌ها با وجود رقبای دیگر، کماکان در بازار بازی‌های کامپیوتر پیشتاز است. این شبکه با چیزی در حدود دو دهه فعالیت، روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر از اقصی نقاط جهان است که گاها برای حفظ حقوق سازنده و مصرف‌کننده، قوانین خود را به‌روز می‌کند.

در همین راستا، این شبکه به تازگی سیاست بازپرداخت وجه را تغییر داده و از همه مهم‌تر، شکافت موجود در دسترسی پیشرفته به برخی از بازی‌ها را به کلی برطرف کرده است. بدین ترتیب، از این پس دیگر نمی‌توانید با گزینه دسترسی پیشرفته ساعت‌ها به تجربه بازی بپردازید و بعد از انتشار آن‌ها، درخواست بازگشت کامل وجه کنید.

به عنوان مثال، بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در تاریخ ۲ فوریه امسال (۱۳ بهمن ماه)‌ منتشر شد، اما افرادی که نسخه دیلاکس را خریداری می‌کردند، می‌توانستند آن را به مدت سه روز زودتر از تاریخ مزبور تجربه کنند. این دوره دسترسی زودهنگام از نظر Steam، دسترسی پیشرفته نام داشت.

بازیکن‌ها به لطف این قابلیت در این دوره سه روزه می‌توانستند ده‌ها ساعت به تجربه بازی بپردازند و چه بسا آن را به اتمام نیز برسانند، سپس در زمان انتشار، اگر کمتر از دو ساعت بازی را تجربه کنند، می‌توانستند از استیم درخواست بازپرداخت وجه کنند که در این صورت، استیم تمام مبلغ را به حساب شخص بازمی‌گرداند.

حال، در پی تغییر سیاست استیم، این شکافت به طور کامل برطرف شده و از این پس محدودیت تجربه دو ساعته بازی‌ها برای بازپرداخت وجه شامل تمامی نسخه‌های بازی می‌‎شود. در واقع، اگر نسخه دسترسی زودهنگام را بیش از ۲ ساعت تجربه کنید، دیگر نمی‌توانید درخواست استرداد وجه کنید. این سیاست جدید در راستای حفظ حقوق توسعه‌دهنده صورت گرفته شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments