اعتراض FTC به حکم دادگاه برای معامله اکتیویژن و مایکروسافت

آیا رای دادگاه تغییر می‌کند؟

اعتراض FTC

سازمان FTC رسما اعتراض خود به حکم دادگاه برای معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را ثبت کرده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که روز گذشته دادگاه فدرال آمریکا در حکمی رسما خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد و برخلاف انتظارها، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به خاطر عدم ارائه اسناد کافی، در این پرونده شکست خورد.

طبق قوانین دادگاه، هر کدام یک از طرفین می‌توانند یک بار به رای صادر شده دادگاه اعتراض کنند. بر این اساس کمیسیون تجارت فدرال آمریکا رسما اعتراض خود نسبت به این رای را ثبت کرده است. البته، هنوز جزئیاتی از این اعتراض و نحوه بررسی به آن در دسترس نیست.

بهتر است بدانید که ژاکلین اسکات کورلی، قاضی پرونده، روز گذشته در پیامی خاطرنشان کرد که سازمان FTC نتوانست مدارک قابل استنادی مبنی بر تاثیرگذاری این معامله روی کاهش رقابت در بازار ارائه کند. این قاضی مدعی است که بر اساس شواهد، این خرید منجر به ارائه محتوای اکتیویژن بلیزارد و آثار کالاف دیوتی به مشتریان بیشتری خواهد شد و به همین خاطر، درخواست مقدماتی جهت بلوکه کردن معامله از سوی دادگاه رد شد.

اکنون که مایکروسافت یک مانع بزرگی از سر راه خود برداشته، این بار نوبت به رگولاتوری بریتانیا می‌رسد. پیش‌تر قرار بر این بود که جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت سازمان رقابت و بازار انگلستان (CMA) در روز ۲۸ جولای (ششم مرداد ماه) در انگلستان برگزار شود تا طرفین با ارائه اسناد و مدارک، از ادعا و حقوق خود دفاع کنند. با این وجود، گویا مایکروسافت به تازگی با سازمان CMA به توافق رسیده تا با توقف روند قضایی، بار دیگر درباره خرید اکتیویژن بلیزارد مذاکره کنند.

به طور کلی، معامله اکتیویژن بلیزارد تا به امروز با حواشی و دردسرهای مختلفی روبه‌رو است. با وجود پیروزی ردموندی‌ها در دادگاه فدرال آمریکا، همچنان باید منتظر ماند و دید که سرنوشت این خرید تاریخی مایکروسافت به چه صورت رقم خواهد خورد.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا